Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jace Soulek
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Kimball/White Lake/Platte - Geddes
Kimball/White Lake/Platte-Geddes
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 11-1 4:13
K. Keiser
Winner Area
SDHSAA State Class B Dual Championships
Semis & 1st WB (8 Team)
138
02/10
W
DEC 8-4
O. Menzel
Phillip/Kadoka Area/Wall
SDHSAA State Class B Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
138
02/03
W
F 2-1 2:31
A. Schultz
Marion/Freeman
Big Dakota Conference 2024
5th & 6th
138
02/03
L
F 6-0 2:00
G. Risse
Bennett County
Big Dakota Conference 2024
Round 5 (4th Wrestleback)
138
02/03
W
F 2-0 0:38
A. Crow
Lakota Tech
Big Dakota Conference 2024
Round 4 (Semis & 3rd WB)
138
02/03
W
F 5-0 2:08
C. Ghost
McLaughlin
Big Dakota Conference 2024
Round 3 (2nd Wrestleback)
138
02/03
L
DEC 8-1
S. Sargent
Stanley County
Big Dakota Conference 2024
Round 2 (Quarters & 1st WB)
138
02/03
W
DEC 6-5
X. Donovan
Chamberlain
Big Dakota Conference 2024
Round 1 (16 Man)
138
01/27
W
MD 15-1
T. Baker
Mount Vernon/Plankinton/Corsica-Stickney
Wagner Invite
Round 8 Placement matches
138
01/27
L
DEC 7-2
B. Oldenkamp
Lyman
Wagner Invite
Round 7 Cons semis
138
01/27
W
MD 15-3
A. Schultz
Marion/Freeman
Wagner Invite
Round 6 Semis
138
01/27
W
F 9-0 1:44
S. Thomas
Marion/Freeman
Wagner Invite
Round 5 2nd Wrestleback (16 Man)
138
01/27
L
DEC 8-2
K. Holzbauer
Parkston
Wagner Invite
Round 4 quarters
138
01/27
W
DEC 5-0
D. Soukup
Wagner
Wagner Invite
Round 2 (16 Man)
138
01/20
L
DEC 3-0
T. Gropper
Bennett County
Parkston Little B
Semis & 3rd WB (16 Man)
144
01/20
W
F 6-1 2:44
R. Neugebauer
Parkston
Parkston Little B
2nd Wrestleback (16 Man)
144
01/20
L
MD 11-2
P. Nedved
Mt. Vernon/Plankinton/Corsica-Stickney
Parkston Little B
Quarters & 1st WB (16 Man)
144
01/06
W
DQ 0-0
A. Bartels
Winner
2024 Mid Dakota Monster
Placement Matches (32 Man)
150
01/06
L
DEF 0-0
C. Konechne
Kimball/White Lake/Platte - Geddes
2024 Mid Dakota Monster
6th Wrestleback (32 Man)
150
01/06
L
F 4-0 1:31
T. Granum
Canton
2024 Mid Dakota Monster
Semis & 5th WB (32 Man)
150
01/06
W
DEC 7-5 TB1
K. White
Sisseton
2024 Mid Dakota Monster
Quarters & 3rd WB (32 Man)
150
01/05
W
DEF 7-1 2:00
R. Pankratz
Parker
2024 Mid Dakota Monster
Round 2 Champ & WB (32 Man)
150
12/22
L
DEC 8-6
H. Havlik
Wessington Springs/Woonsocket/Wolsey-Wessington
MCM Boys Invitational 2023-2024
Round 3 (16 man 2nd WB)
157
12/22
L
MD 10-1
C. Tobin
Mount Vernon/Plankinton/Corsica-Stickney
MCM Boys Invitational 2023-2024
Round 1
157
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
W
DEC 7-0
D. Tveit
Chamberlain
Kimball/White Lake/Platte-Geddes @ Chamberlain
Round 1
145
02/03
L
F 2-0 0:39
A. Kranz
Canton
Miller/Highmore-Harrold Duals
Round 1
152
01/31
L
F 6-1 5:58
G. Jodozi
Parkston
Parkston Triangular
Round 1
152
01/31
L
F 2-6 3:19
C. Peck
Burke/Gregory
Parkston Triangular
Round 1
152
01/20
L
DEC 7-6
M.
Parker
Winner Quad
Round 1
145
01/07
L
F 2-5 2:54
L. Benedict
Winner
2023 Mid Dakota Monster
Quarters & 3rd WB (32 Man)
145
01/06
W
DEC 9-5
M. Curtis
Winner
2023 Mid Dakota Monster
2nd Wrestleback (32 Man)
145
01/06
W
F 2-0 1:35
Q. Phillips
Winner
2023 Mid Dakota Monster
Round 2 Champ & WB (32 Man)
145
01/06
L
F 4-0 1:38
P. Mathews
O`Neill
2023 Mid Dakota Monster
Round 1 (32 Man)
145
12/31
L
F 0-0 1:39
P. Nedved
Mount Vernon/Plankinton/Corsica-Stickney
MCM Invitational 2022-2023
Round 3 (16 man 2nd rnd WB 5 man 3rd)
145
12/31
W
DEC 6-0
M. Curtis
Winner
MCM Invitational 2022-2023
Round 2 (Quarter 1st WB, 5 man 2nd, RR 1st)
145
12/31
L
DEC 8-6
B. Oldenkamp
Lyman
MCM Invitational 2022-2023
Round 1 (16 & 5-man)
145
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/29
L
F 2-0 3:54
L. Boyd
Mt. Vernon/Plankinton/Corsica-Stickney
Wagner Invite 2022
Semi
138
01/29
W
DEC 11-5
O. Bekanich
Wagner
Wagner Invite 2022
combine
138
01/29
L
F 2-0 0:35
B. Bierema
Bon Homme/Scotland/Avon
Wagner Invite 2022
combine
138
01/07
L
F 4-0 1:55
C. Dulany
Warner/Northwestern
2022 Mid Dakota Monster
2nd Wrestleback (32 Man)
138
01/07
L
F 2-0 1:11
J. Sargent
Winner
2022 Mid Dakota Monster
Round 1 (32 Man)
138
12/31
L
DEC 4-0
C. Peck
Burke/Gregory
MCM Invitational 2021-2022
Round 2 (Quarter 1st WB, 5 man 2nd, RR 1st)
145
12/31
L
F 3-2 1:15
T. Penny
Lyman
MCM Invitational 2021-2022
Round 1 (16 & 5-man)
145
12/18
L
DEC 7-3
L. Soe
Huron
MVPCS Titans Invitational
Round 5
138
12/18
L
F 14-0 2:33
D. Gerlach
Mt. Vernon/Plankinton/Corsica-Stickney
MVPCS Titans Invitational
Round 4
138
12/18
W
F 2-0 1:56
K. Doh
Huron
MVPCS Titans Invitational
Round 2
138
12/04
L
F 2-0 0:19
R. Rowland
Miller/Highmore-Harrold
KWLPG Invitational
Round 3 (2nd WB-16 Man Only)
152
12/04
L
F 4-0 0:51
G. Knebel
Wagner
KWLPG Invitational
Round 1 (16 Man)
152
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020