Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
keenan connell
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2021-2022
2020-2021
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
L
F 2-0 0:37
E. Tait
---
WIAA D1 Sect. F @ Homestead
Quarterfinals (8 Man)
138
02/12
L
F 8-0 2:22
N. Gorham
---
WIAA D1 Reg. F1 @ Nicolet
1st, 3rd, 5th (8 Man)
138
02/12
L
F 5-0 1:27
B. Kaus
---
WIAA D1 Reg. F1 @ Nicolet
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
138
02/05
W
F 2-0 0:56
C. Thorne
Cedarburg
North Shore Conference Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
138
02/04
L
F 2-0 2:45
C. Ormiston
---
North Shore Conference Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
138
02/04
L
F 2-0 1:16
B. Krueger
Port Washington
North Shore Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
138
01/29
W
DEC 6-3
N. Daggett
Random Lake
Stark Memorial Invite 2022
Round 5
138
01/29
L
DEC 3-1
C. Driscoll
Whitnall/Greendale
Stark Memorial Invite 2022
Round 4
138
01/29
W
DEC 10-8 SV
W. Moxom
Whitefish Bay/Dominican/Univ. Sch. of Milw.
Stark Memorial Invite 2022
Round 3
138
01/29
W
MD 9-1
N. Smith
Waukesha North
Stark Memorial Invite 2022
Round 2
138
01/29
W
MD 10-2
C. Seefeldt
Arrowhead
Stark Memorial Invite 2022
Round 1
138
01/21
L
F 7-2 3:42
C. Hart
Homestead
Homestead @ Nicolet
Round 1
145
01/15
W
DEC 11-9
J. Rhoads
---
Falcon JV Invite
Round 5 (5 Man)
Chart #7
01/15
W
F 0-0 2:59
B. Nellis
Denmark
Falcon JV Invite
Round 4 (5 Man)
Chart #7
01/15
W
F 0-0 3:20
D. Ninmer
Kiel
Falcon JV Invite
Round 2 (5 Man)
Chart #7
01/15
W
F 0-0 1:29
A. Geiger
Chilton
Falcon JV Invite
Round 1 (5 Man)
Chart #7
01/08
L
F 4-4 2:13
A. Wenzel
Slinger
WI Challenge Series Pt Washington Qual
Round 3 Wrestle Back 16-32 Man
138
01/08
W
F 0-0 1:58
A. Dekker
Oostburg
WI Challenge Series Pt Washington Qual
Round 2 Quarterfinals and Wrestleback
138
01/08
W
F 3-4 2:48
A. Jenkins
Campbellsport
WI Challenge Series Pt Washington Qual
32 Man Cons Round 2
138
01/08
L
F 4-0 0:29
A. Ounkham
Waukesha West
WI Challenge Series Pt Washington Qual
Round 1 - Premlinary and WB
138
01/08
W
F 15-4 3:58
T. Majeskie
Pewaukee
WI Challenge Series Pt Washington Qual
Round 1
138
12/10
L
F 1-3 3:35
L. Snodgrass
Port Washington
Port Washington @ Nicolet
Round 1
145
12/04
W
F 2-2 1:25
J. Zgrabik
Arrowhead
Nicolet Knight Scramble
Round 5
145
12/04
W
F 4-0 1:34
A. Doonan
Milwaukee Ronald Reagan
Nicolet Knight Scramble
Round 4
145
12/04
L
F 2-1 2:39
N. Gorham
---
Nicolet Knight Scramble
Round 3
145
12/04
L
F 2-0 1:47
T. Speth
Janesville Craig
Nicolet Knight Scramble
Round 2
145
12/04
L
F 16-5 2:35
G. Clark
Kaukauna
Nicolet Knight Scramble
Round 1
145
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
F 2-0 0:45
C. VanderLinden
---
Slinger JV Invitational
finals
132
02/04
W
DEC 6-2
P. Fluhr
Hartford Union
Slinger JV Invitational
round 4
132
02/03
W
F 2-0 0:29
A. Wypiszynski
Homestead
Slinger JV Invitational
round 3
132
02/03
L
F 2-0 1:30
P. Rummel
West Bend East
Slinger JV Invitational
round 2
132
01/14
W
F 3-2 1:11
H. Maier
Whitefish Bay
Nicolet Quad
Round 3
grp 4
01/13
W
F 4-4 1:53
A. Wischki
Port Washington
Nicolet Quad
Round 1
grp 4
12/17
L
F 0-0 2:20
A. Maertz
West Bend East
West Bend East @ Nicolet
Round 1
132
12/17
W
F 0-0 1:04
T. Hawken
West Bend East
West Bend East @ Nicolet
Round 1
138
12/17
L
F 0-0 3:20
A. Rausch
---
West Bend East @ Nicolet
Round 1
132
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024