Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Gavin Flowers
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Wrecking Crew
Wrecking Crew Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/25
L
F 4-0 0:12
C. Johnson
Black Fox Wrestling Academy
CUSAW 2024 Greco State Championships
Round 2 cons w/QF
71
05/18
W
TF 19-10 3:46
O. Salazar
Team X-Treme Wrestling
CUSAW - Black Fox - Greco
Round 3
64-65
05/18
W
F 4-4 0:56
O. Salazar
Team X-Treme Wrestling
CUSAW - Black Fox - Greco
Round 2
64-65
05/18
W
TF 10-0 1:33
O. Salazar
Team X-Treme Wrestling
CUSAW - Black Fox - Freestyle
Round 3
64-65
05/18
W
DEC 14-7
O. Salazar
Team X-Treme Wrestling
CUSAW - Black Fox - Freestyle
Round 2
64-65
05/04
W
DEC 15-11
C. Heffelman
Legacy Boltz Wrestling Club
CUSAW - Betterman Elite- Greco
Round 3
66-74
05/04
L
DEC 17-8
C. Heffelman
Legacy Boltz Wrestling Club
CUSAW - Betterman Elite- Freestyle
Round 2
66-74
04/13
W
TF 8-0 1:05
O. Salazar
Team X-Treme Wrestling
CUSAW - Boys Ntl Team Qualifier - GR
Round 1
71
04/13
L
TF 12-2 1:11
C. Johnson
Black Fox Wrestling Academy
CUSAW - Boys Ntl Team Qualifier - FS
Round 3
71
04/13
W
TF 10-0 0:54
O. Salazar
Team X-Treme Wrestling
CUSAW - Boys Ntl Team Qualifier - FS
Round 2 cons w/QF
71
04/06
W
TF 10-0 0:57
O. Salazar
Team X-Treme Wrestling
CUSAW - TCA/DCC - Freestyle
Round 3
62-64
04/06
W
TF 17-5 2:27
O. Salazar
Team X-Treme Wrestling
CUSAW - TCA/DCC - Freestyle
Round 2
62-64
02/22
L
M FOR 0-0
A. Mann
Black Fox Wrestling Academy
P2P - Air Force Classic
Round 4 (6 Man)
64-69
02/22
W
F 0-0
R. Madril
Duran Wrestling Club
P2P - Air Force Classic
Round 1 (6 Man)
64-69
02/22
L
DEC 0-0
K. Rodriguez
Nebraska
P2P - Air Force Classic
Round 2 (6 Man)
64-69
02/22
L
F 0-0
A. Maltezo
Canon City Wrestling Club
P2P - Air Force Classic
Round 3 (6 Man)
64-69
02/10
W
F 0-0
T. Juhlin
Cheyenne Mountain Wrestling Club
P2P - The Battle
Round 4 (6 Man)
62-65
02/10
W
F 0-0
H. Summers
Kiowa Indians Wrestling Club
P2P - The Battle
Round 5 (6 Man)
62-65
02/10
W
F 0-0
J. Bidwell
Mountain Grapplers Wrestling Club
P2P - The Battle
Round 2 (6 Man)
62-65
02/10
W
F 0-0
S. Baird
Elbert County Wranglers
P2P - The Battle
Round 3 (6 Man)
62-65
02/10
L
F 0-0
A. Mann
Black Fox Wrestling Academy
P2P - The Battle
Round 1 (6 Man)
62-65
02/06
W
F 0-0
T. Cordonnier
Wrecking Crew Wrestling Club
P2P - SOCO Show
Round 5 (6 Man)
63-69
02/06
W
F 0-0
G. Guerra
Steel City Reloaded Wrestling Club
P2P - SOCO Show
Round 3 (6 Man)
63-69
02/06
W
F 0-0
R. Andrada
La Gente Wrestling Club
P2P - SOCO Show
Round 2 (6 Man)
63-69
02/06
L
F 0-0
A. Maltezo
Canon City Wrestling Club
P2P - SOCO Show
Round 1 (6 Man)
63-69
01/14
W
F 7-0 0:59
M. Thompson
Classical Wrestling Academy (CWA)
2024 South League Regional -P2P
Placement Matches (8 Man)
65
01/14
W
F 10-0 1:47
H. Summers
