Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
JUSTIN BARNETT
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Chetek-Wey./Pr. Farm
Chetek-Weyerhaeuser/Prairie Farm
Prairie Farm
Prairie Farm Wrestling Club
William Fleming
William Fleming A
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
DEC 6-2
M. Chell
Northwestern
2024 Heart O North Conference Tournament
Round 3 (3 Man)
JV-190/215
02/03
W
F 5-0 0:49
C. Carrillo
Hayward/Northwood
2024 Heart O North Conference Tournament
Round 2 (3 Man)
JV-190/215
02/01
W
DEC 5-2
G. Glenn
Lord Botetourt
Blue Ridge District
Placement Matches (8 Man)
285
01/31
L
F 2-0 0:43
E. Catoe
Franklin County
Blue Ridge District
Semis & 1st WB (8 Man)
285
01/31
W
F 7-1 2:52
B. Nielsen
William Byrd
Blue Ridge District
quarterfinals
285
01/28
W
F 0-0
L. Nagel
Mills E. Godwin
Quad @ Mills Godwin, Louisa, William Flemming, James River
Round 1
285
01/27
L
F 8-3 3:42
J. Nauertz
Spooner/Webster
Heart O` North Super Duals
Round 1
215
01/27
L
F 17-4 1:26
I. Smith
Northwestern
Chetek-Wey./Pr. Farm vs. Northwestern
Round 1
215
01/25
W
F 0-0
M. Painter
Page County
Harrisonburg Quad
Round 1
285
01/20
W
F 4-5 3:38
M. Chell
Northwestern
St Croix Falls Wrestling Classic
Round 3
JV215A
01/20
W
F 2-0 1:36
G. Kohler
Glenwood City
St Croix Falls Wrestling Classic
Round 2
JV215A
01/19
L
DEC 6-2
J. Carter
Magna Vista
2024 William Fleming Duals
Round 2 (6 Team)
285
01/19
L
DEC 5-2
R. DelaRosa
EC Glass
2024 William Fleming Duals
Round 1 (3 Team)
285
01/19
W
F 4-0 2:55
D. Ewald
Cameron
Cameron Triangular
Round 1
215
01/12
L
F 0-0 1:34
D. Lyons
Superior
CWPF Tri Dual 2
Round 1
215
12/15
L
F 0-0 3:05
B. Gilbertson
Cumberland
Chetek-Wey./Pr. Farm @ Cumberland
Round 1
215
12/08
L
F 0-0 1:55
J. Petherbridge
Saint Croix Falls
CWPF Tri Dual
Round 1
215
12/04
W
F 0-0 2:17
L. Nordeen
Mondovi/Eleva-Strum
Beef River Brawl
Round 1
215
12/03
W
F 3-5 1:49
J. Taylor
Independence/Gilm.
Beef River Brawl
Round 1
215
12/02
W
F 0-4 1:48
C. Johnson
Unity
Beef River Brawl
Round 1
215
12/01
W
F 5-4 3:44
I. Romero
Boyceville
Turtle Lake/Clayton Dual Invite
Round 1 (6 Team)
215
12/01
L
F 5-0 2:33
R. Shortess
Turtle Lake/Clayton
Turtle Lake/Clayton Dual Invite
Round 5 (6 Team)
215
12/01
W
F 2-1 0:49
J. Nutt
Phillips
Turtle Lake/Clayton Dual Invite
Round 3 (6 Team)
215
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/17
W
DEC 6-1
K. Steptoe
S Effingham B
2023 Newberry Wrestling Camps
Round 9 (10 Team)
285
06/17
W
F 5-0 2:30
E. Levan
Wolfpack
2023 Newberry Wrestling Camps
Round 6 (10 Team)
285
06/17
L
F 2-0 0:42
J. Chavez
Bridges Prep
2023 Newberry Wrestling Camps
Round 7 (10 Team)
285
06/17
L
F 7-0 4:10
E. Fowler
Dorman A
2023 Newberry Wrestling Camps
Round 5 (10 Team)
285
03/18
L
DEC 7-0
A. Solberg
New Richmond
WWF Kids Folkstyle River Falls Qualifier
Round 7
210
03/18
W
F 9-5 3:44
C. Casarez
Turtle Lake/Clayton
WWF Kids Folkstyle River Falls Qualifier
Round 6
210
03/18
L
F 4-1 0:48
K. Burgess
Bloomer Colfax
WWF Kids Folkstyle River Falls Qualifier
Round 5
210
01/29
W
FOR 0-0
W. Granados
Ashland
Prairie Farm Youth Wrestling Tournament
Round 4
190-229
01/29
W
F 2-0 0:42
K. Tucker
Barron
Prairie Farm Youth Wrestling Tournament
Round 3
190-229
01/29
W
F 6-2 1:16
C. Daugherty
Turtle Lake/Clayton
Prairie Farm Youth Wrestling Tournament
Round 2
190-229
01/21
W
F 8-2 1:39
C. Daugherty
Turtle Lake/Clayton
Barron Youth Wrestling Tournament
Round 3
206-235
01/21
W
F 2-0 0:23
C. Daugherty
Turtle Lake/Clayton
Barron Youth Wrestling Tournament
Round 2
206-235
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024