Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Carter Barrio
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Pirate Wrestling Club
ReZults Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/13
W
TF 29-12 1:30
C. Allen
Liberal Wrestling Club
Wesley Invitational
Placement Matches (8 Man)
150
01/13
W
F 22-7 3:28
M. Britten
Armstrong County Wrestling Academy
Wesley Invitational
Semis & WB (8 Man)
150
01/13
W
MD 22-9
M. Molina
Wesley Club Wrestling
Wesley Invitational
Quarterfinals (8 Man)
150
12/17
W
Replay
DEC 9-3
D. Troxel
Nebraska Wrestling Academy
TOA - 2023 Stockyard Stampede
finals
149
12/17
W
Replay
MD 15-6
L. Ware
AllStar Wrestling Club
TOA - 2023 Stockyard Stampede
Semis & 3rd WB (16 Man)
149
12/16
W
Replay
F 8-3 1:56
B. Hockett
Jflo Trained
TOA - 2023 Stockyard Stampede
Quarters & 1st WB (16 Man)
149
12/09
W
TF 19-3 2:37
I. Brown
Best Trained Wrestling
TX-NORTH Allen Tournament Of Champions
Round 6
150
12/09
W
F 19-9 3:23
J. Atencio
Best Trained Wrestling
TX-NORTH Allen Tournament Of Champions
Round 6
144-150
12/09
W
F 8-4 2:42
C. Olsen
Best Trained Wrestling
TX-NORTH Allen Tournament Of Champions
Round 4
150
12/09
W
F 14-5 4:26
C. Olsen
Best Trained Wrestling
TX-NORTH Allen Tournament Of Champions
Round 4
144-150
11/12
W
DEC 7-1
G. Rodgers
Scots Wrestlng Club
Juggernaut Firebird Inferno Individual
Placement Matches
150
11/11
W
F 4-0 1:30
M. Molina
Wesley Club Wrestling
Juggernaut Firebird Inferno Individual
Semis & Wrestleback
150
11/11
W
TF 20-2 3:29
I. Brown
Best Trained
Juggernaut Firebird Inferno Individual
Quarters & WB
150
10/29
L
Replay
DEC 8-1
J. Anderson
Prodigy Wrestling
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
3rd -7th Place Matches
136
10/29
W
Replay
DEC 6-4 SV
C. Hamm
Wrestling Factory
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R11 - Cons Semis
136
10/29
W
Replay
DEC 7-4
E. Gulley
Lawrence Elite Wrestling Club
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R10.2 - WB
136
10/29
W
Replay
DEC 6-3
J. Roorda
Grindhouse Wrestling Club
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R9 - WB (128, 64, 32, & 8)
136
10/29
L
Replay
DEC 6-4
N. Wuthnow
Abilene Kids Wrestling Club
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
Round 8.1 Qtr
136
10/29
W
Replay
F 13-1 3:01
J. Kinzenbaw
Iowa City Wrestling Club
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R6 - Champ & WB (128, 64, 32, & 16)
136
10/28
W
Replay
TF 20-5 3:52
C. Hoisington
Iowa
2023 Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
136
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/18
L
F 4-0 1:22
D. Torrez
---
Crash and Clash RIWC
Placement Matches (8 Man)
121
12/18
W
F 2-0 0:42
Z. Medina
Juggernaut Wrestling Club
Crash and Clash RIWC
Semis & 1st WB (8 Man)
121
12/18
W
DEC 4-2
J. Salazar
Ravens
Crash and Clash RIWC
Quarterfinals (8 Man)
121
12/03
W
TF 23-4 4:19
M. Wolf
West Texas Grapplers
Tiger Throwdown
Round 2 (Best of 3)
120
12/03
W
TF 18-3 3:57
M. Wolf
West Texas Grapplers
Tiger Throwdown
Round 1 (Best of 3)
120
10/22
L
F 2-0 0:37
E. Sierra
---
HS Boys Supreme Killer Duals
Finals (2 Team)
120
10/22
L
F 3-2 1:41
E. Sierra
---
HS Boys Supreme Killer Duals
Round 1 (4 Team)
120
10/22
W
MD 11-1
C. Valenzuela
Hawks Athletics White
HS Boys Supreme Killer Duals
Round 3 (4 Team)
120
10/22
W
DEC 11-6
H. Crockett
---
HS Boys Supreme Killer Duals
Round 2 (4 Team)
120
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020