Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Eleanor Shinn
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Clarke
Clarke, Osceola/Murray
Iowa
N/A
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/13
L
NC
M. Mietchen
Wellsville Kid Matters
2024 Adidas Nationals
Consi of 8 #1
121.6-127.4 lbs
04/13
L
Replay
F 10-3 5:15
C. Owens
Topeka Blue Thunder
2024 Adidas Nationals
Round of 16
121.6-127.4 lbs
03/30
L
Replay
DEC 6-2
K. Shelly
Republic County
Midwest Classic Nationals 2024
Placement Matches (16 Man)
115-126
03/30
L
DEC 7-1
M. Siegfried
St. Francis Wrestling Club
Midwest Classic Nationals 2024
4th Wrestleback (16 Man)
115-126
03/30
W
F 2-2 0:38
K. Kneebone
Platte Valley
Midwest Classic Nationals 2024
Quarters & 1st WB (16 Man)
115-126
01/26
L
F 2-0 0:26
M. Mitchell
Raccoon River-Northwest
IGHSAU Regional Qualifier 4
Round 5: 4th WB
130
01/26
W
F 2-0 0:30
L. Strandberg
Earlham
IGHSAU Regional Qualifier 4
Round 4: Quarterfinals & 3rd WB
130
01/26
L
F 2-2 0:59
C. Lowry
BGM, Brooklyn
IGHSAU Regional Qualifier 4
Round 2: 2nd Round & 1st WB
130
01/20
W
F 2-0 1:20
E. Majewski
BGM, Brooklyn
Colfax Girls Varsity Tournament
Finals
130
01/20
L
DEC 5-2
S. Higgins
Ames
Colfax Girls Varsity Tournament
Round 4
130
01/20
W
F 2-0 1:43
J. Sprecher
Ogden
Colfax Girls Varsity Tournament
Round 3
130
01/20
L
F 2-2 4:47
C. Linn
Colfax-Mingo
Colfax Girls Varsity Tournament
Round 2
130
01/20
W
F 2-4 2:34
G. Vodenik
Boone
Colfax Girls Varsity Tournament
Round 1
130
01/16
W
F 11-6 2:49
Z. Zanoni
Albia
Albia/Cardinal/Clarke
Round 1
130
01/06
L
MD 10-1
N. Bond
Red Oak
WCV Girls Wrestling Invitational
1st Place
130
01/06
W
F 2-2 0:50
M. Brown
Fort Dodge
WCV Girls Wrestling Invitational
Semis & WB
130
01/06
W
F 7-1 2:14
B. Mau
Assumption, Davenport
WCV Girls Wrestling Invitational
Quarterfinals
130
12/20
L
DEC 11-8
T. Heaberlin
Gilbert
Trojan-Tangle 2023 HS Girls
Placement Matches (8 Man)
130
12/20
W
F 5-1 3:10
M. Thompson
West Marshall
Trojan-Tangle 2023 HS Girls
Semis & 1st WB (8 Man)
130
12/13
W
F 7-0 1:11
A. Fynaardt
Pella
Clarke Girls Quad Dual
Round 1
130
12/08
W
F 2-0 0:35
G. Comer
Southern Tier
CD Girls Wrestling(12/7/23)
Finals (2 Man)
130
11/17
W
F 1-2 3:06
S. Higgins
Ames
Ballard Girls Invitational
Round 5
130
11/17
W
F 0-0 2:09
P. Mulford
Iowa Falls-Alden
Ballard Girls Invitational
Round 4
130
11/17
W
F 2-0 0:58
M. Salgado
Ankeny
Ballard Girls Invitational
Round 2
130
11/05
W
F 5-0 1:02
B. Nooy
DC Elite
Cedar Valley Fall Classic
Round 3
130-134
11/05
W
F 7-1 1:56
A. Wood
N/A
Cedar Valley Fall Classic
Round 2
130-134
11/05
W
F 2-2 0:49
J. Richardson
Sebolt womens wrestling
Cedar Valley Fall Classic
Round 1
130-134
10/29
L
Replay
TF 17-1 2:55
K. Canchola
Illinois
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R6 - Champ & WB (128, 64, 32, & 16)
130
10/29
L
Replay
F 5-0 0:50
S. Sachs
Legacy Wrestling Center
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
130
10/07
L
Replay
F 2-0 0:19
A. Custard
Nebraska
`23 MatofDreams Girls Conflict for Charity
