Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jon Bennett
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2021-2022
2020-2021
2019-2020
2017-2018
2014-2015
Team Name
Riverdale
Tenoroc Senior HS
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 6-2 2:21
L. Peeples
Auburndale Senior
Brian Bain - Polk County IBT
4th Wrestleback (32 Man)
287
02/10
W
F 3-2 1:15
J. Rodriguez
Sebring
Brian Bain - Polk County IBT
Quarters & 3rd WB (32 Man)
287
02/10
L
F 1-2 1:03
B. Cox
Bartow Senior
Brian Bain - Polk County IBT
Round 2 Champ & WB (32 Man)
287
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
MD 15-5
W. Loynd
Lakewood Ranch
FHSAA 3A R2
Round 3 (16 man)
126
02/25
W
FOR 0-0
J. Sawicky
Bloomingdale
FHSAA 3A R2
Round 2 (quarters and WB)
126
02/25
L
TF 16-1 5:38
F. Font
Strawberry Crest
FHSAA 3A R2
Round 1 (16 Man)
126
02/19
L
F 2-0 0:48
D. Peacock
Venice
FHSAA 3A D8
Placements
126
02/19
W
MD 9-0
R. Senat
Lehigh
FHSAA 3A D8
Round 5 (Consi Semis)
126
02/19
L
F 2-0 0:35
J. Valoria
---
FHSAA 3A D8
Round 4 (Semis and WB3)
126
02/19
W
MD 15-3
A. Zielinski
Gulf Coast
FHSAA 3A D8
Round 2 (Quarters and WB1)
126
02/12
W
DEC 7-5 SV
E. Kinsora
---
2022 John Raich Memorial
R10 - 5th Place
126
02/12
L
F 4-0 1:33
J. Rodriguez
Columbus
2022 John Raich Memorial
R9 - 6th WB
126
02/12
W
DEC 6-2
B. Villa
Columbus
2022 John Raich Memorial
R8 - 5th WB
126
02/12
W
DEC 4-3
I. Badell
Belen Jesuit
2022 John Raich Memorial
R6 - 4th WB
126
02/12
W
F 3-1 1:42
M. Tolbert
Port St. Lucie
2022 John Raich Memorial
R5 - 3rd WB
126
02/11
W
TF 15-0 2:45
G. Day
W.T. Dwyer
2022 John Raich Memorial
R3 - 2nd WB
126
02/11
L
F 2-0 1:48
r. Ullayk
---
2022 John Raich Memorial
R2 - A 2nd Champ
126
02/11
W
F 4-1 1:48
C. Flowers
South Fork
2022 John Raich Memorial
R1
126
02/05
W
DEC 5-1
E. DiNottia
---
LCAC 2022 Championship
Placement Matches (16 Man)
126
02/05
W
F 6-6 5:30
J. Barkell
Island Coast
LCAC 2022 Championship
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
02/05
W
DEC 13-7
D. Mytial
---
LCAC 2022 Championship
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/29
W
DEC 10-3
G. Keim
George Jenkins
Moskowitz IBT
Placement Matches (16 Man)
127
01/29
L
F 0-0
J. Bowles
Jesuit
Moskowitz IBT
4th Wrestleback (16 Man)
127
01/29
W
F 0-0 2:48
Y. Perez
Mater Academy
Moskowitz IBT
Semis & 3rd WB (16 Man)
127
01/28
W
TF 15-0
K. Wilson
Tenoroc Senior HS
Moskowitz IBT
2nd Wrestleback (16 Man)
127
01/28
L
F 0-0 3:22
N. McGill
Jesuit
Moskowitz IBT
Quarters & 1st WB (16 Man)
127
01/28
W
MD 9-0
T. Mendoza
Somerset
Moskowitz IBT
Round 1 (16 Man)
127
01/22
L
TF 17-1 2:56
T. Gernhart
---
John Joyce Memorial
Fifth
126
01/22
W
F 5-0 2:09
L. Wall
Sarasota
John Joyce Memorial
Cons. Semis
126
01/22
W
F 2-0 0:19
J. Stenza
Barron G Collier
John Joyce Memorial
WB2
126
01/22
W
F 2-0 1:40
C. Seller
Port Charlotte
John Joyce Memorial
Quarters & WB1
126
01/22
L
F 2-0 1:53
J. Sawicky
Bloomingdale
John Joyce Memorial
Round 1
126
12/11
L
F 5-0 2:30
D. Finucan
Naples
Captain Archer Varsity Memorial Classic