Kiowa Indians Wrestling Club
2024 South League Regional -P2P
Cons. Semis (8 Man)
65
01/14
W
F 12-0 1:51
A. Poppitz
Cheyenne Mountain Wrestling Club
2024 South League Regional -P2P
Semis & WB (8 Man)
65
01/14
L
MD 15-3
A. Mann
Black Fox Wrestling Academy
2024 South League Regional -P2P
Quarterfinals (8 Man)
65
01/13
L
NC 0-0
A. Mann
Black Fox Wrestling Academy
2024 South League Regional -P2P
2nd Place Match (8 Man)
65
01/08
W
F 0-0
G. Guerra
Steel City Reloaded Wrestling Club
P2P - Eastside Raid
Round 4 (6 Man)
61-66
01/08
W
DEC 0-0
R. Madril
Duran Wrestling Club
P2P - Eastside Raid
Round 3 (6 Man)
61-66
01/08
W
DEC 0-0
H. Summers
Kiowa Indians Wrestling Club
P2P - Eastside Raid
Round 5 (6 Man)
61-66
01/08
W
FOR 0-0
S. Altman
Black Fox Wrestling Academy
P2P - Eastside Raid
Round 2 (6 Man)
61-66
01/08
L
DEC 0-0
A. Mann
Black Fox Wrestling Academy
P2P - Eastside Raid
Round 1 (6 Man)
61-66
12/20
L
DEC 0-0
E. Rocha
Northglenn Youth Wrestling Club
P2P - Cougar Classic - DGC
Round 5 (6 Man)
62-66
12/20
L
F 0-0
K. Rodriguez
Sutherland Youth Wrestling Club
P2P - Cougar Classic - DGC
Round 2 (6 Man)
62-66
12/20
L
DEC 0-0
A. Maltezo
Canon City Wrestling Club
P2P - Cougar Classic - DGC
Round 4 (6 Man)
62-66
12/20
W
F 0-0
H. Summers
Kiowa Indians Wrestling Club
P2P - Cougar Classic - DGC
Round 3 (6 Man)
62-66
12/20
L
DEC 0-0
A. Mann
Black Fox Wrestling Academy
P2P - Cougar Classic - DGC
Round 1 (6 Man)
62-66
12/09
L
Replay
F 10-3 1:54
B. Foster
Gold Rush Wrestling
TOA - 2023 King & Queen of the Mountain
medals
71
12/09
W
M FOR 0-0
R. Rollans
Gold Rush Wrestling
TOA - 2023 King & Queen of the Mountain
consi semis
71
12/09
L
Replay
F 5-0 0:27
B. Alarid
Steel City Reloaded Wrestling Club
TOA - 2023 King & Queen of the Mountain
Quarterfinals (8 Man)
71
12/03
W
DEC 9-5
J. Solano
Duran Elite
The Warrior
Placement Round
62-66
12/03
W
FOR 0-0
O. Bartels
Pikes Peak Warriors
The Warrior
Round 3.5
62-66
12/03
L
F 2-0 0:29
A. Maltezo
Canon City Wrestling Club
The Warrior
Round 1.5
62-66
12/03
L
F 5-16 4:29
L. Eder
Steel City Reloaded Wrestling
The Warrior
Round 1
62-66
12/02
W
F 0-0
L. Birch
Mat Burners Wrestling Club
P2P - Mojo Mashup - DGC
Round 2 (4 & 2)
53-60
12/02
W
F 0-0
L. Flowers
Wrecking Crew Wrestling Club
P2P - Mojo Mashup - DGC
Round 3 (4 & 2)
53-60
11/11
L
DEC 0-0
K. Jaramillo
Duran Wrestling Club
P2P - Stars and Stripes - DGC
Round 2 (4 & 2)
63-69
11/11
W
DEC 0-0
C. Enquist
Golden Eagle Wrestling Club
P2P - Stars and Stripes - DGC
Round 3 (4 & 2)
63-69
11/11
W
F 0-0
R. Madril
Duran Wrestling Club
P2P - Stars and Stripes - DGC
Round 1 (4 & 2)
63-69
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/20
L
DQ 0-0
C. Becker
Black Fox Wrestling Academy
CUSAW - Colorado Springs FG - Greco
Round 4
61-63
05/20
L
DQ 0-0
O. Salazar
Team X-Treme Wrestling
CUSAW - Colorado Springs FG - Greco
