Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Stephen Durham
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Mat Ratz
Mat Ratz Wrestling
Mat ratz
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/09
W
F 5-0 0:42
G. Velazquez
Smyrna little wrestlers
2024 Delaware Kids State Championships
Placement Matches (8 Man)
65
03/09
W
F 2-0 0:58
B. Allen
Caesar Rodney Young Riders
2024 Delaware Kids State Championships
Semis & 1st WB (8 Man)
65
03/09
W
F 8-0 1:50
N. Stewart
New castle
2024 Delaware Kids State Championships
Quarterfinals (8 Man)
65
02/10
W
F 4-0 1:44
L. Jones
Mat Ratz Wrestling
King of the Forest
Placement Matches (8 Man)
60_65
02/10
L
F 5-0 1:21
J. Haliburton
Northern Delaware Wrestling Ac
King of the Forest
Semis & 1st WB (8 Man)
60_65
02/10
W
DEC 8-2
C. Bowers
Andover Apaches Wrestling
King of the Forest
2nd Wrestleback (8 Man)
60_65
02/10
W
F 11-2 2:57
M. Longo
Cape Takedown
King of the Forest
Quarterfinals (8 Man)
60_65
02/04
L
F 8-2 1:50
L. Jones
Mat Ratz Wrestling
Judgement Day
Semis & 3rd WB (16 Man)
65
02/04
W
MD 11-3
W. McAllister
UQA Lions
Judgement Day
2nd Wrestleback (16 Man)
65
02/04
L
MD 12-0
R. Dominick
Smyrna Little Wrestlers
Judgement Day
Quarters & 1st WB (16 Man)
65
01/14
W
DEC 5-3 SV
C. Gray
Northern Delaware Wrestling Ac
2024 Rough Rodney
Round 1 (4 Man)
65
01/14
L
F 4-0 1:54
P. Lewis
Henlopen Hammers
2024 Rough Rodney
Round 3 (4 Man)
65
01/14
L
F 8-0 2:53
H. Dixon
Smyrna Little Wrestlers
2024 Rough Rodney
Round 2 (4 Man)
65
01/14
W
MD 16-2
N. Stewart
Colonial Pride
2024 Rough Rodney
Semis & 3rd WB (16 Man)
65
01/14
L
DEC 7-6
R. Dominick
Smyrna Little Wrestlers
2024 Rough Rodney
4th Wrestleback (16 Man)
65
01/14
L
DEC 6-4 SV
P. Hewes
Smyrna Little Wrestlers
2024 Rough Rodney
Quarters & 1st WB (16 Man)
65
01/06
W
F 2-0 0:37
L. Welling
Northern Delaware Wrestling Ac
10th Camp Barnes Wrestling Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
65
01/06
L
DEC 7-0
J. Rodgers
Smyrna Little Wrestlers
10th Camp Barnes Wrestling Classic
Quarterfinals (8 Man)
65
01/06
L
F 7-2 2:24
L. Jones
Mat Ratz Wrestling
10th Camp Barnes Wrestling Classic
2nd Wrestleback (8 Man)
65
12/31
L
F 2-0 0:19
I. Martin
Zero wc
New Year`s Brawl
1st & 3rd (16 Man)
67
12/31
W
DEC 7-0
G. Velazquez
Smyrna Little Wrestlers
New Year`s Brawl
Semis & 3rd WB (16 Man)
67
12/31
W
F 2-0 0:58
S. Wooters
Northern Delaware Knights
New Year`s Brawl
Quarters & 1st WB (16 Man)
67
12/10
L
F 2-0 0:09
T. Bohn
Panthers
Buccaneer Holiday Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
65
12/10
L
DEC 8-5
D. Dunnigan
Panthers
Buccaneer Holiday Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
65
12/10
L
F 4-0 1:49
T. Newton
Wicomico wolverines
Buccaneer Holiday Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
65
12/10
L
F 8-1 1:43
R. Thomas
Northern Delaware Wrestling
Buccaneer Holiday Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
65
12/02
L
F 8-2 1:38
M. Whitaker
Bel Air
2023 Smyrna Little Wrestlers Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
65
12/02
L
DEC 5-0
C. Alaburda
Seawolf Wrestling
2023 Smyrna Little Wrestlers Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
65
12/02
W
DEC 7-1
W. McAllister
UQA Lions Wrestling Club
2023 Smyrna Little Wrestlers Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
65
12/02
W
DEC 6-4
