Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
Tomorrow · 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Matthias Lunemann
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/06
W
F 0-0 5:10
O. Bowman
Cretin-Derham Hall
Woodbury @ Cretin-Derham Hall
Round 1
132
01/21
L
F 2-0 0:58
T. Sann
Two Rivers
Eastview Lightning Invite - Varsity
Placement Matches (16 Man)
132
01/21
L
F 6-1 2:11
J. Wilczek
Little Falls
Eastview Lightning Invite - Varsity
4th Wrestleback (16 Man)
132
01/21
W
DEC 8-3
P. Aye
Roseville
Eastview Lightning Invite - Varsity
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
01/21
W
F 11-7 4:10
S. Feiten
Wayzata
Eastview Lightning Invite - Varsity
2nd Wrestleback (16 Man)
132
01/21
L
F 16-2 2:23
C. Wong
Wayzata
Eastview Lightning Invite - Varsity
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/21
W
F 10-3 3:53
M. Rodriguez
Austin
Eastview Lightning Invite - Varsity
Round 1 (16 Man)
132
01/16
L
TF 15-0
M. Jelinek
Stillwater
Stillwater @ Woodbury
Round 1
132
01/07
W
TF 18-2 3:04
H. Garness
Triton
Cannon Falls Invitational
Placement
132
01/07
L
TF 17-0 4:00
W. Penn
Ellsworth
Cannon Falls Invitational
Semifinal
132
01/07
W
F 3-14 5:02
G. Peterson
Cannon Falls
Cannon Falls Invitational
Round 2 (5 Man)
132
01/07
W
F 14-9 5:05
B. Koeppel
St. Charles
Cannon Falls Invitational
Round 1
132
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/29
L
Replay
DEC 6-4
R. Adams
Batavia
2022 Malecek Team Camp - Ind. Tournament
Round 4
124-124
06/28
W
Replay
F 2-0 1:12
A. Leegaard
Albert Lea
2022 Malecek Team Camp - Ind. Tournament
Round 3
124-124
06/28
L
Replay
DEC 2-0
A. Haritos
Glenbrook South
2022 Malecek Team Camp - Ind. Tournament
Round 2
124-124
06/27
W
Replay
DEC 4-2
G. Gibson
Random Lake
2022 Malecek Team Duals
Round 1 (4 Team)
120
06/27
W
Replay
F 2-0 0:26
D. Wrestler
Park Rapids
2022 Malecek Team Duals
Round 3 (4 Team)
120
06/27
W
Replay
F 5-0 1:21
R. Muller
Ankeny Centennial B
2022 Malecek Team Duals
Round 2 (4 Team)
120
06/27
W
Replay
DEC 11-9
J. Poarch
Mount Horeb/Barneveld
2022 Malecek Team Duals
Finals (2 Team)
120
02/18
L
DEC 9-5
M. Svoboda
Hastings
MSHSL Team Section 3AAA
Semifinals (8 Team)
120
02/18
W
F 0-0 1:22
P. Oeltjenbruns
Eagan
MSHSL Team Section 3AAA
Quarterfinals (8 Team)
120
01/08
L
F 2-0 0:36
C. Cushman
Wabasha-Kellogg
Cannon Falls Invitational
Semifinal
120
01/08
W
F 9-5 3:30
S. Brennan
St. Agnes
Cannon Falls Invitational
Round 3
120
01/08
L
MD 10-1
L. Douangdy
Rochester Century
Cannon Falls Invitational
Round 1
120
12/30
L
F 8-0 2:47
J. Luebke
Dilworth-Glyndon-Felton
2021 Rumble on the Red - JV
Semis & WB6
120
12/29
L
DEC 7-0
G. Hlucny
Crookston
2021 Rumble on the Red - JV
QTRS & WB4
120
12/29
W
DEC 7-4
J. Shar
Bismarck Legacy
2021 Rumble on the Red - JV
R3 & WB3
120
12/29
W
TF 16-1 4:30
D. Grein
Jackson County Central
2021 Rumble on the Red - JV
R2 & WB1
120
12/29
W
F 7-0 2:54
S. Matamoros
Dawson-Boyd - Lac Qui Parle - Montevideo United
2021 Rumble on the Red - JV
R1
120
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020