Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
Tomorrow · 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kasen Christensen
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Broken Bow
Broken Bow Wrestiing Club
Broken Bow Wrestling Club
Broken Bow wrestling club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/24
W
F 7-0 1:40
K. Rodriguez
Shelton wrestling club
2024 38th Huskerland State
Round 1
54-54
03/15
W
F 2-0 0:53
I. James
Franklin Flyer
Axtell NE Youth Tournament 2024
Round 3
54-56
03/10
L
DEC 8-1
V. Vonasek
Duncan Wrestling Club
2024 AAU State Nebraska
Round 3 (4 Man)
53-55
03/10
W
F 11-2 2:44
C. McCabe
Husky Wrestling Club
2024 AAU State Nebraska
Round 1 (4 Man)
53-55
03/03
W
F 7-0 1:35
B. Sheard
Jr. Cougars
Nebraska Mat Jam 2024
Semis & 3rd WB (16 Man)
49-55
03/03
L
DEC 12-5
J. Ignowski
Bryan Youth Wrestling Club
Nebraska Mat Jam 2024
Quarters & 1st WB (16 Man)
49-55
03/03
W
F 4-0 1:37
L. Fehringer
NGSE
Nebraska Mat Jam 2024
Round 1 (16 Man)
49-55
03/02
L
F 7-5 2:00
R. Weaver
Fox Fit
NEUSA District 2
4th Place Match (16 Man)
56
03/02
L
F 2-0 0:16
C. Sadlo
Amherst wrestling club
NEUSA District 2
Placement (16 Man)
56
03/02
W
F 13-2 2:42
C. Osborn
Cozad Wrestling Club
NEUSA District 2
Semis & 3rd WB (16 Man)
56
03/02
W
FOR 0-0
M. Valdez
Broken Bow Wrestling Club
NEUSA District 2
2nd Wrestleback (16 Man)
56
03/02
L
DEC 6-2
S. Robison
Overton Eagles
NEUSA District 2
Quarters & 1st WB (16 Man)
56
03/02
W
DEC 7-1
T. West
Sutherland Youth Wrestling Club
NEUSA District 2
Round 1 (16 Man)
56
02/25
W
MD 14-0
K. Barnes
ALC Rebels
Broken Bow Wrestling Club Tournament
round 3
52-55
02/25
W
F 2-0 0:43
C. Rodriguez
Shelton Wrestling
Broken Bow Wrestling Club Tournament
Round 2
52-55
02/25
W
F 4-0 0:34
Z. Chambers
Overton
Broken Bow Wrestling Club Tournament
Round 1
52-55
02/24
W
FOR 0-0
R. Steele
Gibbon
Elm Creek Youth Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
52-55
02/24
W
F 4-2 1:41
C. Lueshen
Kearney Catholic Wrestling Clu
Elm Creek Youth Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
52-55
02/24
W
F 9-0 1:25
D. Ellis
Overton
Elm Creek Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
52-55
02/04
L
F 2-4 1:36
C. Warner
Gothenburg Junior Wrestling
Anselmo-Merna Youth Wrestling Tournament
Rd3
55-58
02/04
L
F 4-2 1:33
S. Robison
Overton
Anselmo-Merna Youth Wrestling Tournament
Rd2
55-58
02/04
W
FOR 0-0
A. Smith
Anselmo-Merna
Anselmo-Merna Youth Wrestling Tournament
Rd3
54-55
02/04
W
DEC 7-5
D. Priest
Western Edge Wrestling
Anselmo-Merna Youth Wrestling Tournament
Rd1
55-58
02/04
W
F 12-3 1:00
L. Slagowski
Western Edge Wrestling
Anselmo-Merna Youth Wrestling Tournament
Rd1
54-55
01/21
W
TF 15-0
M. Gibbons
Broken Bow Wrestling Club
Ansley/Litchfield Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
52-55
01/21
W
F 0-0
R. Weaver
Fox Fit
