Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Daden Beauprez
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Yuma
Yuma
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/30
W
Replay
F 4-2 2:30
N. Werner
Elkhorn Valley Wrestling Club
Midwest Classic Nationals 2024
Placement Matches (16 Man)
175
03/30
L
DEC 5-2
R. Hageman
East Butler
Midwest Classic Nationals 2024
4th Wrestleback (16 Man)
175
03/30
W
Replay
F 7-0 2:30
X. Chapman
LDNE
Midwest Classic Nationals 2024
Semis & 3rd WB (16 Man)
175
03/02
W
F 2-1 1:00
B. Swigert
Colorado
CUSAW 2024 Freshman/Sophomore State
Round 9
175
03/02
W
MD 9-0
T. Mannel
Fruita Monument
CUSAW 2024 Freshman/Sophomore State
Round 6
175
03/02
W
F 0-2 1:19
J. Thomas
Lutheran
CUSAW 2024 Freshman/Sophomore State
Round 5
175
03/02
L
DEC 4-2 SV
K. Lopez
Colorado
CUSAW 2024 Freshman/Sophomore State
Round 4
175
03/02
W
F 2-0 1:06
J. Hernandez
Bear Creek Jr. Wrestling
CUSAW 2024 Freshman/Sophomore State
Round 1
175
02/17
L
Replay
DEC 7-0
K. Powell
Byers
2024 CHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
175-2A
02/16
W
Replay
F 4-1 4:24
L. Silva
Hayden
2024 CHSAA State Championships
1st WB (16 Man)
175-2A
02/15
L
Replay
F 5-0 3:19
C. Guilfoyle
Mancos
2024 CHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
175-2A
02/10
W
F 6-2 2:57
B. Kinnie
Sedgwick County/Fleming
CHSAA 2A Region 1
4th Place Matches
175
02/10
L
DEC 8-3
J. Polk
Dayspring Christian Academy
CHSAA 2A Region 1
3rd and 5th Place Matches
175
02/10
W
F 8-1 2:10
R. Thomas
Wiggins
CHSAA 2A Region 1
Consi Semis
175
02/10
L
DEC 9-3
K. Powell
Byers
CHSAA 2A Region 1
Semis and WB3
175
02/10
W
F 4-1 1:33
E. Vigil
Wray
CHSAA 2A Region 1
Quarterfinals and WB1
175
02/03
W
DEC 9-3
J. Polk
Dayspring Christian Academy
Yuma High School Big `O` Memorial Duals
Round 1 (6 Team)
175
02/03
W
F 3-4 5:55
K. Brawner
University
Yuma High School Big `O` Memorial Duals
Round 3 (6 Team)
175
02/03
W
F 4-1 1:34
B. Kinnie
Sedgwick County/Fleming
Yuma High School Big `O` Memorial Duals
Round 2 (6 Team)
175
02/03
W
F 2-0 0:28
M. Chaparro
Holyoke
Yuma High School Big `O` Memorial Duals
Round 5 (6 Team)
175
02/03
L
DEC 3-2
J. Aplanalp
Chatfield
Yuma High School Big `O` Memorial Duals
Round 4 (6 Team)
175
01/26
W
MD 14-3
K. Volkman
Sedgwick County/Fleming
Yuma @ Sedgwick County/Fleming
Round 1
175
01/20
L
F 7-2 2:07
B. Fernandez
Windsor
2024 Northglenn Norse Varsity Invite
Semis & 2nd WB (16 Man)
175
01/20
L
DEC 5-1
B. Dodge
Legend
2024 Northglenn Norse Varsity Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
01/19
W
F 2-0 1:23
N. Torres
County Line
Yuma/County Line/ Lamar Boys Tri
Round 1
175
01/19
W
DEC 6-0
A. Perez
Lamar
Yuma/County Line/ Lamar Boys Tri
Round 1
190
01/18
W
F 0-0 1:45
N. Torres
County Line
Yuma/County Line/ Lamar Boys Tri
