Completed
Jun 15
2024 Summer Nationals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Joell Aquino
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Espanloa Jr Wrestling
Espanola Jr Wrestling
Espanola Jr. Wrestling
Espanola jr Wrestling
Espanola jr wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
MD 10-0
K. Cordova
Stout Wrestling Academy
Survive the Aftermath
4th Wrestleback (16 Man)
53
02/25
W
DEC 11-10 SV
A. Lucero
Lockjaw Wrestling Club
Survive the Aftermath
Semis & 3rd WB (16 Man)
53
02/25
W
F 2-2 2:51
D. Sanchez
New Mexico Punishers
Survive the Aftermath
2nd Wrestleback (16 Man)
53
02/25
L
DEC 11-9
D. Austin
Lockjaw Wrestling Club
Survive the Aftermath
Round 1 (16 Man)
53
02/18
L
F 2-0 2:39
K. Cordova
Stout Wrestling Academy
3rd ANNUAL SWAT DC CLASSIC
Placement Matches (16 Man)
53
02/18
L
F 4-0 0:54
X. Ramirez
Juggernaut Wrestling Club
3rd ANNUAL SWAT DC CLASSIC
4th Wrestleback (16 Man)
53
02/18
W
F 2-0 0:37
A. Rivera
Capital City Jr Wrestling
3rd ANNUAL SWAT DC CLASSIC
Semis & 3rd WB (16 Man)
53
02/18
W
DEC 10-9
M. Gallegos
SJF/HAC
3rd ANNUAL SWAT DC CLASSIC
2nd Wrestleback (16 Man)
53
02/18
L
TF 15-0 2:57
V. Urquijo
Juggernaut Wrestling Club
3rd ANNUAL SWAT DC CLASSIC
Quarters & 1st WB (16 Man)
53
02/11
L
MD 9-1
W. Bland
Lockjaw Wrestling Club
2024 Patrick Ayala Kumite
4th Wrestleback (16 Man)
53
02/11
W
F 5-0 0:18
E. Castillo
Ravens
2024 Patrick Ayala Kumite
Semis & 3rd WB (16 Man)
53
02/11
W
DEC 12-8 SV
X. Ramon
SJF/HAC
2024 Patrick Ayala Kumite
2nd Wrestleback (16 Man)
53
02/11
L
F 2-0 0:32
W. Bland
Lockjaw Wrestling Club
2024 Patrick Ayala Kumite
Round 1 (16 Man)
53
01/28
L
MD 14-0
V. Urquijo
Juggernaut Wrestling Club
Pojoaque Throwdown Qualifier
4th Wrestleback (32 Man)
53
01/28
W
F 5-1 1:21
L. Trujillo
Cobre Youth Wrestling
Pojoaque Throwdown Qualifier
Quarters & 3rd WB (32 Man)
53
01/28
L
TF 19-3 1:39
J. Cavazos
Hammer House Mafia
Pojoaque Throwdown Qualifier
Round 2 Champ & WB (32 Man)
53
01/28
W
F 9-3 1:20
R. Sutfin
VC Outlaws
Pojoaque Throwdown Qualifier
Round 1 (32 Man)
53
01/21
L
MD 11-2
W. Ashley
Bloomfield Wildcats
Spartan Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
53
01/21
L
MD 10-2
L. Valdez
Stout Wrestling Academy
Spartan Invite
Round 1 (16 Man)
53
01/08
L
F 9-0 2:41
E. Santillanes
Hammer House Mafia
Wintertime Chingasos
Quarters & 3rd WB (32 Man)
53
01/07
L
M FOR 2-0
W. Bland
Lockjaw Wrestling Club
Wintertime Chingasos
Round 2 Champ & WB (32 Man)
53
12/23
L
DEC 12-9
M. Santiago
War Dogs
War Dog Wresting Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
57
12/23
W
F 2-0 0:20
