Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Mason White
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Kellogg
Lincoln High School
Odessa
Pickens
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 2-0 1:32
C. Christopher
White County
GHSA Class 3A Area 7
Placements
138
02/03
L
DEC 7-2
A. Raymundo
Gilmer County
GHSA Class 3A Area 7
Consi Semi
138
02/03
L
F 14-1 4:56
A. Marshall
Lumpkin Co.
GHSA Class 3A Area 7
Semis and WB3
138
02/03
W
F 3-2 1:11
B. Eckert
Dawson County
GHSA Class 3A Area 7
Quarters and WB1
138
01/27
L
DEC 6-1
K. Cox
Forsyth Central
Burnt Mountain Classic 2024
4th Wrestleback (32 Man)
138
01/27
L
F 12-3 5:10
C. Lange
Mt. Pisgah Christian School
Burnt Mountain Classic 2024
Quarters & Conso 3
138
01/27
W
F 9-7 3:00
W. Smith
Heritage-Catoosa
Burnt Mountain Classic 2024
Round of 16 & WB1 (32 Man)
138
12/11
L
F 0-0
S. Hernandez
St. Maries
Sm mixer
Round 1
126
12/11
L
DEC 7-0
C. Smith
Priest River
Sm mixer
Round 1
126
12/02
W
F 5-6 4:15
C. Lee
North Hall
JV Boys CIT
1st
144
12/02
W
F 2-0 0:20
C. Holt
South Effingham
JV Boys CIT
Quarters & 1st WB (16 Man)
144
12/02
W
F 0-0 0:37
B. Parker
Allatoona
JV Boys CIT
Round 1 (16 Man)
144
11/11
W
F 2-0 0:13
G. Flanegan
Woodstock
Jasper JV Scramble
Finals (2 Man)
144O
11/11
L
F 2-0 0:42
G. Christie
Coahulla Creek
Jasper JV Scramble
Finals (2 Man)
144G
11/11
L
F 8-3 4:00
R. Bickford
Coahulla Creek
Jasper JV Scramble
Finals (2 Man)
144B
11/11
L
F 2-0 0:43
C. Evans
Etowah
Jasper JV Scramble
Finals (2 Man)
144L
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
DEC 9-6
C. D`Andrea
Smithfield High School
Smithfield High School @ Lincoln High School
Round 1
145
02/02
L
F 0-0 2:18
A. McClure
Burrillville High School
Lincoln High School @ Burrillville High School
Round 1
145
01/28
L
Replay
F 2-0 1:29
B. Crawford
Post Falls
2023 North Idaho Rumble
2nd Wrestleback (16 Man)
120G
01/28
L
Replay
F 4-1 0:28
C. Hunt
American Falls
2023 North Idaho Rumble
Quarters & 1st WB (16 Man)
120G
01/21
W
F 7-5 3:33
A. Weitzel
Nixa
Knob Noster Lady Panther Invitational
Placement Matches
130
01/21
L
F 10-4 2:45
E. Johnson
St. Maries
Clearwater Classic 2023
Semis & 1st WB (8 Man)
126G
01/21
L
F 2-0 1:00
H. Schumacher
Grangeville
Clearwater Classic 2023
Quarterfinals (8 Man)
126G
01/21
L
F 2-0 1:03
S. Franklin
Belton
Knob Noster Lady Panther Invitational
Round 2
130
01/21
W
FOR 0-0
A. Kirkland
Fort Osage
Knob Noster Lady Panther Invitational
Round 3
130
01/21
W
F 2-6 1:52
K. Miller
Harrisonville
Knob Noster Lady Panther Invitational
Round 1
130
01/21
L
F 2-0 0:54
H. Schumacher
Grangeville
Clearwater Classic 2023
Round 3 (4 Man)
G120
01/20
L
F 2-0 0:42
A. Deleon
Weiser
Clearwater Classic 2023
Round 2 (4 Man)
G120
01/20
L
F 11-3 0:30
K. Beck
Grangeville
Clearwater Classic 2023
Round 1 (4 Man)
G120
01/20
L
F 0-0
S. Palumbo
East Providence High School
Lincoln High School @ East Providence High School
Round 1
145
01/20
L
F 0-0 1:29
F. Martinez
Woonsocket High School
Woonsocket High School @ Lincoln High School
Round 1
145
01/20
L
F 4-1 1:49
J. Wolfe
Smith-Cotton
2023 HARRISONVILLE GIRLS SCRAMBLE
Round 3
130A
01/19
L
F 2-0 0:59
S. Franklin
Belton
2023 HARRISONVILLE GIRLS SCRAMBLE
Round 2
130A
01/19
L
F 2-0 1:39
K. Miller
Knob Noster
2023 HARRISONVILLE GIRLS SCRAMBLE
Round 1
130A
12/30
L
F 2-2 1:15
L. Phillips
Oak Grove
The Wonder Woman
1st Day Round 5
130 lbs.
12/29
L
Replay
F 2-0 0:37
H. Bartel
Lebanon
The Wonder Woman
1st Day Round 3
130 lbs.
12/29
W
Replay
DEC 9-4
K. Homfeld
Lindbergh
The Wonder Woman
1st Day Round 2
130 lbs.
12/29
W
Replay
F 2-0 0:32
S. Boone
Smithville
The Wonder Woman
1st Day Round 1
130 lbs.
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023