Round 3
61-63
05/20
L
DQ 0-0
M. Betterman
Betterman Elite Wrestling
CUSAW - Colorado Springs FG - Greco
Round 2
61-63
05/20
W
F 4-0 0:10
O. Salazar
Team X-Treme Wrestling
CUSAW - Colorado Springs FG - Freestyle
Round 5
61-63
05/20
L
TF 10-0 1:41
C. Becker
Black Fox Wrestling Academy
CUSAW - Colorado Springs FG - Freestyle
Round 4
61-63
05/20
L
DEC 12-5
S. Humphrey
Colorado Top Team Wrestling Club
CUSAW - Colorado Springs FG - Freestyle
Round 3
61-63
05/20
L
DEC 15-12
M. Betterman
Betterman Elite Wrestling
CUSAW - Colorado Springs FG - Freestyle
Round 2
61-63
05/06
W
TF 13-2 1:10
J. Solano
Duran Elite
CUSAW - Black Fox - Freestyle
Round 4
55-60
05/06
W
DEC 18-10
O. Salazar
Team X-Treme Wrestling
CUSAW - Black Fox - Freestyle
Round 3
55-60
05/06
W
TF 10-0 0:45
B. Sibille
Mountain Grapplers Wrestling Club
CUSAW - Black Fox - Freestyle
Round 2
55-60
04/15
W
TF 8-0 0:57
N. Khan
Bear Cave Wrestling Club
CUSAW - Boys Ntl Team Qualifier - GR
Semis and RR
57-62
04/15
W
F 4-0 0:29
O. Salazar
Team X-Treme Wrestling
CUSAW - Boys Ntl Team Qualifier - GR
2nd WB 16-man, RR 3 6-man & 5-man
57-62
04/15
W
F 6-2 0:57
S. Humphrey
Colorado Top Team Wrestling Club
CUSAW - Boys Ntl Team Qualifier - GR
Round 3 Qtrs and RR
57-62
04/15
W
TF 12-2 1:57
S. Humphrey
Colorado Top Team Wrestling Club
CUSAW - Boys Ntl Team Qualifier - FS
Cons Semis
57-62
04/15
W
TF 10-0 0:46
N. Khan
Bear Cave Wrestling Club
CUSAW - Boys Ntl Team Qualifier - FS
Semis and RR
57-62
04/15
W
F 16-10 4:00
O. Salazar
Team X-Treme Wrestling
CUSAW - Boys Ntl Team Qualifier - FS
Round 3 Qtrs and RR
57-62
04/15
L
F 4-7 1:15
R. Pitzele
---
CUSAW - Boys Ntl Team Qualifier - FS
Round 2
57-62
02/06
W
F 0-0
E. Pechnyo
CO Top Team
P2P - Top Gun
Round 2 (4 & 2)
56-59
02/06
L
DEC 0-0
E. Pechnyo
CO Top Team
P2P - Top Gun
Round 1 (4 & 2)
56-59
02/06
W
DEC 0-0
E. Pechnyo
CO Top Team
P2P - Top Gun
Round 3 (4 & 2)
56-59
01/28
W
DEC 0-0
J. Hernandez
Ridge
P2P - The Final Challenge - DGC
Round 1 (4 & 2)
56-60
01/28
W
DEC 0-0
E. Pechnyo
CO Top Team
P2P - The Final Challenge - DGC
Round 3 (4 & 2)
56-60
01/28
W
DEC 0-0
E. Rocha
Northglenn
P2P - The Final Challenge - DGC
Round 2 (4 & 2)
56-60
01/22
L
DEC 6-0
A. Maltezo
Lockdown
P2P - Elite Conflict
Round 3 (4 & 2)
56-64
01/22
L
DEC 6-4
S. Valdez
Betterman Elite
P2P - Elite Conflict
Round 2 (4 & 2)
56-64
01/22
W
DEC 8-6
J. Biddy
Colorado Regulators
P2P - Elite Conflict
Round 1 (4 & 2)
56-64
01/07
L
TF 15-0 3:00
C. Mathews
Black Fox Wrestling Academy
2023 South League Regional -P2P
Cons. Semis (8 Man)
65
01/07
L
DEC 5-0
N. Oddo
Widefield Wrestling Club
2023 South League Regional -P2P
Semis & WB (8 Man)
65
01/07
W
DEC 6-4
J. House
Betterman Elite Wrestling
2023 South League Regional -P2P
Quarterfinals (8 Man)
65
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024