J. Martinez
Demon Junior Wrestling
War Dog Wresting Tournament
2nd Wrestleback (32 Man)
57
12/23
L
F 2-0 0:56
L. Quinones
Hammer House Mafia
War Dog Wresting Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
57
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
MD 9-0
L. Chavez
Valenica Jaquars Jr Wresltling
2023 NMJW STATE TOURNAMENT
4th Wrestleback (32 Man)
51
02/25
W
F 9-2 1:19
I. Sanchez
Lockjaw Wrestling Club
2023 NMJW STATE TOURNAMENT
Quarters & 3rd WB (32 Man)
51
02/25
W
F 7-1 1:33
J. Pacheco
Lockjaw Wrestling Club
2023 NMJW STATE TOURNAMENT
2nd Wrestleback (32 Man)
51
02/25
L
F 2-0 1:00
J. Rivera
Grant County Elite
2023 NMJW STATE TOURNAMENT
Round 2 Champ & WB (32 Man)
51
02/25
W
F 2-0 0:20
T. Abeyta
Wolfpack Wrestling Academy
2023 NMJW STATE TOURNAMENT
Round 1 (32 Man)
51
02/05
L
DEC 15-8
F. Weaver
LC Gladiators
Lincoln County War
1st & 3rd (16 Man)
51B
02/05
W
F 5-0 0:36
O. Garcia
Lincoln County Young Guns
Lincoln County War
4th Wrestleback (16 Man)
51B
02/05
W
DEC 12-11
D. Altamirano
505WC
Lincoln County War
Semis & 3rd WB (16 Man)
51B
02/05
W
FOR 2-0
A. Trujillo
Mini Avengers
Lincoln County War
2nd Wrestleback (16 Man)
51B
02/05
L
F 13-5 2:24
S. Winders
Socorro Warrior Junior Wrestli
Lincoln County War
Quarters & 1st WB (16 Man)
51B
02/05
W
F 5-0 0:53
R. Phillips
RUIDOSO BRAVES YOUTH WRESTLING
Lincoln County War
Round 1 (16 Man)
51B
01/29
W
DEC 9-4
D. Ward
Taos Jr Wrestling Club
2nd ANNUAL SWAT DC CLASSIC
Placement Matches (8 Man)
51/55
01/29
L
F 2-0 0:58
D. Sandoval
Espanloa Jr Wrestling
2nd ANNUAL SWAT DC CLASSIC
Cross Bracket (8 Man)
51/55
01/29
L
F 2-0 0:37
J. Varela
Juggernaut Wrestling Club
2nd ANNUAL SWAT DC CLASSIC
Round 3 (8 Man)
51/55
01/29
W
F 5-1 0:47
J. Martinez
Demon Junior Wrestling
2nd ANNUAL SWAT DC CLASSIC
Round 2 (8 Man)
51/55
01/29
W
F 5-0 1:37
K. Mihelcic
Demon Junior Wrestling
2nd ANNUAL SWAT DC CLASSIC
Round 1 (8 Man)
51/55
01/08
L
F 2-0 0:38
D. Altamirano
505 wrestling Club
Stout Wrestling Acad Spartan Qualifier
Quarters & 3rd WB (32 Man)
51
01/08
W
DEC 10-4
O. Garcia
Lincoln County Young Guns
Stout Wrestling Acad Spartan Qualifier
2nd Wrestleback (32 Man)
51
01/08
L
DEC 11-7
V. Urquijo
Juggernaut Wrestling Club
Stout Wrestling Acad Spartan Qualifier
Round 2 Champ & WB (32 Man)
51
01/08
W
F 9-5 1:27
F. Weaver
LC Gladiators
Stout Wrestling Acad Spartan Qualifier
Round 1 (32 Man)
51
12/18
L
DEC 13-11
D. Gonzales
Roswell Invasion Wrestling
Crash and Clash RIWC
2nd Wrestleback (16 Man)
51B
12/18
L
F 5-0 0:25
J. Marquez
Grant County Elite
Crash and Clash RIWC
Quarters & 1st WB (16 Man)
51B
12/18
