Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jacob Tihoni
Results
High School Results
High School
High School
Other
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/09
L
F 2-0 0:49
E. Ganim
Florida High
FHSAA State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
1A 113
03/08
W
DEC 6-3
G. Gately
Tenoroc
FHSAA State Championships
1st WB (16 Man)
1A 113
03/08
L
F 9-1 2:42
K. Hopkins
Episcopal
FHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
1A 113
03/02
L
DEC 5-4
J. Britton
Hernando
FHSAA 1A R2
Consolation Finals
113
03/02
W
DEC 5-4
R. Vite
Space Coast
FHSAA 1A R2
Consolation Semifinals
113
03/02
L
F 4-1 0:55
J. Dominguez
Nature Coast
FHSAA 1A R2
Semifinals
113
03/01
W
F 6-0 2:55
D. Scaffedi
Weeki Wachee
FHSAA 1A R2
Quarterfinals
113
02/23
W
F 13-7 2:59
R. Theilacker
Cocoa
FHSAA 1A D8
Placement Matches
113
02/22
W
DEC 10-7
R. Vite
Space Coast
FHSAA 1A D8
Round 4 (semis and WB)
113
02/14
W
F 0-0
P. Rivera
Heritage
Heritage @ Satellite
Round 1
120
02/06
W
MD 15-6
B. Urso
Viera
Satellite @ Viera
Round 1
126
02/01
L
F 0-0
M. Faxon
---
Melbourne @ Satellite
Round 1
126
01/24
W
F 0-0
R. Ortiz
Vero Beach Senior
Vero Beach Senior @ Satellite
Round 1
113
12/15
W
F 2-0 0:39
A. Kory
East River
Deltona Duals
Round 4 (6 Team)
120
12/15
L
F 4-1 1:50
S. Artman
Bayside
Deltona Duals
Round 5 (6 Team)
120
12/15
L
F 5-7 3:05
L. Vazquez
Deltona
Deltona Duals
Round 3 (6 Team)
120
12/15
W
F 5-0 1:57
J. Lee
Wekiva
Deltona Duals
Round 2 (6 Team)
120
12/14
W
F 6-0
C. Furnari
Rockledge
Rockledge @ Satellite
Round 1
120
12/09
L
F 0-0
J. Nguyen
Bishop Moore School
Battle for the Blacktop
3rd (16 Man)
120
12/08
W
DEC 10-3
N. Gorospo
Seminole (Sanford)
Battle for the Blacktop
4th Wrestleback (16 Man)
120
12/08
L
F 6-2 2:27
J. House
---
Battle for the Blacktop
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
12/07
W
MD 17-7
J. Mills
First Baptist Christian Academy
Battle for the Blacktop
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020