Ansley/Litchfield Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
52-55
01/21
W
F 0-0
E. Barker
Broken Bow Wrestling Club
Ansley/Litchfield Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
52-55
01/20
L
F 2-0 0:20
T. Boeser
South Loup Wrestling Club
South Loup Youth Wrestling Tournament 2024
Round 3 (4 Man)
55-60
01/20
W
DEC 6-5
D. Fick
Broken Bow Wrestling Club
South Loup Youth Wrestling Tournament 2024
Round 2 (4 Man)
55-60
01/20
L
F 5-0 0:54
M. Dugan
Central Valley
South Loup Youth Wrestling Tournament 2024
Round 1 (4 Man)
55-60
01/14
L
DEC 8-5
J. Saathoff
Amherst Wrestling Club
SEM Mustang Youth Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
54-58
01/14
W
MD 9-1
G. Dittmar
S-E-M
SEM Mustang Youth Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
54-58
01/14
W
F 5-0 1:00
Z. Chambers
Overton
SEM Mustang Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
54-58
01/07
W
DEC 6-4
A. Clay
Kearney Catholic
Amherst Wrestling Club Tournament
Round 3
Bracket25
01/07
L
F 5-0 0:37
A. Kohtz
St.Paul Youth Wrestling
Amherst Wrestling Club Tournament
Round 2
Bracket25
01/07
W
F 4-3 1:25
Q. Haake
Northwest Jr. Vikings
Amherst Wrestling Club Tournament
Round 1
Bracket25
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/12
L
F 6-4 1:34
B. Bowers
Lincoln Warriors
2023 AAU State Nebraska
Round 3 (4 Man)
48-50 A
03/12
L
DEC 7-5
J. Munhall
Nebraska City Youth Wrestling
2023 AAU State Nebraska
Round 2 (4 Man)
48-50 A
03/12
L
F 2-0 0:45
J. Julian
Bryan Youth Wrestling Club
2023 AAU State Nebraska
Round 1 (4 Man)
48-50 A
03/05
L
DEC 8-7
B. Hansen
Blue Hill
Nebraska Mat Jam 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
49-54
03/05
L
F 2-0 0:20
J. Julian
Bryan Youth Wrestling Club
Nebraska Mat Jam 2023
Round 1 (16 Man)
49-54
03/04
L
DEC 11-6
F. Peters
Sutherland Youth Wrestling
NEUSA District 2
Placement (16 Man)
53
03/04
W
MD 16-5
C. Walker
Brady Youth Wrestling
NEUSA District 2
4th Wrestleback (16 Man)
53
03/04
L
F 12-0 2:39
B. White
McCook Wrestling Club
NEUSA District 2
Semis & 3rd WB (16 Man)
53
03/04
W
F 3-6 2:10
S. O`Brien
Ansley Litchfield Spartans Wre
NEUSA District 2
Quarters & 1st WB (16 Man)
53
03/04
W
NC 0-0
C. Walker
Brady Youth Wrestling
NEUSA District 2
4th Place Match (16 Man)
53
02/26
L
F 11-2 1:30
J. Coleman
South Loup Youth Wrestling
Anselmo-Merna Youth Wrestling Tournament
Rd3
50-53
02/26
W
MD 13-1
H. Varah
Ansley-Litchfield
Anselmo-Merna Youth Wrestling Tournament
Rd2
50-53
02/26
W
F 8-6 1:57
B. Barnes
ALC Rebels
Anselmo-Merna Youth Wrestling Tournament
Rd1
50-53
02/25
L
F 3-2 0:52
L. Johnson
South Loup Youth Wrestling
Sargent Wrestling Club Tornament
Round 4
51-56
02/25
L
F 7-2 1:29
J. Mentzer
Burwell Horn wrestling
Sargent Wrestling Club Tornament
Round 3
51-56
02/25
L
DEC 10-4
J. Cox
Burwell Horn wrestling
Sargent Wrestling Club Tornament
Round 2
51-56
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020