W
FOR 0-0
L. Duran
Valencia Jaguar Jr Wrestling
Crash and Clash RIWC
Round 1 (16 Man)
51B
12/11
L
DEC 9-2
B. Holiday
Stout Wrestling Academy
1st Annual Cornerstone Classic
Placement Matches (8 Man)
51
12/11
W
F 8-2 2:18
G. Sanders
Stout Wrestling Academy
1st Annual Cornerstone Classic
Cross Bracket (8 Man)
51
12/11
L
F 4-2 0:57
B. Holiday
Stout Wrestling Academy
1st Annual Cornerstone Classic
Round 2 (8 Man)
51
12/11
W
F 2-0 0:12
D. White
Stout Wrestling Academy
1st Annual Cornerstone Classic
Round 1 (8 Man)
51
12/04
L
F 5-0 1:17
J. Gutierrez
Capital City Jr Wrestling
Corazon del Norte
1st & 3rd (16 Man)
47
12/04
W
DEC 9-3
V. Urquijo
Juggernaut WC
Corazon del Norte
Semis & 3rd WB (16 Man)
47
12/04
W
DEC 10-6
D. Altamirano
505 Wrestling
Corazon del Norte
Quarters & 1st WB (16 Man)
47
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
F 15-2 2:23
M. Oakey
WolfPack Wrestling Academy
NMJW STATE TOURNAMENT
4th Wrestleback (32 Man)
47
02/26
W
F 2-0 0:59
G. Sanders
Stout Wrestling Academy
NMJW STATE TOURNAMENT
Quarters & 3rd WB (32 Man)
47
02/26
L
F 2-0 0:42
C. Redwine
WolfPack Wrestling Academy
NMJW STATE TOURNAMENT
Round 2 Champ & WB (32 Man)
47
02/06
L
DEC 8-3
T. Garcia
South Valley W.C.
1st ANNUAL SWAT DC CLASSIC
Placement Matches (8 Man)
47
02/06
W
F 2-2 1:48
A. Contreras
Capital City Jr Wrestling
1st ANNUAL SWAT DC CLASSIC
2nd Wrestleback (8 Man)
47
02/06
L
MD 12-2
C. Redwine
WolfPack Wrestling Academy
1st ANNUAL SWAT DC CLASSIC
Semis & 1st WB (8 Man)
47
02/06
W
DEC 15-11
J. Gutierrez
Capital City Jr Wrestling
1st ANNUAL SWAT DC CLASSIC
Quarterfinals (8 Man)
47
01/30
L
TF 17-2 2:17
G. Sanders
Stout Wrestling Academy
SPARTAN INVITE
Quarters & 1st WB (16 Man)
47
01/30
L
F 4-2 0:32
Z. Guterrez
---
SPARTAN INVITE
Round 1 (16 Man)
47
01/09
L
F 10-0 2:48
K. Jones
NMPAL
2022 PATRICK AYALA KUMITE
6th Wrestleback (32 Man)
47
01/09
L
TF 15-0 2:08
W. Bland
Los Lunas Tigers Jr Wrestling
2022 PATRICK AYALA KUMITE
Semis & 5th WB (32 Man)
47
01/09
W
DEC 10-7
P. French
Stout Wrestling Academy
2022 PATRICK AYALA KUMITE
Quarters & 3rd WB (32 Man)
47
01/09
W
F 2-2 0:36
J. Perez
NM Beast
2022 PATRICK AYALA KUMITE
Round 2 Champ & WB (32 Man)
47
12/11
L
F 5-0 0:55
M. Monge
Belen Junior Wrestling
PATRIOT POJOAQUE NOVICE THROWDOWN
2nd Wrestleback (8 Man)
47
12/11
W
F 4-4 1:34
D. Phillips
Ruidoso Braves Youth Wrestling
PATRIOT POJOAQUE NOVICE THROWDOWN
Semis & 1st WB (8 Man)
47
12/11
L
F 14-13 2:09
W. Dewahe
Los Lunas Tiger Jr. Wrestling
PATRIOT POJOAQUE NOVICE THROWDOWN
Quarterfinals (8 Man)
47
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024