Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 5:00 AM UTC
Asian Olympic Qualifiers
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Union-Fargo Qualifer Freestyle/Greco
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Olympic Trials Watch Party
Tomorrow · 7:00 PM UTC
Utah Freestyle/Greco State
Tomorrow · 11:00 PM UTC
ID Freestyle & Greco Championships
Apr 20-22, 1:00 AM UTC
OWA State Championships 2024
Apr 20-21, 12:00 PM UTC
East Region MAWA Championships
Apr 20, 1:00 PM UTC
Reverence Ironman National Team
Apr 20, 2:00 PM UTC
Charles City FS/GR
Apr 20-21, 3:00 PM UTC
Aztec Warrior Championships
Apr 20-21, 3:00 PM UTC
CA Kids/Cadets/ Jr Gr FS
Apr 24-28, 5:00 PM UTC
US Open Wrestling Championships
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
Tyrant Poseidon Duals
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
Ohio Tournament of Champions
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Josiah Rivera
Results
Youth Results
Youth
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Grant County Elite
Grant County Elite WC
LA FAMILA
La Familia
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/09
W
DEC 6-5
A. Griego
Hammer House Mafia
2024 Greater Southwest Nationals Indiv
Placement Matches (16 Man)
57
03/08
W
F 2-0 0:52
A. Tafoya
South Valley W.C.
GREATER SOUTHWEST NATIONAL DUALS K-5TH
Round 5 (6 Team)
56
03/03
W
DEC 7-4
J. Lerma
Lincoln County Young guns
2024 NMJW STATE TOURNAMENT
R7
57
03/03
W
F 4-0 0:45
E. Wright
New Mexico Punishers
2024 NMJW STATE TOURNAMENT
R5
57
02/18
L
F 3-5 1:57
J. Lerma
Lincoln County Young Guns
NMJW Southern District Championship
Placement Matches (16 Man)
57
02/18
W
DEC 8-4
S. Winders
Socorro Jr Wrestling
NMJW Southern District Championship
Semis & 3rd WB (16 Man)
57
02/18
W
TF 17-1 2:27
A. Benavidez
Lockjaw Wrestling Club
NMJW Southern District Championship
Quarters & 1st WB (16 Man)
57
01/28
W
F 2-0 0:41
B. Alvarez
NM Beast
Pojoaque Throwdown Qualifier
Placement Matches (32 Man)
57
01/28
W
TF 17-1 2:00
J. Lerma
Lincoln County Regulators
Pojoaque Throwdown Qualifier
Semis & 5th WB (32 Man)
57
01/28
W
DEC 9-2
L. Quinones
Hammer House Mafia
Pojoaque Throwdown Qualifier
Quarters & 3rd WB (32 Man)
57
01/28
W
TF 18-3 3:00
G. Sanders
Stout Wrestling Academy
Pojoaque Throwdown Qualifier
Round 2 Champ & WB (32 Man)
57
12/17
L
F 2-2 2:43
A. Leyba
Grant County Elite
Crash and Clash RIWC Qualifier
1st & 3rd (16 Man)
53
12/17
W
F 13-1 1:46
A. Rivera
Capital City Jr Wrestling
Crash and Clash RIWC Qualifier
Semis & 3rd WB (16 Man)
53
12/17
W
MD 14-0
D. Austin
Lockjaw Wrestling Club
Crash and Clash RIWC Qualifier
Quarters & 1st WB (16 Man)
53
12/17
W
F 2-0 0:20
D. Marquez-Pena
Bad Cats Wrestling Club
Crash and Clash RIWC Qualifier
Round 1 (16 Man)
53
12/10
L
F 13-9 2:53
A. Leyba
Grant County Elite
Grant County Elite`s Southern Brawl
1st & 3rd (16 Man)
53
12/10
W
F 7-1 0:51
V. Urquijo
Juggernaut Wrestling Club
Grant County Elite`s Southern Brawl
Semis & 3rd WB (16 Man)
53
12/10
W
F 2-0 0:13
W. Bland
Lockjaw Wrestling Club
Grant County Elite`s Southern Brawl
Quarters & 1st WB (16 Man)
53
11/26
L
F 6-0 1:20
K. Enriquez
Takedown Elite
5th Annual St. Jude Classic
Placement Matches (32 Man)
57
11/26
W
F 0-0 0:38
A. Griego
Hammer House Mafia
5th Annual St. Jude Classic
Semis & 5th WB (32 Man)
57
11/26
W
F 2-0 0:35
D. Crespin
NM Hornets Jr. Wrestling
5th Annual St. Jude Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
57
11/26
W
F 4-0 0:47
C. Smith
NM Beast
5th Annual St. Jude Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
57
11/26
W
F 2-0 0:12
E. Nolan
RUIDOSO BRAVES YOUTH WRESTLING
5th Annual St. Jude Classic
Round 1 (32 Man)
57
11/05
W
F 6-2 0:52
Z. Rodriguez
Cobre Wrestling
Sun City Shootout
Placement Matches
55
11/05
W
F 7-0 2:44
A. Encerrado
