Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
De Lete
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2018-2019
Team Name
Attack Wrestling
George Jenkin
Osceola
Osceola (Kissimmee)
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/05
L
DEC 4-0
J. Ortiz
---
OBC- Boys
2nd Wrestleback (8 Man)
134
02/05
L
F 4-2 4:56
K. Peterson
Celebration
OBC- Boys
Quarterfinals (8 Man)
134
01/15
L
F 5-0 2:59
K. Toner
Harmony
Milton Winter Cousins Memorial
Semis & 5th WB (32 Man)
126
01/15
W
FOR 0-0
D. Torres
Poinciana
Milton Winter Cousins Memorial
4th Wrestleback (32 Man)
126
01/15
L
MD 12-1
J. Aviles
South Dade
Milton Winter Cousins Memorial
Quarters & 3rd WB (32 Man)
126
01/15
W
F 5-0 1:41
D. Freeman
Jones H.s.
Milton Winter Cousins Memorial
Round 2 Champ & WB (32 Man)
126
01/13
L
F 5-1 3:29
J. Norton
---
3A region 2 district 5-6 region duals
Semifinals (4 Team)
126
01/13
L
F 5-2 4:00
O. Odegaard
George Steinbrenner
3A region 2 district 5-6 region duals
Finals (4 Team)
126
01/05
W
MD 10-1
G. Keim
George Jenkins
FHSAA 3A-5 District Duals
Placement Matches (8 Team)
132
01/05
W
F 2-0 0:39
D. Torres
---
FHSAA 3A-5 District Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
126
11/20
W
Replay
F 2-0 1:03
A. Visram
Panther Wrestling Club
2021 Sunshine Preseason National Duals
Round 5 (6 Team)
135
11/20
L
Replay
F 2-0 1:49
R. Duguay
Team Barracuda
2021 Sunshine Preseason National Duals
Quarters & 1st WB (16 Team)
135
11/20
L
Replay
F 5-2 3:03
C. Flowers
FordDynasty Wrestling Club
2021 Sunshine Preseason National Duals
Round 4 (6 Team)
135
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/09
L
MD 13-1
J. Montero
Maximum Performance
2021 Knockout Summer Slam
Round 5 (8 Team)
120
06/09
W
DEC 7-0
W. Leduc
Kame Style
2021 Knockout Summer Slam
Round 7 (8 Team)
120
06/09
W
TF 15-0 4:39
D. Busch
Black and Blue Wrestling
2021 Knockout Summer Slam
Champ Round 1 (16 Team)
120
06/09
L
MD 17-5
J. Hudson
Fort Lauderdale Wrestling Club
2021 Knockout Summer Slam
Round 1 (8 Team)
120
06/09
L
F 7-1 3:39
J. Forte
NFWA
2021 Knockout Summer Slam
Placement (16 Team)
120
06/09
L
F 11-0 2:47
D. DiTomasso
Team Fat and Scrappy
2021 Knockout Summer Slam
Quarters & WB (16 Team)
120
06/09
L
F 2-0 1:53
T. Maple
Southside Mafia
2021 Knockout Summer Slam
Semis & WB (16 Team)
120
06/09
W
DEC 8-4
B. Vila
Explorer Wrestling
2021 Knockout Summer Slam
Round 6 (8 Team)
120
06/09
L
F 6-1 2:44
C. O`Brien
Black Hive
2021 Knockout Summer Slam
Round 3 (8 Team)
120
06/09
W
TF 15-0 4:21
J. CLARK
Bear Clan Wrestling Club
2021 Knockout Summer Slam
Round 4 (8 Team)
120
06/09
L
MD 13-3
D. jer
Alpha Dog Wrestling
2021 Knockout Summer Slam
Round 2 (8 Team)
120
02/26
L
DEC 7-0
C. Valenti
