Today · 6:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4-5, 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
May 4-5, 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
May 4, 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
May 4-5, 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
May 4-5, 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
May 5, 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Maddex Longo
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Cape
Cape Takedown
Cape Takedown Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 9-1 1:58
L. Jones
Mat Ratz Wrestling
King of the Forest
2nd Wrestleback (8 Man)
60_65
02/10
W
FOR 0-0
N. Peaker
Colonial Pride
King of the Forest
Round 3 (4 Man)
68
02/10
L
F 11-2 2:57
S. Iii
Mat Ratz Wrestling
King of the Forest
Quarterfinals (8 Man)
60_65
02/10
L
DEC 9-2
H. Hickman
CR youth riders
King of the Forest
Round 2 (4 Man)
68
02/10
W
F 2-0 0:15
C. Burress
Sussex Central
King of the Forest
Round 1 (4 Man)
68
02/04
L
F 5-0 0:57
T. Bechtel
Panthers
Judgement Day
2nd Wrestleback (16 Man)
65
02/04
L
F 2-0 0:21
L. Jones
Mat Ratz Wrestling
Judgement Day
Round 1 (16 Man)
65
01/27
L
F 7-0 1:42
D. Dunnigan
Pasadena
2nd Annual Battlefield Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
65
01/27
L
F 4-0 0:51
J. Rodgers
Smyrna Little Wrestlers
2nd Annual Battlefield Classic
Quarterfinals (8 Man)
65
01/27
L
F 4-2 2:44
J. Baker
Seawolf Wrestling
2nd Annual Battlefield Classic
4th Wrestleback (16 Man)
65
01/27
W
F 2-0 1:30
S. Wooters
NDWA
2nd Annual Battlefield Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
65
01/27
W
MD 13-2
L. Welling
Spartan Legacy Wrestling Club
2nd Annual Battlefield Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
65
01/27
L
F 6-4 1:36
E. Stasio
St.Elizabeths
2nd Annual Battlefield Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
65
01/27
W
F 2-0 0:27
K. Marley
NDWA
2nd Annual Battlefield Classic
Round 1 (16 Man)
65
01/14
W
DEC 4-1
J. Wells
Sussex Central
JR. War on the Shore - 2024
Round 5 (5 Man)
55-60
01/14
W
DEC 8-6 SV
C. Burger
The Goat House Wrestling Club
JR. War on the Shore - 2024
Round 4 (5 Man)
55-60
01/14
W
MD 12-0
L. Kansler
Wicomico Wolverines
JR. War on the Shore - 2024
Round 3 (5 Man)
55-60
01/14
W
F 2-0 0:32
G. Furbush
Junior Seahawks Wrestling Club
JR. War on the Shore - 2024
Round 2 (5 Man)
55-60
01/06
W
MD 9-1
H. Ennis
Wolverines
10th Camp Barnes Wrestling Classic
Round 2 (4 Man)
60
01/06
W
F 4-0 0:40
A. Krantz
Northern Delaware Wrestling Ac
10th Camp Barnes Wrestling Classic
Round 3 (4 Man)
60
01/06
W
F 16-2 2:26
S. Murphy-Simms
CR
10th Camp Barnes Wrestling Classic
Round 1 (4 Man)
60
12/10
L
F 11-1 2:25
G. Velazquez
Smyrna little wrestlers
Buccaneer Holiday Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
65
12/10
W
FOR 0-0
G. Manzolillo
Milford lil Bucs
Buccaneer Holiday Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
65
12/10
L
F 2-0 0:37
T. Bechtel
Panthers
Buccaneer Holiday Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
65
12/02
L
F 2-0 0:15
R. Willis
Smyrna Little Wrestlers
2023 Smyrna Little Wrestlers Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
60
12/02
L
F 4-0 0:36
H. Crockett
North East Jr Wrestling
2023 Smyrna Little Wrestlers Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
60
12/02
W
DEC 8-3
B. Hish
Rising Sun Jr Wrestling
2023 Smyrna Little Wrestlers Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
60
12/02
W
F 5-3 0:37
T. Foote
Smyrna Little Wrestlers
2023 Smyrna Little Wrestlers Tournament
Round 1 (16 Man)
60
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/11
L
FOR 0-0
R. Willis
Smyrna Little Wrestlers
2023 Delaware Kids State Championships
4th Wrestleback (16 Man)
55
03/11
W
F 2-0 0:46
T. Medrow
Wilmington Bulldogs
2023 Delaware Kids State Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
55
03/11
W
F 8-2 0:55
X. Permelia
Smyrna Little Wrestlers
2023 Delaware Kids State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
55
03/11
L
F 2-0 0:42
G. Velazquez
Smyrna Little Wrestlers
2023 Delaware Kids State Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
55
01/08
L
DEF 7-0 1:38
H. Rupert
Queen Anne`s
9th Annual Camp Barnes Wrestling Classic
Round 3 (4 Man)
58
01/08
L
F 5-0 1:50
J. Rodgers
Smyrna
9th Annual Camp Barnes Wrestling Classic
Round 2 (4 Man)
58
01/08
L
DEC 12-10
H. Ennis
Wicomico Wolverines
9th Annual Camp Barnes Wrestling Classic
Round 1 (4 Man)
58
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022