Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Landon Westenfeld
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
W
DEC 5-0
N. Trepcos
Lebanon
1A/2A Indiana State Championship
Placement Matches (64 Man)
138
03/02
L
MD 17-9
L. Vaught
Crawfordsville
1A/2A Indiana State Championship
Round 4 - Champ & WB (64 Man)
138
03/02
W
TF 17-2 3:30
B. Rader
North Miami
1A/2A Indiana State Championship
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
138
02/10
L
Replay
F 7-7 4:44
T. Tuttle
Lafayette Harrison
IHSAA Semi-State @ East Chicago Central
Champ. Round 1 (16 Man)
138
02/03
L
DEC 14-13
R. Frazier
Calumet
IHSAA Regional @ Hobart
Placement (8 Man)
138
02/03
W
DEC 4-2
A. Hinton
Hammond Central
IHSAA Regional @ Hobart
Semis (8 Man)
138
02/03
W
MD 10-1
K. Hilson
Merrillville
IHSAA Regional @ Hobart
Quarters (8 Man)
138
01/27
L
F 3-4 3:17
R. Frazier
Calumet
IHSAA Portage Sectional
Placement Matches (8 Man)
138
01/27
W
F 11-2 4:30
K. Miller
Hobart
IHSAA Portage Sectional
Semis & 1st WB (8 Man)
138
01/27
W
TF 17-2 5:57
N. Bugajski
Portage
IHSAA Portage Sectional
Quarterfinals (8 Man)
138
01/13
L
F 7-4 4:41
R. Frazier
Calumet
Greater South Shore Conference
Placement Matches (16 Man)
138
01/13
W
F 8-0 1:00
J. Reinhart
Hebron
Greater South Shore Conference
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
01/13
W
F 10-0 1:52
J. Stanek
Wheeler
Greater South Shore Conference
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
01/06
L
DEC 8-3
D. Roberson
Crown Point
Lake County Championships
Placement Matches
138
01/06
L
DEC 10-9
H. Vanek
Highland
Lake County Championships
Semis & 3WB
138
01/06
W
F 5-0 1:24
I. Morrissey
Illiana Christian
Lake County Championships
Quarters
138
01/06
W
DEF 9-1 2:00
J. Vazquez
Whiting
Lake County Championships
Round 1
138
01/03
W
TF 18-2
Z. Patton
Kankakee Valley
Griffith @ Kankakee Valley
Round 1
138
12/02
L
DEC 5-4
J. Petras
Penn
Harvest Classic
Placement Matches (16 Man)
138
12/02
L
DEC 12-10 SV
G. Newland
Kokomo
Harvest Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
12/02
W
F 9-4 3:10
U. Tobon
Calumet
Harvest Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
12/02
W
F 5-1 2:56
A. Gutierrez
Lake Central
Harvest Classic
Round 1 (16 Man)
138
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
Replay
DEC 6-5 UTB
L. Tolbert
Portage
Indiana Frosh-Soph State Championships
Consi 3/5/7
126
02/25
W
Replay
F 2-1 2:09
C. Pfettscher
Evansville FJ Reitz
Indiana Frosh-Soph State Championships
Consi 2/4/6
126
02/25
L
Replay
MD 11-2
A. Plahitko
Roncalli
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 4
126
02/25
W
Replay
DEC 4-3
G. Voelker
Evansville Mater Dei
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 3
126
02/25
W
Replay
MD 12-0
R. Tapia
Columbus East
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 2
126
02/11
L
Replay
F 10-1 3:01
E. Walker
Mishawaka
IHSAA Semi-State @ East Chicago
Champ. Round 1 (16 Man)
132
01/28
L
DEC 7-6
R. Frazier
Calumet
IHSAA Sectional @ Portage
Placement Matches (8 Man)
132
01/28
W
F 5-2 4:21
J. McGill
Hobart
IHSAA Sectional @ Portage
Semis & 1st WB (8 Man)
132
01/28
W
F 2-0 0:40
R. Montes
River Forest
IHSAA Sectional @ Portage
Quarterfinals (8 Man)
132
01/14
L
MD 14-6
R. Frazier
Calumet
Greater South Shore Conference
Placement Matches (16 Man)
132
01/14
W
MD 11-1
J. Reinhart
Hebron
Greater South Shore Conference
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
01/14
W
F 10-2 2:09
M. Gonzalez
Hammond Bishop Noll
Greater South Shore Conference
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/07
W
FOR 0-0
E. Gomez
Munster
Lake County Championships
Placement Matches (16 Man)
132
01/07
L
F 7-1 3:54
D. Maldonado
Merrillville
Lake County Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
01/07
W
MD 16-6
A. Bastaic
Highland
Lake County Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/07
W
MD 17-4
L. Huffman
Whiting
Lake County Championships
Round 1 (16 Man)
132
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
Replay
F 2-0 0:58
L. Faulkenberg
Monrovia
Indiana Frosh-Soph State Championships
Consi 2/4/6
132
02/26
W
Replay
F 4-4 2:08
J. Hague
Laporte
Indiana Frosh-Soph State Championships
Consi 3
132
02/26
L
Replay
F 9-0 1:31
B. Hagewood
Prairie Heights
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 3
132
02/26
W
Replay
DEC 10-3
C. Jones
Hamilton Southeastern
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 2
132
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024