Round 1
175
01/17
W
F 0-0 4:26
L. Ramirez
Burlington
Burlington @ Yuma
Round 1
190
01/14
L
F 2-1 2:43
T. McCrumb
Wauneta-Palisade
Chase County Invitational 2024
Round 5
175
01/13
L
F 7-10 4:20
K. Shuler
Hitchcock County
Chase County Invitational 2024
4th Wrestleback (16 Man)
175
01/13
L
F 2-0 1:24
T. Reeves
Chase County
Chase County Invitational 2024
Round 4
175
01/13
W
F 2-4 4:33
T. McCrumb
Wauneta-Palisade
Chase County Invitational 2024
Round 2
175
01/13
W
F 17-9 5:32
C. Grundlingh
Paxton
Chase County Invitational 2024
Round 1
175
01/08
W
F 0-0 1:41
R. Thomas
Wiggins
Wiggins @ Yuma
Round 1
175
01/06
W
F 2-0 0:21
R. Grumbianin
Sidney
Ogallala Duals 2024
Placement Round 5 (8 Team)
175
01/06
L
F 9-1 2:27
C. Gracey
Mullen
Ogallala Duals 2024
Round 2 (8 Team)
175
01/06
W
DEC 6-5
M. Moomey
Alliance
Ogallala Duals 2024
Mixed Round 7 (8 Team)
175
01/06
L
F 13-1 5:32
K. Bandy
Limon
Limon @ Yuma
Round 1
175
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/05
W
F 8-0 3:02
I. Cummings
Holyoke
Yuma High School Big `O` Memorial Duals
Round 3 (8 Team)
157
02/05
W
F 2-0 0:42
W. Golden
Resurrection Christian
Yuma High School Big `O` Memorial Duals
Placement Matches (8 Team)
157
02/05
L
F 4-1 1:25
J. Aplanalp
Chatfield
Yuma High School Big `O` Memorial Duals
Round 2 (8 Team)
157
01/27
L
F 6-1 3:14
D. Huntsman
North Platte
McCook Duals 2023
---
160
01/27
L
MD 12-2
B. Bagby
Sedgwick County/Fleming
Sedgwick County/Fleming @ Yuma
Round 1
157
01/21
L
F 2-0 0:59
K. McHugh
Regis
2023 Northglenn Norse Varsity Invite
Semis & 2nd WB (16 Man)
157
01/21
L
F 4-1 2:00
S. Fernandez
Windsor
2023 Northglenn Norse Varsity Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
157
01/21
W
F 12-4 3:44
J. Sykes
Denver East
2023 Northglenn Norse Varsity Invite
Champ Round 1 (16 Man)
157
01/14
L
DEC 7-3
E. Tracy
Wray
Chase County Invitational 2023
Round 4
160
01/14
W
F 6-1 0:51
J. Perkins
Bayard
Chase County Invitational 2023
Round 3
160
01/14
L
DEC 7-3
Z. Herbert
Chase County
Chase County Invitational 2023
Round 1
160
01/07
L
F 5-0 3:35
Z. Roggasch
Sidney
Ogallala Dual Tournament 2023
Round 1 (3 Team)
160
01/07
L
F 9-0 2:27
E. Skalsky
Ogallala
Ogallala Dual Tournament 2023
Round 1 (3 Team)
160
01/07
W
DEC 3-1
J. Kessler
Mullen
Ogallala Dual Tournament 2023
Round 2 (3 Team)
160
12/03
W
F 2-0 1:59
A. Gonzales
Outlaws
Greeley West High School Dual Tournament
Placement (12 Team)
165
12/03
L
F 4-0 1:54
A. Somer
Greeley West
Greeley West High School Dual Tournament
Round 2 (12 Team)
165
12/03
L
F 0-0 3:11
K. Carter
Silver Creek
Greeley West High School Dual Tournament
Round 1 (12 Team)
165
12/03
W
F 4-0 3:17
A. Galindo
Northridge
Greeley West High School Dual Tournament
Round 4 (12 Team)
165
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024