Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ivan Henderson
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Baker Web Academy
Cornerstone MC
Cornerstone Mat Club
Cornerstone mat club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
W
DEC 5-3
M. Ackerman
Crossler Middle
Willamette Regional MS State Qualifier
Round 1
110
02/25
W
Replay
F 4-0 3:38
L. Martin
Cyw
RMN Events - Rumble In Reno
Finals
102 lbs
02/25
W
Replay
DEC 3-2
D. Shea
Yuba Sutter Combat
RMN Events - Rumble In Reno
Semi-Finals
102 lbs
02/25
W
Replay
MD 12-0
E. Ornelas
Madera WC
RMN Events - Rumble In Reno
Quarter-Finals
102 lbs
02/24
W
Replay
DEC 4-3
W. Loftis
Alpha Dawg
RMN Events - Rumble In Reno
Round of 16
102 lbs
02/24
W
Replay
F 2-0 0:28
G. Lawrence
Gold Rush
RMN Events - Rumble In Reno
Round of 32
102 lbs
01/20
L
TF 15-0 2:50
D. Johnson
All-Phase Wrestling Club
OWA Heartland Dual Qualifier
Round 3 (4 Man)
110
01/20
W
F 4-2 2:05
Z. Hill
Legacy Elite
OWA Heartland Dual Qualifier
Round 2 (4 Man)
110
01/20
L
TF 15-0 3:58
A. Vargas
COWA
OWA Heartland Dual Qualifier
Round 1 (4 Man)
110
01/15
W
F 4-4 2:18
D. Johnson
All- Phase Wrestling Club
2024 Oregon Classic (8U-14U Boys)
Placement Matches (32 Man)
106
01/14
W
F 11-0 2:17
R. Gannon
Inland Northwest Wrestling
2024 Oregon Classic (8U-14U Boys)
Semis & 5th WB (32 Man)
106
01/14
W
F 7-0 1:45
H. Hoalst
Mat Demon Wrestling Club
2024 Oregon Classic (8U-14U Boys)
Quarters & 3rd WB (32 Man)
106
01/14
W
F 8-0 1:22
J. Dickerman
Mat Sense Wrestling
2024 Oregon Classic (8U-14U Boys)
Round 2 Champ & WB (32 Man)
106
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/12
W
F 4-2 2:58
D. Johnson
Oregon
Battle for the Belt VIII
1st & 3rd (16 Man)
90
11/12
W
DEC 9-5
J. Jump
---
Battle for the Belt VIII
4th Wrestleback (16 Man)
90
11/12
L
F 7-0 4:30
H. Harshman
---
Battle for the Belt VIII
Semis & 3rd WB (16 Man)
90
11/12
W
DEC 4-0
H. Danks
---
Battle for the Belt VIII
Quarters & 1st WB (16 Man)
90
11/12
W
F 8-0 4:30
H. Shirley
COBRA ALL-STARS / Cobra Wrestling Systems LLC
Battle for the Belt VIII
Round 1 (16 Man)
90
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024