Placement Matches (16 Man)
126
12/11
W
FOR 0-0
M. Charelus
Lely
Captain Archer Varsity Memorial Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
12/11
W
FOR 0-0
L. Wall
Sarasota
Captain Archer Varsity Memorial Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
126
12/11
W
FOR 0-0
A. Zielinski
Gulf Coast
Captain Archer Varsity Memorial Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
12/11
L
MD 14-5
D. Finucan
Naples
Captain Archer Varsity Memorial Classic
Round 1 (16 Man)
126
12/03
W
F 2-0 0:36
D. Williamson
Jupiter
Battle at the Beach Duals
Round 2 (3 Team)
126
12/03
L
MD 13-4
J. Rodriguez
Christopher Columbus H S
Battle at the Beach Duals
Round 3 (3 Team)
126
12/03
L
F 8-0 1:52
M. Rainwater
Clay
Battle at the Beach Duals
Round 1 (4 Team)
126
12/03
L
F 10-3 2:52
F. Florio
American Heritage School (Delray Beach)
Battle at the Beach Duals
Round 2 (4 Team)
126
12/03
L
F 2-0 1:17
S. Marvel
Wellington Community Hs
Battle at the Beach Duals
Round 3 (4 Team)
126
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
F 6-5 2:54
F. Dame
---
FHSAA 3A R2
Round 2 WB (16 man)
120
02/26
L
F 4-0 3:18
C. Reeves
Palm Harbor University
FHSAA 3A R2
Round 2 (quarters)
120
02/26
W
F 4-5 3:27
A. Smallwood
Bloomingdale
FHSAA 3A R2
Round 1 (16 Man)
120
02/20
L
F 4-0 2:51
E. Denis
Lehigh
FHSAA 3A D8
Placements
120
02/20
W
F 4-0 2:39
N. Ayers
---
FHSAA 3A D8
Round 5 (Consi Semis)
120
02/19
L
F 2-0 1:12
N. Wadle
---
FHSAA 3A D8
Round 4 (Semis and WB3)
120
02/19
W
F 6-4 2:51
W. Loynd
Lakewood Ranch
FHSAA 3A D8
Round 2 (Quarters and WB1)
120
01/30
L
F 0-0 2:21
J. Estrada
---
Moskowitz IBT
Placement Matches (16 Man)
122
01/30
W
MD 8-0
K. Rees
Freedom
Moskowitz IBT
4th Wrestleback (16 Man)
122
01/30
W
TF 15-0
D. Eury
Wiregrass Ranch
Moskowitz IBT
Semis & 3rd WB (16 Man)
122
01/30
W
F 0-0 2:00
J. Arce
Winter Haven
Moskowitz IBT
2nd Wrestleback (16 Man)
122
01/29
L
F 0-0 1:00
A. poe
Harmony
Moskowitz IBT
Round 1 (16 Man)
122
01/22
L
F 2-0 0:45
J. Aviles
South Dade
FHSAA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Finals (8 Team)
120
01/22
L
DEC 13-7
R. Martinez
Osceola (Kissimmee)
FHSAA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Quarterfinals (8 Team)
120
01/22
W
F 11-0 5:31
E. Myers
Fleming Island
FHSAA STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Semifinals (8 Team)
120
01/16
L
F 2-0 0:40
A. Poe
Harmony
Harmony Longhorn Invitational
Placement Matches (8 Man)
120
01/16
W
DEC 7-6
C. Rodriguez
Harmony
Harmony Longhorn Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
120
12/19
L
OTHER1 9-1
O. Encarnacion
Southwest Miami
Storm 6-Way Duals
Round 5 (6 Team)
120
12/19
W
F 2-0 1:22
B. Pena
Seminole (Sanford)
Storm 6-Way Duals
Round 1 (6 Team)
120
12/19
L
MD 14-5
K. Peraza
Celebration
Storm 6-Way Duals
Round 3 (6 Team)
120
12/19
L
DEF 5-0 1:34
K. Hannant
---
Storm 6-Way Duals
Round 4 (6 Team)
120
12/19
W
F 8-1 3:19
L. Lassalle
Gateway
Storm 6-Way Duals
Round 2 (6 Team)
120
12/12
L
F 4-0 1:44
L. Jackson
Braden River
Captain Archer Varsity Memorial Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