---
FHSAA 3A R2
Round 1 WB
120
02/26
L
DEC 9-6
C. Ringate
Wharton
FHSAA 3A R2
Round 1 (16 Man)
120
02/17
L
F 15-7 4:02
C. Davidson-Haase
---
FHSAA 3A D5
Placements
120
02/17
W
DEC 9-4
J. Bendorf
Plant City
FHSAA 3A D5
Round 4 (Semis and WB3)
120
01/14
W
F 2-2 2:53
A. Smallwood
Bloomingdale Sr
FHSAA 3a region duals 5-6
Semifinals (4 Team)
122
01/06
W
MD 12-1
T. Lugo
Osceola (Kissimmee)
Fhsaa District 5 duals
Placement Matches (8 Team)
122
01/06
W
F 5-2 3:01
S. Melendez
Celebration
Fhsaa District 5 duals
2nd Place Match (8 Team)
122
01/06
W
F 10-0 2:50
J. Bendorf
Plant City
Fhsaa District 5 duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
122
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/28
L
DEC 4-0
D. Avery
Palm Harbor University
FHSAA 3A R2
Round 3 (16 man)
126
02/28
W
FOR 0-0
F. Forfeit
---
FHSAA 3A R2
Round 2 (quarters and WB)
126
02/28
L
MD 15-1
K. Litov
East Lake
FHSAA 3A R2
Round 1 (16 Man)
126
02/22
L
DEC 7-4
K. Peterson
Celebration
FHSAA 3A D5
3rd Place
126
02/22
W
DEC 8-2
M. Bakkali
Osceola (Kissimmee)
FHSAA 3A D5
Round 2 WB
126
02/22
L
DEC 4-2
K. Peterson
Celebration
FHSAA 3A D5
Quarters
126
02/12
W
F 0-0
A. Turner
Kathleen Senior
Kathleen Senior @ George Jenkins
Round 1
126
02/01
L
MD 9-1
F. Aldana
---
Moskowitz IBT
Placement Matches (32 Man)
129
02/01
L
DEC 9-8
F. Bonilla
Southeast
Moskowitz IBT
6th Wrestleback (32 Man)
129
02/01
L
MD 14-3
A. Pinzon
Viera
Moskowitz IBT
Semis & 5th WB (32 Man)
129
02/01
W
DEC 10-8
G. Ferreira
Heritage
Moskowitz IBT
Quarters & 3rd WB (32 Man)
129
01/31
W
F 0-0 0:46
B. Virzi
Lake Region
Moskowitz IBT
Round 2 Champ & WB (32 Man)
129
01/31
W
F 0-0 2:14
C. Cook
Forest (Ocala)
Moskowitz IBT
Round 1 (32 Man)
129
01/16
L
F 7-0 4:00
N. Hernandez
Riverview (Riverview)
Region 2 3A district 5 and 6
Semifinals (4 Team)
128
01/08
W
F 2-0 1:19
D. Cohn
Osceola (Kissimmee)
3A district 5 duals
Round 5 (6 Team)
128
01/08
W
DEC 6-0
B. Johnson
Plant City
3A district 5 duals
Round 1 (6 Team)
128
01/08
W
TF 15-0 3:49
K. Peterson
Celebration
3A district 5 duals
Round 2 (6 Team)
128
01/08
W
F 4-0 1:32
J. Arce
Bartow Senior
3A district 5 duals
Round 4 (6 Team)
128
01/08
W
F 0-0 3:23
K. Clark
Ridge Community
3A district 5 duals
Round 3 (6 Team)
128
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/01
L
F 0-1 2:44
C. Perez
Durant
FHSAA 3A R2
WB Round 2 (16 man)
120
03/01
W
DEC 7-4
J. Cirino
Celebration
FHSAA 3A R2
Round 1 WB
120
03/01
L
F 2-0 1:10
C. Schilson
Lakewood Ranch
FHSAA 3A R2
Round 1 (16 Man)
120
02/22
W
MD 14-5
C. Perez
Durant
FHSAA 3A D6
Placement Matches
120
02/22
W
F 0-0 3:46
N. Rojas
Newsome
FHSAA 3A D6
Round 4 (semis and WB)
120
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023