Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jaxon Battles
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
FOR 0-0
C. Thompson
Nebraska Elite
2023 Casper Showdown
Placement
45
02/26
W
F 6-2 1:29
Z. Vallejo
Sheridan Wrestling Club
2023 Casper Showdown
Consi Semi
45
02/26
W
TF 18-3 3:24
B. Adams
Touch Of Gold Wrestling Club
2023 Casper Showdown
Semis
45
02/26
W
F 4-0 2:25
H. Burckhard
Windy City Wrestling
2023 Casper Showdown
Cons 2
45
02/26
W
F 8-2 1:36
D. Stamper
Natrona Colts Wrestling Club
2023 Casper Showdown
Quarters
45
02/26
W
TF 15-0 1:01
C. Garner
Eastside United Wrestling Club
2023 Casper Showdown
2nd Wrestleback (32 Man)
45
02/26
L
F 10-7 3:32
C. Thompson
Nebraska Elite
2023 Casper Showdown
Round 2
45
02/11
W
F 6-0 0:48
R. Williams
Camel Kids Wrestling
Energy Town Throwdown-Freestyle
Round 2 (3 Man)
43-45
02/11
W
F 10-0 0:52
C. Gonzales
Wright Gladiators
Energy Town Throwdown-Freestyle
Round 1 (3 Man)
43-45
02/11
W
F 2-0 0:53
B. Tillery
Cody Wrestling Club
Energy Town Throwdown-Folkstyle
2nd Place Match (8 Man)
45
02/11
L
MD 12-3
T. Abarca
Casper Wrestling Club
Energy Town Throwdown-Folkstyle
Placement Matches (8 Man)
45
02/11
W
F 2-0 0:28
B. Philipson
Cody Wrestling Club
Energy Town Throwdown-Folkstyle
Semis & 1st WB (8 Man)
45
02/11
W
F 8-1 1:56
C. Costello
Touch Of Gold Wrestling Club
Energy Town Throwdown-Folkstyle
Quarterfinals (8 Man)
45
02/05
L
F 0-0 1:34
C. Barrett
Sheridan Wrestling Club
Buffalo Outlaw Wrestling Tournament 2023
Round 3 (4 Man)
44-48
02/05
W
MD 12-0
L. Vance
Douglas Wrestling Club
Buffalo Outlaw Wrestling Tournament 2023
Round 2 (4 Man)
44-48
02/05
W
DEC 10-9
D. Smith
Glenrock Wrestling Club
Buffalo Outlaw Wrestling Tournament 2023
Round 1 (4 Man)
44-48
01/22
W
F 2-0 0:06
K. Kennedy
Camel Kids Wrestling
Deb Allison Memorial - 2023
Round 4
43-44
01/22
W
F 2-0 0:20
C. Walters
Glenrock Wrestling Club
Deb Allison Memorial - 2023
Round 3
43-44
01/22
W
F 16-1 1:29
T. Herrmann
Touch Of Gold Wrestling Club
Deb Allison Memorial - 2023
Round 2
43-44
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/27
L
F 2-0 0:21
W. Barnes
Ram WC
Casper Showdown in Memory of Sarah Tolin
Semis
49-53
02/27
W
F 8-2 1:39
R. Townsend
Windy City Wrestlers
Casper Showdown in Memory of Sarah Tolin
Round 3
49-53
02/27
W
DEC 6-5
H. Parke
Natrona Colts
Casper Showdown in Memory of Sarah Tolin
Quarters
49-53
02/27
L
F 4-2 0:31
R. McConahay
High Plains Thunder
Casper Showdown in Memory of Sarah Tolin
Round 1
49-53
02/13
L
F 2-0 0:20
K. Grant
Torrington Wrestling Club
2022 Bearcat Brawl Folkstyle
Placement
43
02/13
L
F 6-1 1:14
J. Urban
Camel Kids Wrestling
2022 Bearcat Brawl Folkstyle
Consi Semis
43
02/13
W
DEC 16-10
C. Costello
Touch Of Gold Wrestling Club
2022 Bearcat Brawl Folkstyle
Semis
43
02/13
W
F 2-0 0:30
E. Wagstaff
Casper Wrestling Club
2022 Bearcat Brawl Folkstyle
Round 3
43
02/13
W
F 9-6 2:35
M. Ojeda
Team Braves Wrestling Club/307
2022 Bearcat Brawl Folkstyle
Quarters
43
02/13
L
F 2-0 0:20
R. Bohannon
Windy City Wrestlers
2022 Bearcat Brawl Folkstyle
Round 1
43
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/13
W
F 2-0 0:18
H. Bishop
Moorcroft Mat Masters
Camel Kids Invite - Folkstyle
Cons Semis - Round 4
27-35
02/13
W
DEC 2-0
T. Hermann
Touch Of Gold Wrestling Club
Camel Kids Invite - Folkstyle
SF - Round 3
27-35
02/13
W
F 10-0 1:16
W. Bailey
Touch Of Gold Wrestling Club
Camel Kids Invite - Folkstyle
QF - Round 2
27-35
02/13
W
TF 15-0 2:48
C. Yeager
Lusk Rawhide Wrestling
Camel Kids Invite - Folkstyle
Round 1
27-35
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024