Mar 23-Dec 31, 6:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-3, 4:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Folkstyle Champio
May 4, TBD
ISWA Freestyle State
May 4, TBD
2024 Missouri USA Girls Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:30 PM UTC
Ultimate Club Girls Freestyle Duals
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 1:00 PM UTC
MN/USA 6U-16U, Junior, Girls State FS/GR
May 4-5, 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
May 4, 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
May 4-5, 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ryker VanderVegt
Results
Videos
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Forest Lake
Forest Lake Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/16
L
F 9-2 3:18
R. Dierks
Wrestling Brotherhood
MN/USA 6U-16U Folkstyle State Tournament
Round 4
71
03/10
L
DEC 13-8
M. Stender
New Prague Wrestling
MN/USA Regional: Owatonna
Round 7
71
03/10
W
F 2-0 0:48
W. Seib
Monticello Wrestling Club
MN/USA Regional: Owatonna
Round 3
71
03/09
L
DEC 6-4
A. Steinke
Owatonna Wrestling Academy
MN/USA Regional: Forest Lake
Round 6
67
03/09
W
DEC 4-0
O. Utley
East Ridge Wrestling
MN/USA Regional: Forest Lake
Round 2
67
02/25
L
MD 14-4
O. Utley
East Ridge Wrestling
MN/USA Regional: Brainerd
ROund 5
67
02/25
W
DEC 9-2
A. Pearson
Minnesota
MN/USA Regional: Brainerd
Round 4
67
02/25
L
F 5-2 1:45
K. Weller
Minnesota
MN/USA Regional: Brainerd
Round 3
67
02/25
W
TF 17-1 3:05
C. Carlson
Minnesota
MN/USA Regional: Brainerd
Round 2
67
01/14
L
DEC 6-2
C. Krumweide
Wayzata
2024 Stillwater Pony Stampede
Quarters & 3rd WB (32 Man)
68
01/14
L
F 4-0 0:30
L. Kleinknight
Waconia
2024 Stillwater Pony Stampede
Round 2 Champ & WB (32 Man)
68
01/13
L
DEC 6-2
C. Jarva
Grand Rapids Screaming Yetis Wrestling Club
Forest Lake MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 4
66-67
01/13
L
MD 15-2
M. Erickson
St. Francis Gladiators Wrestling Club
Forest Lake MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 3
66-67
01/13
W
F 5-0 0:41
O. Hanley
Chisago Lakes Wrestling
Forest Lake MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 2
66-67
01/06
L
F 2-0 1:07
L. Keocher
North Branch Wrestling
White Bear MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 4
65-66
01/06
L
F 6-3 2:29
B. Olson
Rum River Wrestling
White Bear MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 3
65-66
01/06
W
MD 14-2
K. Havard
Hastings Wrestling Club
White Bear MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 2
65-66
12/30
W
DEC 11-8
W. Haluptzok
Anoka Youth Wrestling
Rogers MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 4
65-66
12/30
W
F 7-0 2:20
W. Hartkopf
Rogers Area Youth Wrestling Club
Rogers MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 3
65-66
12/30
W
TF 16-0 3:00
B. Christopherson
Minnesota
Rogers MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 2
65-66
12/17
W
MD 16-2
C. Carter
Blaine Wrestling Association
St. Francis MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 4
64-66
12/17
W
F 9-0 4:10
C. Krumrei
Minnesota
St. Francis MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 3
64-66
12/17
L
F 4-0 4:26
M. Erickson
St. Francis Gladiators Wrestling Club
St. Francis MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 2
64-66
12/03
W
DEC 6-1
T. Klimpke
Lakeville Youth Wrestling Association
Lakeville MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 4
65-68
12/03
W
MD 8-0
G. Kallman
Minnesota
Lakeville MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 3
65-68
12/03
W
F 2-0 0:30
C. Viskocil
New Prague Wrestling
Lakeville MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 2
65-68
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/18
L
Replay
F 6-4 4:07
E. Schmidt
Hastings Wrestling Club
2023 MN/USA (6U-16U) Ind. Folkstyle State
Round 3
63
03/18
L
Replay
F 5-0 1:05
R. Commerford
Summit Wrestling Academy
2023 MN/USA (6U-16U) Ind. Folkstyle State
Round 1
63
01/28
L
F 6-4 2:29
B. DeLaForest
Blaine
Chisago Lakes MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 4
55-58
01/28
L
F 4-0 1:18
R. Shelstad
Centennial Youth Wrestling
Chisago Lakes MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 3
55-58
01/28
W
F 8-0 3:24
C. Larson
Cushing
Chisago Lakes MN/USA Folkstyle Qualifier
Round 2
55-58
01/15
L
MD 18-4
B. Powell
Wayzata
2023 Stillwater Pony Stampede
Quarters & 1st WB (16 Man)
64
01/15
L
F 7-4 1:50
E. Vos
Waconia
2023 Stillwater Pony Stampede
Round 1 (16 Man)
64
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
The Bader Show
Apr 14, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2023-24 Ohio State Wrestling
Dec 13, 2023
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023