120
12/12
L
DEC 9-2
D. Paull
Charlotte
Captain Archer Varsity Memorial Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
DEC 10-3
V. Biondoletti
Coral Shores
2020 John Raich Memorial
6th Wrestleback (64 Man)
106
02/15
W
FOR 0-0
M. Willis
Palm Beach Lakes
2020 John Raich Memorial
Quarters & 5th WB (64 Man)
106
02/15
W
F 0-0
J. Sopher
Martin County
2020 John Raich Memorial
4th Wrestleback (64 Man)
106
02/14
L
F 0-0
D. Francisco-Juan
South Fork
2020 John Raich Memorial
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
106
02/01
L
F 2-0 0:22
D. Denis
Lehigh Senior
LCAC
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
02/01
L
F 2-0 0:58
R. Albert
Cape Coral
LCAC
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
01/24
W
MD 19-6
D. Williams
Port St Lucie
WolfPack Duals
Round 4 (6 Team)
106
01/24
L
DEC 7-0
C. Noel
Immokalee
WolfPack Duals
Round 5 (6 Team)
106
01/24
W
F 13-0 1:29
S. West
William M Raines
WolfPack Duals
Round 2 (6 Team)
106
01/24
L
F 2-0 0:45
E. DiNottia
Ft Myers
WolfPack Duals
Round 1 (6 Team)
106
01/24
W
F 6-12 4:33
D. Drew
Bonita Springs
WolfPack Duals
Round 3 (4 Team)
113
01/24
W
F 11-1 4:45
C. Campano
Lakewood Ranch Sr Hs
WolfPack Duals
Round 2 (4 Team)
106
01/18
W
F 2-0 0:45
C. Mesmer
Southwest Florida Christian Academy
2020 Riverdale JV Invitational
Round 3 (4 Man)
106 A
01/18
W
F 7-0 2:31
L. Dougherty
Riverview (Sarasota)
2020 Riverdale JV Invitational
Round 2 (4 Man)
106 A
01/18
L
F 6-6 2:46
Z. Rice
Charlotte
2020 Riverdale JV Invitational
Round 1 (4 Man)
106 A
12/21
W
F 8-3 3:36
J. Paul
Seminole Ridge
Wellington Duals
Round 2 (6 Team)
106
12/14
L
DEC 15-12
C. Smiaroski
Riverdale
Captain Archer Memorial JV Classic
Placement Matches (16 Man)
106
12/13
W
F 8-0 1:28
E. Crutchley
Mariner
Captain Archer Memorial JV Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
12/13
W
DEF 2-0 2:00
M. Guerrero
South Ft. Myers
Captain Archer Memorial JV Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
106
12/13
L
DEC 10-7
R. Albert
Cape Coral
Captain Archer Memorial JV Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
12/13
W
TF 18-1 2:34
A. Antonio
South Ft. Myers
Captain Archer Memorial JV Classic
Round 1 (16 Man)
106
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/02
L
F 5-0 1:01
G. Wiggins
Manatee Wrestling Club
Riverdale IOF
1st & 3rd (16 Man)
80
12/02
W
F 7-0 1:43
B. Arthur
Manatee Wrestling Club
Riverdale IOF
4th Wrestleback (16 Man)
80
12/02
L
F 7-2 3:21
T. Washburn
Naples Bears
Riverdale IOF
Semis & 3rd WB (16 Man)
80
12/02
W
F 2-1 1:34
M. Murphy
Green Machine
Riverdale IOF
Quarters & 1st WB (16 Man)
80
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/17
L
FOR 0-0
C. Samoleski
St. Mary High School
2015 Rumble in the Jungle
Round 5 (5 Man)
63-65
01/16
L
FOR 0-0
E. Smith
Warman High School
2015 Rumble in the Jungle
Round 3 (5 Man)
63-65
01/16
L
FOR 0-0
J. Boyle
Tommy Douglas Collegiate
2015 Rumble in the Jungle
Round 2 (5 Man)
63-65
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023