Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Trent Avery
Results
High School Results
Season
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/12
L
F 2-0 1:16
B. Wolf
Spring Valley/Elmwood
Chippewa Falls Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
138
01/12
W
F 3-2 2:30
Z. Morrison
Verona Area
Chippewa Falls Invitational
prelim-2
138
01/12
L
TF 16-0 3:47
D. Moucha
Chippewa Falls
Chippewa Falls Invitational
prelim
138
01/11
L
F 13-2 2:09
Z. Clark
---
Clear Lake @ Saint Croix Falls
Round 1
138
01/05
L
F 4-1 1:08
B. Wolf
Spring Valley/Elmwood
New Richmond Invitational
Round 6 (5th, 7th, 9th)
138
01/05
L
F 2-0 0:35
M. Clerveaux
Rice Lake
New Richmond Invitational
Round 5 Combined
138
01/05
L
F 2-0 0:39
T. Dennis
New Richmond
New Richmond Invitational
Round 4 Combined
138
01/05
L
F 8-3 1:18
M. Longsdorf
River Falls
New Richmond Invitational
Round 1 Combined
138
12/28
L
F 2-0 0:54
C. Dravis
Prescott
Northern Badger Wrestling Classic
Round B
138
12/28
L
F 10-1 5:11
J. Hove
Osceola
Northern Badger Wrestling Classic
Round A
138
12/19
L
F 8-1 1:33
B. Schramski
Cumberland
Chieftain Duals
Champ. Round 1
138
12/15
W
F 7-6 1:53
B. Keilholtz
Barron
Chieftain Duals
Champ. Round 1
138
12/15
L
F 6-2 0:39
D. Wasley
Saint Croix Central
Osceola Duals
Champ. Round 1
138
12/12
L
F 0-0 1:17
R. Merth
---
Spring Valley/Elmwood @ Clear Lake
Round 1
138
12/08
L
DEC 12-11
B. Keilholtz
Barron
Barron Invitational
Placement
138
12/08
L
F 0-0
L. Goulabiff
Bruce
Barron Invitational
Round 3 Cons
138
12/08
L
F 2-0 0:46
M. Wellman
Abbotsford/Colby
Barron Invitational
ROUND 1
138
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/27
L
F 2-0 0:35
I. George
---
2018 Malecek Team Camp - Ind. Tournament
Round 4
142-142
06/27
L
F 0-5 1:26
B. Larrabee
Hibbing
2018 Malecek Team Camp - Ind. Tournament
Round 3
142-142
06/26
L
F 2-0 0:19
E. Pitts
Thunderbird
2018 Malecek Team Camp - Ind. Tournament
Round 2
142-142
06/25
L
F 2-0 1:36
J. Sedbrook
Iowa Grant
2018 Malecek Team Duals
Champ Round 1 (16 Team)
145
06/25
L
F 2-0 0:20
C. Geijer
Thunderbird Blue
2018 Malecek Team Duals
Round 4 (6 Team)
145
06/25
L
F 2-0 0:15
D. Otten
Erie/Prophetstown Blue
2018 Malecek Team Duals
Round 2 (6 Team)
145
06/25
L
F 2-0 0:15
N. PATCH
---
2018 Malecek Team Duals
Quarters & WB (16 Team)
145
06/25
L
F 2-0 0:50
W. Wothe
Cambridge-Isanti White
2018 Malecek Team Duals
Placement (16 Team)
138
01/13
L
F 4-0 1:33
R. Aguilar
Mondovi
Chippewa Falls Invitational
1st Wrestleback (12 Man)
138
01/13
L
F 2-0 3:42
T. Hildebrandt
New Richmond
Chippewa Falls Invitational
Round 1 (12 Man)
138
01/07
L
F 10-0 1:37
C. Neisinger
---
New Richmond Invitational (49th Annual)
Round 6 (5th, 7th, 9th)
138
01/06
L
F 2-0 1:40
J. Robinson
River Falls
New Richmond Invitational (49th Annual)
Round 5 (10 Man)
138
01/06
L
F 6-2 0:40
M. Smith
---
New Richmond Invitational (49th Annual)
Round 4 (10 Man)
138
01/06
L
F 2-0 0:41
B. Larson
Rice Lake
New Richmond Invitational (49th Annual)
Round 3 (10 Man)
138
01/06
L
F 4-0 0:57
T. Hildebrandt
New Richmond
New Richmond Invitational (49th Annual)
Round 1 (10 Man)
138
12/09
L
F 2-0 0:49
J. Hove
Osceola
Barron Invitational
Round 4
138
12/09
L
F 2-0 0:18
L. Ruesch
---
Barron Invitational
Round 3
138
12/09
L
F 2-0 0:27
T. Coyne
---
Barron Invitational
Round 2
138
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/28
L
F 2-0 0:15
G. Schinker
Reedsburg
2017 Malecek Team Camp - Ind. Tournament
Round 4
125-126 A
06/28
L
F 8-0 1:36
W. Wothe
Cambridge-Isanti
2017 Malecek Team Camp - Ind. Tournament
Round 3
125-126 A
06/27
L
F 0-0 0:12
D. Jr.
Oswego East
2017 Malecek Team Camp - Ind. Tournament
Round 2
125-126 A
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024