Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cole Dravis
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
F 2-0 0:32
J. Garcia
---
WIAA D2 Reg 3 @ Baldwin Woodville
1st, 3rd, 5th (8 Man)
138
02/09
L
F 2-0 0:48
M. Harmon
---
WIAA D2 Reg 3 @ Baldwin Woodville
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
138
02/09
W
F 2-2 2:35
M. Kostka
Regis/Altoona
WIAA D2 Reg 3 @ Baldwin Woodville
Quarterfinals (8 Man)
138
02/02
L
F 7-0 3:30
K. Tollakson
Amery
2019 Middle Border Conference Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
138
02/02
L
F 2-0 1:03
J. Garcia
---
2019 Middle Border Conference Tournament
Round 1
138
01/25
L
F 8-4 5:24
L. Shackelton
Saint Croix Central
Saint Croix Central @ Prescott
Round 1
152
01/19
L
F 16-2 3:54
S. Crowley
Baldwin-Woodville
RAIDER CHALLENGE
Round 5
145
01/19
L
F 17-8 3:16
M. Cable
Prescott
RAIDER CHALLENGE
Round 4
145
01/19
L
F 2-0 0:36
J. Gjefle
Brookwood
RAIDER CHALLENGE
Round 3
145
01/19
L
F 4-1 0:40
M. Dascher
Cochrane-Fountain City
RAIDER CHALLENGE
Round 2
145
01/19
W
F 12-3 3:02
J. Joa
Baldwin-Woodville
RAIDER CHALLENGE
Round 1
145
01/18
L
TF 15-0 4:16
B. LaGrander
---
Prescott @ Baldwin-Woodville
Round 1
152
01/12
W
TF 17-1 4:33
J. Simon
Cumberland
2019 Ladysmith Invitational
Round 3 (4 Man)
JV145
01/12
W
TF 17-1 3:17
T. Dehnel
Marathon
2019 Ladysmith Invitational
Round 2 (4 Man)
JV145
01/12
W
MD 12-4
K. Upson
Phillips
2019 Ladysmith Invitational
Round 1 (4MAN)
JV145
01/11
W
F 1-2 2:13
I. Campeau
Osceola
Prescott @ Osceola
Round 1
152
01/05
W
MD 15-6
M. Marley
Gale-Ett.-Tremp./Melrose-Mind. WI JVs
Cadott Invitational
Consolation Placement (7-16 place) (16 Man)
145
01/05
L
DEC 6-2
M. Cable
Prescott
Cadott Invitational
Semis & WB (16 Man)
145
01/05
L
DEC 9-8
R. Uhren
Flambeau
Cadott Invitational
Quarters & WB (16 Man)
145
01/05
W
F 13-2 2:16
E. Weiss
Durand
Cadott Invitational
Champ Round 1 (16 Man)
145
01/04
L
F 4-1 1:46
T. Dennis
New Richmond
New Richmond @ Prescott
Round 1
138
12/28
L
DEC 7-5
M. Clerveaux
Rice Lake
Northern Badger Wrestling Classic
Round D
138
12/28
L
F 9-3 5:00
M. Longsdorf
River Falls
Northern Badger Wrestling Classic
Round A
138
12/28
W
F 2-0 0:54
T. Avery
---
Northern Badger Wrestling Classic
Round B
138
12/07
W
DEC 8-4
T. Kelling
Amery
Prescott @ Amery
Round 1
152
11/30
L
F 9-2 1:51
j. lansing
---
Prescott @ Ellsworth
Round 1
145
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023