Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 12:00 PM UTC
War At The Shore
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Heartland National Duals
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Midwest Classic Nationals
Tomorrow · 9:00 PM UTC
Black Hills & AAU Folkstyle Nationals
Tomorrow · 10:30 PM UTC
Journeymen World Classic Duals
Mar 30, 1:00 PM UTC
Wolf Classic Kickoff
Mar 30, 1:30 PM UTC
Coppell Spring Jam
Mar 30, 4:00 PM UTC
2024 SCC Women`s Wrestling Open
Mar 30, 7:00 PM UTC
2024 Pittsburgh Wrestling Classic
Apr 4-7, 5:30 PM UTC
NYWA MN Youth State
Apr 4-7, 11:00 PM UTC
Reno Worlds
Apr 5-7, 6:30 AM UTC
European Qualifiers
Apr 5-7, 12:00 PM UTC
NHSCA High School Nationals
Apr 5-7, 1:00 PM UTC
U15, U17 & U19 Canadian Wrestling Champ
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Sign In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jude Varela
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Juggernaut WC
Juggernaut Wrestling
Juggernaut Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/13
W
Replay
F 6-0 2:47
J. Rivera
Grant County Elite
RMN Events - New Mexico National Showdown
Finals
54 lbs
01/13
W
Replay
MD 10-1
N. Serna
Juggernaut Wrestling Club
RMN Events - New Mexico National Showdown
Semi-Finals
54 lbs
01/13
W
Replay
TF 19-2 3:00
T. Riksen
Randall Raider Wrestling Club
RMN Events - New Mexico National Showdown
Quarter-Finals
54 lbs
01/13
W
Replay
F 16-4 2:41
B. Martyn
Durango
RMN Events - New Mexico National Showdown
Round of 16
54 lbs
12/16
L
DEC 4-1
B. Rodriguez
GrindHouse
2023 MWP Mid & Elem Battle of the Ring#3
Round 6 (12 Man)
55
12/16
W
MD 9-0
A. Mazon
Prescott Valley Bighorns
2023 MWP Mid & Elem Battle of the Ring#3
Round 5 (12 Man)
55
12/16
W
DEC 6-1
R. Mcallister
Juggernaut Wrestling Club
2023 MWP Mid & Elem Battle of the Ring#3
Round 4 (12 Man)
55
12/16
L
DEC 7-0
B. Rodriguez
GrindHouse
2023 MWP Mid & Elem Battle of the Ring#3
Round 3 (12 Man)
55
12/16
W
F 6-1 0:39
J. Barrett
Phoenix
2023 MWP Mid & Elem Battle of the Ring#3
Round 2 (12 Man)
55
11/26
W
DEC 11-4
M. Hall
Randall Youth Wrestling Club
Panhandle Nationals
2nd Place Match (16 Man)
55
11/26
L
DEC 4-0
B. Russell
ReZults Wrestling
Panhandle Nationals
Placement Matches (16 Man)
55
11/25
W
MD 13-0
C. Smith
Valley Wrestling Club
Panhandle Nationals
Semis & 3rd WB (16 Man)
55
11/25
W
TF 15-0 2:24
E. Luxton
Bartlesville Wrestling Club
Panhandle Nationals
Quarters & 1st WB (16 Man)
55
11/25
W
MD 10-0
R. Walker
Fitness Fight Factory Wrestling Club
Panhandle Nationals
Placement Matches (32 Man)
55
11/25
W
F 2-0 0:18
J. Pena
Cobra Kai Elite
Panhandle Nationals
Semis & 5th WB (32 Man)
55
11/25
W
F 2-0 0:13
E. Silva
Takedown Elite Wrestling
Panhandle Nationals
Quarters & 3rd WB (32 Man)
55
11/25
W
F 6-0 2:28
E. Cutts
Fitness Fight Factory Wrestling Club
Panhandle Nationals
Round 2 Champ & WB (32 Man)
55
11/25
W
F 10-2 2:13
R. Honea
Armstrong County Wrestling Academy
Panhandle Nationals
Round 1 (32 Man)
55
11/19
L
DEC 6-0
J. Cavazos
Hammer House Mafia
Douglas Zembiec Memorial Tournament
1st & 3rd (16 Man)
53
11/19
W
MD 11-0
E. Castillo
Raven Wrestling
Douglas Zembiec Memorial Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
53
11/19
W
MD 13-1
K. Cordova
Stout Wrestling Academy
Douglas Zembiec Memorial Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
53
11/19
W
F 10-0 3:24
E. Santillanes
Hammer House Mafia
Douglas Zembiec Memorial Tournament
Round 1 (16 Man)
53
11/04
L
Replay
DEC 9-4
A. Lenox
Pomona Elite
RMN Events - Monster Match
Finals
54 lbs
11/04
W
Replay
F 11-0 2:31
D. Crawford
Team Grand Valley Elite
RMN Events - Monster Match
Finals
54 lbs
11/04
W
Replay
F 11-4 2:35
T. Pacheco
Brighton WC
RMN Events - Monster Match
Semi-Finals
54 lbs
11/04
W
Replay
F 5-0 0:46
A. Treadway
Ready RP
RMN Events - Monster Match
Semi-Finals
54 lbs
11/04
W
Replay
F 6-1 0:48
Z. Melendez
Top Notch WC
RMN Events - Monster Match
Quarter-Finals
54 lbs
11/04
L
Replay
F 10-0 2:27
C. Ashford
Grindhouse WC
RMN Events - Monster Match
Finals
54 lbs
11/04
W
Replay
DEC 7-5 SV
B. Alvarez
Nm Beast
RMN Events - Monster Match
Semi-Finals
54 lbs
11/04
W
Replay
F 4-0 1:22
K. Conde
Bear Cave WC
RMN Events - Monster Match
Quarter-Finals
54 lbs
09/24
W
Replay
DEC 5-2
K. Avery
Carbon WC
RMN Events - Cosmic Clash
Finals
54 lbs
09/24
W
Replay
F 2-0 0:35
R. Weaver
FoxFit
RMN Events - Cosmic Clash
Semi-Finals
54 lbs
09/23
W
Replay
F 7-0 1:23
R. Garduno
Pirates
RMN Events - Cosmic Clash
Quarter-Finals
54 lbs
09/23
W
Replay
F 6-0 1:40
T. Merkley
Uintah WC
RMN Events - Cosmic Clash
Round of 16
54 lbs
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/27
L
DEC 8-1
E. Garza
NM Beast
4th Annual St. Jude Fire Classic
1st & 3rd (16 Man)
51
11/27
W
F 15-3 2:31
B. Holiday
Stout Wrestling Academy
4th Annual St. Jude Fire Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
51
11/27
W
F 5-0 0:40
E. Chavez
South Valley W.C
4th Annual St. Jude Fire Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
51
11/27
W
F 5-0 0:43
H. Masayesva
Aftermath Eagles JW
4th Annual St. Jude Fire Classic
Round 1 (16 Man)
51
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Takedown Of The Week
Nov 8, 2023
2023-24 Nebraska Wrestling
Nov 8, 2023
2023-24 Cornell Wrestling
Nov 1, 2023