J. Chorman
Cape
2023 Smyrna Little Wrestlers Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
65
12/02
W
MD 8-0
L. Smith
Wilmington Bulldogs
2023 Smyrna Little Wrestlers Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
65
12/02
L
F 1-0 0:50
T. Ribchinsky
All I See Is Gold
2023 Smyrna Little Wrestlers Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
65
12/02
L
TF 17-1 3:00
J. Rodgers
Smyrna Little Wrestlers
2023 Smyrna Little Wrestlers Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
65
12/02
W
DEC 4-0
T. Wilcox
Smyrna Little Wrestlers
2023 Smyrna Little Wrestlers Tournament
Round 1 (16 Man)
65
11/25
W
DEC 7-2
R. Dominick
Smyrna Little Wrestlers
Red Lion Kickoff Classic
Placement Matches (8 Man)
65
11/25
L
DEC 9-2
L. Jones
Mat Ratz Wrestling
Red Lion Kickoff Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
65
11/05
L
F 2-0 0:30
P. Lewis
Henlopen Hammers
Halloween Havoc
2nd Wrestleback (16 Man)
60_65
11/05
L
F 0-2 1:45
H. Rupert
UQA Lions Wrestling Club
Halloween Havoc
Quarters & 1st WB (16 Man)
60_65
10/15
L
F 12-0 1:45
R. Willis
Team Smyrna
2023 Tiger Takedown
Round 4 (5 Man)
60_65
10/15
W
DEC 6-4 SV
B. Bush
---
2023 Tiger Takedown
Round 5 (5 Man)
60_65
10/15
L
DEC 7-2
G. Velazquez
Smyrna Little Wrestlers
2023 Tiger Takedown
Round 2 (5 Man)
60_65
10/15
L
F 7-2 1:54
R. Dominick
Smyrna Little Wrestlers
2023 Tiger Takedown
Round 1 (5 Man)
60_65
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/01
L
DEC 4-3
H. Ennis
Wolverines
MAWA South District Qualifier Delaware
Round 3 (3 Man)
60
04/01
L
DEC 6-0
J. Rodgers
Smyrna
MAWA South District Qualifier Delaware
Round 2 (3 Man)
60
03/11
L
F 11-0 2:54
P. Hewes
Smyrna Little Wrestlers
2023 Delaware Kids State Championships
1st & 3rd (16 Man)
60
03/11
W
MD 8-0
A. Landry
Mat Ratz Wrestling
2023 Delaware Kids State Championships
4th Wrestleback (16 Man)
60
03/11
W
F 7-0 1:50
C. Norris
Colonial pride
2023 Delaware Kids State Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
60
03/11
W
DEC 5-1
U. Davis
Smyrna Little Wrestlers
2023 Delaware Kids State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
60
03/11
L
F 11-0 2:36
G. Miller
Kennett Community Wrestling Cl
2023 Delaware Kids State Championships
Round 1 (16 Man)
60
01/21
W
MD 14-3
A. Landry
Mat Ratz Wrestling
Judgement Day
Placement Matches (8 Man)
60
01/21
W
DEC 6-1
L. Perez-Davis
---
Judgement Day
2nd Wrestleback (8 Man)
60
01/21
L
F 9-2 2:41
K. Leight
The Outsiders Wrestling Club
Judgement Day
Semis & 1st WB (8 Man)
60
01/15
L
F 11-1 2:55
J. Rodgers
Smyrna
2023 Rough Rodney
Round 3 (4 Man)
60
01/15
W
DEC 12-5
H. Hickman
CR Young Riders
2023 Rough Rodney
Round 2 (4 Man)
60
01/15
W
F 8-1 2:00
X. Permelia
Smyrna Little Wrestles / Team
2023 Rough Rodney
Round 1 (4 Man)
60
01/08
W
F 7-0 1:53
L. Barthelmeh
Smyrna Little Wrestlers
9th Annual Camp Barnes Wrestling Classic
Placement Matches (8 Man)
55_60
01/08
W
F 3-1 1:27
T. Jr.
Bulldogs Wrestling Club
9th Annual Camp Barnes Wrestling Classic
2nd Wrestleback (8 Man)
55_60
01/08
L
DEC 9-4
G. Velazquez
Smyrna Little Wrestlers
9th Annual Camp Barnes Wrestling Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
55_60
01/08
W
F 12-2 2:51
L. Kane
Bulldogs Wrestling Club
9th Annual Camp Barnes Wrestling Classic
Quarterfinals (8 Man)
55_60
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020