Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cody Provost
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
F 2-0 0:26
M. Bosh
Spearfish
SDHSAA Region 4A
5th Place Match
144
02/17
L
MD 9-1
A. Iron
Rapid City Central
SDHSAA Region 4A
Consi Semis
144
02/17
W
F 2-0 0:16
C. Torberson
Belle Fourche
SDHSAA Region 4A
Semis and WB3
144
02/17
L
F 6-0 3:45
P. Sandal
Douglas/Rapid City Christian/New Underwood
SDHSAA Region 4A
Round 2 - Quarters and WB1
144
02/03
W
F 2-0 0:28
J. Vroman
Harding County
Big Dakota Conference 2024
5th & 6th
144
02/03
L
F 3-2 0:42
R. Orel
Winner Area
Big Dakota Conference 2024
Round 5 (4th Wrestleback)
144
02/03
W
F 2-0 0:51
K. Brennan
Chamberlain
Big Dakota Conference 2024
Round 4 (Semis & 3rd WB)
144
02/03
W
F 2-0 0:54
D. Feather
Todd County
Big Dakota Conference 2024
Round 3 (2nd Wrestleback)
144
02/03
L
F 4-1 0:58
C. Ehresmann
Groton Area
Big Dakota Conference 2024
Round 2 (Quarters & 1st WB)
144
02/03
W
F 1-4 2:40
J. Vroman
Harding County
Big Dakota Conference 2024
Round 1 (16 Man)
144
01/30
L
F 7-1 3:28
T. Schrempp
Cheyenne-Eagle Butte/Dupree/Tiospaye Topa
Cheyenne-Eagle Butte/Dupree Invite 2024
Round 2 (Best of 3)
144
01/29
L
F 2-0 3:34
T. Schrempp
Cheyenne-Eagle Butte/Dupree/Tiospaye Topa
Cheyenne-Eagle Butte/Dupree Invite 2024
Round 1 (Best of 3)
144
01/27
W
F 2-2 1:12
M. Walker
Rapid City Central
Red Cloud Wrestling Tournament 2024
Round 3 (3 Man)
144
01/27
L
DEC 8-6
G. Maurer
Hot Springs
Red Cloud Wrestling Tournament 2024
Round 2 (3 Man)
144
01/20
L
F 8-0 4:03
B. Wright
Chadron
Chadron Invitational 2024
Round 2
150
01/20
L
F 11-0 3:16
K. Garcia
Mead
Chadron Invitational 2024
Round 1
150
01/06
W
MD 14-4
O. Petersen
Watertown
2024 Madison JV Invitational
Placing
150
01/06
W
F 3-2 1:25
M. Nowick
Sioux Falls Lincoln
2024 Madison JV Invitational
Round 4 Semi`s and such
150
01/06
W
F 7-5 4:54
C. Kline
Sioux Falls Roosevelt
2024 Madison JV Invitational
Round 2
150
01/06
W
F 4-0 1:42
A. Hepper
Huron
2024 Madison JV Invitational
Round 1
150
01/06
L
F 3-0 2:40
A. Bartels
Winner
2024 Mid Dakota Monster
Quarters & 3rd WB (32 Man)
150
01/05
W
F 2-0 1:00
Q. Wondercheck
Faith
2024 Mid Dakota Monster
2nd Wrestleback (32 Man)
150
01/05
L
F 2-0 1:12
K. Kuiper
Kimball/White Lake/Platte - Geddes
2024 Mid Dakota Monster
Round 2 Champ & WB (32 Man)
150
01/05
W
F 2-0 0:55
A. Morales
Red Cloud Indian School
2024 Mid Dakota Monster
Round 1 (32 Man)
150
12/29
L
F 4-0 1:46
Z. Seaman
Lead-Deadwood
Harding County Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
150
12/29
W
F 6-0 1:35
R. Kluver
Killdeer
Harding County Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
150
12/29
L
DEC 9-8
K. Rusch
Custer
Harding County Invitational
Round 1 (16 Man)
150
12/01
W
F 8-5 4:11
K. Smith
Sturgis Brown JV
Bill Young Invitational Tournament
Placement Matches (16 Man)
150
12/01
L
F 2-0 0:39
D. Mills
Spearfish
Bill Young Invitational Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
150
12/01
W
F 4-2 2:25
T. Benson
Rapid City Stevens JV
Bill Young Invitational Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
150
12/01
W
M FOR 0-0
K. Rusch
Custer
Bill Young Invitational Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
150
12/01
W
F 2-0 0:26
G. Hunter
Hemingford
Bill Young Invitational Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
150
12/01
L
F 2-0 0:48
C. Willnerd
Sturgis Brown JV
Bill Young Invitational Tournament
Round 1 (16 Man)
150
12/01
W
F 2-0 1:23
H. Simonds
St. Thomas More
Bill Young Invitational Tournament
Prelims #1
150
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/24
L
F 5-0 3:02
T. Besmer
Rapid City Central
Rapid City Central @ Lakota Tech
Round 1
145
01/21
L
F 2-0 1:36
P. Morava
Crawford
Chadron Invite 2023
Round 2
138
01/21
L
TF 16-0 2:09
J. Glade
Mead
Chadron Invite 2023
Round 1
138
01/06
L
F 2-0 1:00
K. Kuiper
Kimball/White Lake/Platte - Geddes
2023 Mid Dakota Monster
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
01/06
L
DEC 6-0
E. Johnson
Kingsbury County
2023 Mid Dakota Monster
Round 1 (32 Man)
138
12/02
W
F 5-0 0:54
R. Lacina
Custer
Bill Young Invitational Tournament
Round 1
145
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021