Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
garrett miller
Results
International Results
International
International
High School
Youth
Other
Season
2008
2007
Team Name
The Wrestling Center
UnAttached
2008
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/22
W
F 0-0 1:00
A. Mahr
Milton Wrestling Club
Dahlonega goldmine classic
Round 3 (4 Man)
90
12/22
L
F 0-0 0:42
S. Russell
The Wrestling Center
Dahlonega goldmine classic
Round 2 (4 Man)
90
12/22
W
F 0-0 0:39
D. Haynes
North Gwinnett Youth Wrestling
Dahlonega goldmine classic
Round 1 (4 Man)
90
12/21
W
F 0-0 0:32
A. Mahr
Milton Wrestling Club
Dahlonega goldmine classic
Round 4 (6 Man)
85
12/21
L
TF 13-3
S. Russell
The Wrestling Center
Dahlonega goldmine classic
Round 5 (6 Man)
85
12/21
L
DEC 7-0
H. Franklin
The Wrestling Academy
Dahlonega goldmine classic
Round 2 (6 Man)
85
12/21
L
DEC 7-4
B. Ninesling
Roswell Jr. Hornets WC
Dahlonega goldmine classic
Round 1 (6 Man)
85
12/06
W
FOR 0-0
A. Logan
Harrison Top Dog WC
Centennial Holiday Classic
Round 3 (4 Man)
85
12/06
L
F 11-3 2:45
S. Russell
The Wrestling Center
Centennial Holiday Classic
Placement Matches (8 Man)
90
12/06
L
DEC 9-2
S. Russell
The Wrestling Center
Centennial Holiday Classic
Round 2 (4 Man)
85
12/06
W
F 7-0 2:25
D. Whitehead
Walton Takedown Club
Centennial Holiday Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
90
12/06
W
F 0-0 2:21
S. Hutchinson
Rockmart Takedown Club
Centennial Holiday Classic
Round 1 (4 Man)
85
12/06
W
TF 10-0 0:33
T. Mertz
BT Titans WC
Centennial Holiday Classic
Quarterfinals (8 Man)
90
11/29
L
F 0-0 0:37
D. Wheeler
Team Walton
Parkview Thanksgiving Tournament
Round 2 (4 Man)
90
11/29
L
F 0-0 1:43
K. Springer
Jefferson USA WC
Parkview Thanksgiving Tournament
Round 1 (4 Man)
90
11/29
W
DEC 8-2
B. Ninesling
Roswell Jr. Hornets WC
Parkview Thanksgiving Tournament
Round 2 (4 Man)
85
11/29
L
DEC 6-2
G. Higginbotham
Union Grove Jr. Wolverines WC
Parkview Thanksgiving Tournament
Round 1 (4 Man)
85
11/29
W
DEC 4-2
C. Westerman
McEachern WC
Parkview Thanksgiving Tournament
Round 3 (4 Man)
85
03/01
W
F 0-0 0:48
J. Kelly
Gilmer County Park and rec
Qualifiers - Lafayette
Round 4 (6 Man)
85
03/01
W
DEC 5-2
T. Hill
Choo Choo Takedown
Qualifiers - Lafayette
Round 2 (6 Man)
85
03/01
W
DEC 14-7
J. Jackson
UnAttached
Qualifiers - Lafayette
Round 3 (6 Man)
85
03/01
W
F 0-0 3:11
C. Garland
Calhoun Takedown Club
Qualifiers - Lafayette
Round 1 (6 Man)
85
02/11
W
DEC 10-9
C. Eller
Team South Carolina
Northview Titan Classic
1st & 3rd (16 Man)
85
02/10
W
DEC 10-2
T. Marinelli
Jefferson USA WC
Northview Titan Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
85
02/10
W
F 5-0 2:55
D. Haynes
North Gwinnett Youth Wrestling
Northview Titan Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
80
02/10
L
TF 11-0
W. Jacks
Trojan Wrestling Club
Northview Titan Classic
1st & 3rd (16 Man)
80
02/10
W
DEC 7-4
Z. Winter
Collins Hill WC
Northview Titan Classic
4th Wrestleback (16 Man)
80
02/10
W
DEC 9-2
S. Bullard
The Wrestling Academy
Northview Titan Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
80
02/09
W
F 10-1 2:38
B. Amoson
Union Grove Jr. Wolverines WC
Northview Titan Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
85
02/09
L
DEC 3-2
B. Bowen
North Gwinnett Youth Wrestling
Northview Titan Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
80
02/09
W
FOR 0-0
G. Simon
Union Grove Jr. Wolverines WC
Northview Titan Classic
Round 1 (16 Man)
80
01/13
L
DEC 8-4
W. Reynolds
Carrollton WC
McEachern Indian Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
90
01/13
W
DEC 6-5
Z. Murphy
Hillgrove Hawks
McEachern Indian Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
85
01/13
W
F 0-0 0:32
J. Kelly
Gilmer County Park and rec
McEachern Indian Classic
Round 1 (16 Man)
85
2007
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/15
W
F 0-0 1:05
T. Robinson
Etowah Youth WC
Walton Raider Classic
1st & 3rd (16 Man)
90
12/15
L
NC 0-0
J. Sexton
Pope Jr. WC
Walton Raider Classic
1st & 3rd (16 Man)
85
12/15
W
F 0-0
Z. Murphy
Hillgrove Hawks
Walton Raider Classic
4th Wrestleback (16 Man)
85
12/15
L
DEC 8-2
H. Rylas
Team Alabama
Walton Raider Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
85
12/15
W
TF 11-1
J. Haney
South Paulding Jr Spartans WC
Walton Raider Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
90
12/15
W
TF 11-0
B. Voyles
Patriot Takedown Club
Walton Raider Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
85
12/15
W
F 0-0
A. Kennedy
Team Walton
Walton Raider Classic
Round 1 (16 Man)
90
12/15
W
F 0-0 1:21
S. Orear
North Gwinnett Youth Wrestling
Walton Raider Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
90
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022