2nd Wrestleback (16 Man)
130
10/07
L
Replay
F 3-0 1:24
A. Farrier
Sebolt Women Wrestling Academy
`23 MatofDreams Girls Conflict for Charity
Round 1 (16 Man)
130
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/01
W
Replay
F 4-4 3:00
J. Zavaleta
Conant HS
Midwest Nationals
Consi. Semi`s
124-135
07/01
L
Replay
MD 8-0
K. Canchola
PAC
Midwest Nationals
Placement
124-135
07/01
L
Replay
F 2-0 1:29
A. Pehrson
Ironhawk
Midwest Nationals
Semi`s
124-135
07/01
W
Replay
F 6-2 1:21
M. Quinn
Quincy Senior High
Midwest Nationals
Round 2
124-135
03/18
L
Replay
F 5-2 4:05
J. Whiteford
William County Firestorm
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Round 5
130
03/18
L
Replay
MD 10-1
A. Swaney
Belle Fourche Broncs
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Round 4
130
03/18
W
Replay
F 5-0 0:29
S. Eagle
Tatanka Tuff
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Round 3
130
03/18
W
Replay
F 4-2 2:34
A. Lyons
Harding County
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Round 2
130
03/18
L
Replay
F 8-7 3:20
L. Rogers
Tatanka Tuff
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Round 1 (64, 32, 16)
130
03/05
L
F 2-0 1:02
K. Miller
Charles City
Iowa AAU Girls Jr & Sr High State
Bloodround
127
03/05
W
DEC 6-2
A. Gorsh
Big Game
Iowa AAU Girls Jr & Sr High State
Round 4
127
03/05
W
F 2-2 0:30
A. Wood
Grinnell Tigers
Iowa AAU Girls Jr & Sr High State
Round 3 - 2nd Wrestleback (32 Man)
127
03/05
L
DEC 6-4
T. Hansen
Sebolt Women?s Wrestling
Iowa AAU Girls Jr & Sr High State
Round 1 (32 Man)
127
01/27
L
DEC 5-0
C. Chapman
Indianola
IGHSAU Regional Qualifier 3
Round 5: 4th WB
125
01/27
L
F 4-6 2:46
C. Pfantz
West Marshall
IGHSAU Regional Qualifier 3
Round 4: Quarterfinals & 3rd WB
125
01/27
W
F 0-2 0:41
A. Osborn
Dallas Center-Grimes
IGHSAU Regional Qualifier 3
Round 2: 2nd Round & 1st WB
125
01/17
L
MD 16-2
S. Standifer
Des Moines Public Schools
Panorama Girls JH/HS
Placement Matches (8 Man)
125
01/17
W
F 2-0 0:29
E. Ferguson
Des Moines Public Schools
Panorama Girls JH/HS
Semis & 1st WB (8 Man)
125
01/16
W
F 13-2 3:16
D. Hastings
Nevada
Panorama Girls JH/HS
Quarterfinals (8 Man)
125
01/07
L
DEF 6-4 5:13
K. Sutton
Raccoon River-Northwest
WCV Girls Wrestling Invitational
1st & 3rd Place
125
01/07
W
F 3-4 3:44
J. Baker
Panorama
WCV Girls Wrestling Invitational
Cons. Semis
125
01/07
L
MD 17-4
N. Bond
Red Oak
WCV Girls Wrestling Invitational
Semis & WB
125
01/07
W
F 8-4 3:29
G. Baldwin
Raccoon River-Northwest
WCV Girls Wrestling Invitational
Quarterfinals
125
01/06
W
F 0-2 2:18
A. Greenland
Southern Tier
CD Girls Scramble
Finals (2 Man)
125-130A
01/06
W
F 5-0 1:38
E. Hill
Southern Tier
CD Girls Scramble
Finals (2 Man)
120-125
01/06
W
F 4-2 1:28
A. Greenland
Southern Tier
CD Girls Scramble
Finals (2 Man)
125-130
11/18
W
F 2-0 0:23
R. Ware
Southeast Polk
Ballard Scramble
Finals (2 Man)
123-126
11/17
L
F 2-0 0:25
T. Atwell
Perry
Ballard Scramble
Finals (2 Man)
117-123
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024