Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Prynce Rivera
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2018-2019
2017-2018
Team Name
Heritage
Heritage HS
Palm Bay Heritage
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
F 4-0 0:39
L. Hanks
---
FHSAA 2A D13
Round 5 (consi semis)
120
02/22
L
TF 17-1 5:08
S. Artman
Bayside
FHSAA 2A D13
Round 2 (quarters and WB)
120
02/14
L
F 0-0
J. Tihoni
Satellite
Heritage @ Satellite
Round 1
120
02/09
L
F 2-0 0:47
L. Hanks
---
Cape Coast Conference Championships
1st & 3rd (16 Man)
120
02/09
W
DEC 13-10
C. Lovin
Cocoa Beach
Cape Coast Conference Championships
4th Wrestleback (16 Man)
120
02/09
L
F 2-0 0:35
D. Carter
Palm Bay
Cape Coast Conference Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
02/08
W
F 2-4 2:38
C. Furnari
Rockledge
Cape Coast Conference Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
02/07
W
F 7-2
E. McKinney
Space Coast
Heritage @ Space Coast
Round 1
120
02/02
W
F 0-0 2:46
B. Curtis
Ft Pierce Westwood
2019 JV Bulldog Brawl @ the Dawg House
Placement Matches (8 Man)
113
02/02
W
F 0-0 2:51
W. McArdle
Ft Pierce Central
2019 JV Bulldog Brawl @ the Dawg House
2nd Wrestleback (8 Man)
113
02/02
L
F 0-0 1:50
L. Townsend
Wellington Communmity Hs
2019 JV Bulldog Brawl @ the Dawg House
Semis & 1st WB (8 Man)
113
02/02
W
F 0-0 2:24
J. Sellich
Martin County
2019 JV Bulldog Brawl @ the Dawg House
Quarterfinals (8 Man)
113
12/15
L
DEC 6-4
I. Herrington
Fort Pierce Central
45th Bill Scott Memorial Lyman Tourney
Semis & 5th WB (32 Man)
113
12/15
W
F 0-0 4:45
J. Ingram
First Coast
45th Bill Scott Memorial Lyman Tourney
4th Wrestleback (32 Man)
113
12/14
L
F 0-0 3:01
W. Turner
Winter Haven
45th Bill Scott Memorial Lyman Tourney
Quarters & 3rd WB (32 Man)
113
12/14
W
DEC 4-2
D. Holmbeck
Lyman
45th Bill Scott Memorial Lyman Tourney
Round 2 Champ & WB (32 Man)
113
12/13
W
DEC 14-11
D. Rhoades
Sebastian River
2A-13 District Duals
Champ. Round 1
113
12/12
L
F 4-2 1:30
Z. Hudson
Merritt Island
2A-13 District Duals
Champ. Round 1
113
12/12
W
F 5-0 1:49
K. Elwood
Bayside
2A-13 District Duals
Champ. Round 1
113
12/08
L
F 3-0 1:21
G. Leach
---
2018 Barbara Pill Memorial
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
12/08
L
F 2-0 1:14
Z. Hudson
Merritt Island HS
2018 Barbara Pill Memorial
Round 1
113
12/07
L
F 2-0 0:51
J. Howard
---
Barbara Pill Duals
Champ. Round 1
113
12/05
W
F 0-0
J. Rivas
---
Cocoa Beach @ Heritage
Round 1
113
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 8-0 3:38
C. Bechtol
Melbourne
2018 CCC Championship
Round 4- Consolation Semi-Final
106
02/10
W
F 9-1 3:55
D. DiQuollo
Merritt Island
2018 CCC Championship
Round 3- Consolation Quarters
106
02/09
W
F 2-0 0:24
L. Williams
Rockledge
2018 CCC Championship
Round 2- WB
106
02/09
L
F 4-0 2:43
E. Lusk
---
2018 CCC Championship
Quarters
106
02/08
L
F 12-4
C. Bechtol
Melbourne
Heritage @ Melbourne
Round 1
106
02/03
L
F 0-0
G. Wertz
Imagine School of Northport
Spiegel Memorial
2nd Wrestleback (16 Man)
106
02/03
W
F 0-0
G. Bowen
Okeechobee
Spiegel Memorial
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
02/03
L
F 0-0
J. Gehr
---
Spiegel Memorial
Round 1 (16 Man)
106
02/01
W
F 0-0
J. Bartkowiak
Centennial
Heritage @ Centennial
Round 1
106
01/27
L
F 6-7 2:25
J. Rivas
---
Pirate Ships and Duels
2nd Wrestleback (16 Man)
106
01/27
L
F 11-2 4:00
D. Carter
Palm Bay
Pirate Ships and Duels
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
01/27
W
F 5-0 1:34
J. Bartkowiak
Pt St Lucie Centenniel
Pirate Ships and Duels
Round 1 (16 Man)
106
01/25
L
F 0-0
J. Rivas
---
Heritage @ Cocoa Beach
Round 1
106
01/06
L
F 0-0 2:00
F. Lopez
Miami Braddock
Cradle Cancer Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
106
01/06
W
DEC 4-2 SV
J. Rivas
---
Cradle Cancer Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
106
01/06
W
DEC 15-13
C. Bechtol
Melbourne
Cradle Cancer Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
106
01/05
L
F 0-0 0:37
J. Hines
Osceola
Cradle Cancer Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
106
01/05
W
F 0-0 2:40
M. Castillo
Fort Pierce Central
Cradle Cancer Invitational
Round 1 (32 Man)
106
12/03
L
F 11-3
R. Vite
Space Coast
Barbra Pill - Duals Portion
Champ. Round 1
106
12/02
L
F 0-0 2:45
T. Lee
Riverdale HS
2017 Barbara Pill Memorial
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
12/02
L
F 11-2 4:29
E. Lusk
Merritt Island HS
2017 Barbara Pill Memorial
Round 1 (16 Man)
106
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020