El Paso Wildcats Wrestling Club
Sun City Shootout
Semis & Wrestleback
55
11/05
W
F 2-0 0:39
W. steinert
Sentinels
Sun City Shootout
Quarters & WB
55
11/05
W
F 8-1 1:21
E. Malinowski
EP Enforcers
Sun City Shootout
Round 2
55
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
F 5-1 1:53
S. Winders
Socorro Warrior Jr. Wrestling
2023 NMJW STATE TOURNAMENT
3rd place
51
02/25
W
F 0-0
J. Marquez
Grant County Elite
2023 NMJW STATE TOURNAMENT
6th Wrestleback (32 Man)
51
02/25
L
F 9-0 1:35
R. Mcallister
New Mexico Bad Boyz
2023 NMJW STATE TOURNAMENT
Semis & 5th WB (32 Man)
51
02/25
W
DEC 7-6
S. Winders
Socorro Warrior Jr. Wrestling
2023 NMJW STATE TOURNAMENT
Quarters & 3rd WB (32 Man)
51
02/25
W
F 2-0 1:00
J. Aquino
Espanola Jr Wrestling
2023 NMJW STATE TOURNAMENT
Round 2 Champ & WB (32 Man)
51
02/25
W
F 2-0 0:34
C. Norton
Aftermath Eagles JW
2023 NMJW STATE TOURNAMENT
Round 1 (32 Man)
51
02/12
L
FOR 0-0
L. Chavez
Valencia Jaguars Jr Wrestling
NMJW SOUTH DISTRICT CHAMPIONSHIP
2nd Wrestleback (16 Man)
51
02/12
L
FOR 0-0
I. Sanchez
Lockjaw Wrestling Club
NMJW SOUTH DISTRICT CHAMPIONSHIP
Quarters & 1st WB (16 Man)
51
02/05
W
DEC 5-1
E. Garza
NM Beast
Lincoln County War
1st & 3rd (16 Man)
51A
02/05
W
F 4-0 0:52
M. Macias
WolfPack Wrestling Academy
Lincoln County War
4th Wrestleback (16 Man)
51A
02/05
L
F 14-4 2:49
J. Varela
Juggernaut Wrestling Club
Lincoln County War
Semis & 3rd WB (16 Man)
51A
02/05
W
DEC 7-0
E. Garza
NM Beast
Lincoln County War
Quarters & 1st WB (16 Man)
51A
01/22
L
F 4-6 2:53
J. Alderete
El Paso Wildcats Wrestling Club
Baddest on the Border
Placement Matches (16 Man)
50
01/22
L
F 7-9 2:48
G. Zaluga
Grant County Elite
Baddest on the Border
Cons. Semis (16 Man)
55
01/22
L
F 3-4 0:36
A. Gallegos
Grant County Elite
Baddest on the Border
Semis & 3rd WB (16 Man)
55
01/22
W
F 2-0 0:17
A. Encerrado
El Paso Wildcats Wrestling Club
Baddest on the Border
Semis & 3rd WB (16 Man)
50
01/22
W
F 5-0 0:56
A. Estrada
Nxt Lvl Wrestling Academy
Baddest on the Border
Quarters & 1st WB (16 Man)
55
01/22
W
MD 19-11
S. Castillo
LC Gladiators
Baddest on the Border
Quarters & 1st WB (16 Man)
50
01/22
W
NC 0-0
S. Castillo
LC Gladiators
Baddest on the Border
2nd Place Match (16 Man)
50
01/22
W
F 2-0 0:15
D. Torrez
El Paso Wildcats Wrestling Club
Baddest on the Border
Round 1 (16 Man)
50
01/15
W
F 8-2 1:21
F. Weaver
LC Gladiators
Warrior Warfare
1st & 3rd (16 Man)
51
01/15
W
F 2-0 0:23
Z. Benavidez
Socorro Warrior Jr. Wrestling
Warrior Warfare
4th Wrestleback (16 Man)
51
01/15
L
DEC 16-13
R. Mcallister
New Mexico Bad Boyz
Warrior Warfare
Semis & 3rd WB (16 Man)
51
01/15
W
F 14-0 2:17
J. Pacheco
Lockjaw Wrestling Club
Warrior Warfare
Quarters & 1st WB (16 Man)
51
01/14
L
Replay
FOR 0-0
G. Sanders
Stout Wr Ac
RMN Events - New Mexico National Showdown
5th Place
49 lbs
01/14
L
Replay
MD 8-0
A. Lenox
Pomona Elite
RMN Events - New Mexico National Showdown
Consi-Semis
49 lbs
01/14
W
Replay
F 10-6 2:04
B. Holiday
Stout Wr Ac
RMN Events - New Mexico National Showdown
Consi of 4
49 lbs
01/14
W
Replay
DEC 3-0
A. Encerrado
Wildcats
RMN Events - New Mexico National Showdown
Consi of 8 #2
49 lbs
01/14
L
Replay
F 2-2 1:42
J. Trujillo
Duran elite
RMN Events - New Mexico National Showdown
Quarter-Finals
49 lbs
12/18
L
F 7-5 2:51
R. Mcallister
New Mexico Bad Boyz
Crash and Clash RIWC
Semis & 3rd WB (16 Man)
51A
12/18
W
F 11-2 2:18
A. Contreras
Capital City Jr Wrestling
Crash and Clash RIWC
2nd Wrestleback (16 Man)
51A
12/18
L
DEC 13-10
E. Garza
NM Beast
Crash and Clash RIWC
Quarters & 1st WB (16 Man)
51A
12/18
W
F 5-0 0:38
A. Urizar
Juggernaut Wrestling Club
Crash and Clash RIWC
Round 1 (16 Man)
51A
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2023-2024 Season Defense Soap Highlights
Jan 22, 2024
The Bader Show
Apr 14, 2021