Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Alex Vinson
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2017-2018
Team Name
Osmond
Osmond
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
Replay
F 5-4 1:38
W. Reichenberg
Banner County
2022 NSAA State Championships
Fri Ses 3&4 Round 1 (16 Man)
D152
02/17
L
Replay
DEC 10-5
J. Knoll
Shelby-Rising City
2022 NSAA State Championships
Thu Ses 1&2 Round 1 (16 Man)
D152
02/12
W
F 13-1 3:47
N. Burd
---
NSAA Class D District 3
Placements
152
02/12
W
F 4-0 1:24
K. Poppe
Wisner-Pilger
NSAA Class D District 3
Cons Semis
152
02/12
L
F 2-0 3:37
L. Lewis
---
NSAA Class D District 3
Semis and 3rd Rnd Cons
152
02/11
W
F 6-1 2:12
N. Burd
---
NSAA Class D District 3
Quarters and 1st Rnd Cons
152
02/05
W
DEF 4-0 1:10
K. Poppe
Wisner-Pilger
Norfolk Catholic Invite
Round 6
152
02/05
L
F 2-0 1:19
E. Baumert
Guardian Angels
Norfolk Catholic Invite
Round 3
152
02/05
L
DEC 12-7
A. Ohnoutka
Bishop Neumann
Norfolk Catholic Invite
Round 2
152
02/05
W
F 13-2 2:56
F. Rosa
Wayne
Norfolk Catholic Invite
Round One
152
02/04
L
F 4-7 3:36
A. Hegemann
Howells-Dodge
Summerland Bobcat Invite
Round 4
152
02/04
L
F 6-1 3:33
R. Bennett
---
Summerland Bobcat Invite
Round 2
152
02/04
W
F 2-0 0:48
C. McKewon
Sioux City West
Summerland Bobcat Invite
Round 1 (16 Man)
152
01/29
L
DEC 6-1
C. Davis
West Holt
Plainview Invite
Round 6
152
01/29
W
F 8-0 1:30
F. Rosa
Wayne
Plainview Invite
Round 5
152
01/29
L
DEC 5-0
A. Olander
Norfolk Catholic
Plainview Invite
Round 4
152
01/29
W
F 10-1 2:49
J. Henery
Neligh-Oakdale
Plainview Invite
Round 2
152
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/09
W
DEC 8-6
Z. Randall
Pender
52nd Annual Winside Wresting Invite
Round 6
152
01/09
W
F 2-0 0:40
T. Carlson
Winside
52nd Annual Winside Wresting Invite
Round 5
152
01/09
W
F 2-0 1:27
S. Premer
Pierce JV
52nd Annual Winside Wresting Invite
Round 4
152
01/09
W
F 2-0 1:00
C. Davis
Millard North JV
52nd Annual Winside Wresting Invite
Round 3
152
01/09
L
DEC 5-4
Z. Randall
Pender
52nd Annual Winside Wresting Invite
Round 2
152
01/06
L
F 9-0 4:30
L. Lewis
---
North Central @ Osmond
Round 1
152
12/12
W
F 2-4 0:56
N. Wattier
Norfolk Catholic
Stanton NE Invite
Round 6
152
12/12
L
TF 16-0 5:50
C. Harris
David City
Stanton NE Invite
Round 5
152
12/12
W
F 2-0 0:11
R. Ramirez
Wakefield
Stanton NE Invite
Round 4
152
12/12
L
F 6-4 3:46
C. Hochstein
Hartington Cedar Catholic
Stanton NE Invite
Round 3
152
12/12
W
F 5-0 1:49
T. Kment
Stanton
Stanton NE Invite
Round 2
152
12/05
W
F 10-2 1:19
A. Johnson
Pender
Creighton Invite 2020
Round 5
160
12/05
L
MD 13-5
H. Waldow
Norfolk JV
Creighton Invite 2020
Round 4
160
12/05
W
F 5-0 0:46
A. Johnson
Pender
Creighton Invite 2020
Round 3
160
12/05
W
F 2-0 0:13
D. Eisenhauer
Quad County Northeast
Creighton Invite 2020
Round 2
160
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
F 7-8 2:57
Z. Randall
Pender
NSAA Class D District 1
Consi Semis
152
02/15
W
F 18-6 4:29
C. Schulte
Thayer Central
NSAA Class D District 1
Semis and WB5
152
02/14
L
F 5-0 1:58
A. Kuester
Neligh-Oakdale
NSAA Class D District 1
Quarters and WB3
152
02/08
L
DEC 9-2
B. Dickinson
Freeman
Weeping Water Invite
Round 6
152
02/08
W
DEC 16-12
G. Teut
Millard South
Weeping Water Invite
4
152
02/08
W
F 2-0 1:22
A. Maloley
HTRS/PC
Weeping Water Invite
2
152
02/07
L
F 4-7 3:46
J. Hegemann
---
Bobcat Invitational
Round 6
152
02/07
W
F 2-0 0:53
A. Medina
Sioux City West
Bobcat Invitational
Round 4
152
02/07
W
F 10-1 2:23
K. Schroeder
Summerland
Bobcat Invitational
Round 2
152
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/11
W
F 2-0 1:00
M. Topp
Winside
Winside JH Wrestling Invite
Round 3 (4 Man)
135-137
11/11
W
F 2-0 0:15
E. Persinger
Ponca
Winside JH Wrestling Invite
Round 2 (4 Man)
135-137
11/11
W
F 2-0 0:24
A. Gullicksen
Elkhorn Valley
Winside JH Wrestling Invite
Round 1 (4 Man)
135-137
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024