May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Braelyn Nelson
Results
High School Results
Team Name
Gilmer County
Gilmer County High School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 12-8
K. Roberts
Franklin County
GHSA Class 3A Section A
2nd Wrestleback (16 Man)
120
02/10
L
DEC 9-5
R. Kaczmarek
Upson Lee
GHSA Class 3A Section A
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
02/10
W
F 18-13 5:56
K. Fleming
Stephens County HS
GHSA Class 3A Section A
Round 1 (16 Man)
120
02/03
W
MD 13-5
A. Oglesby
Dawson County
GHSA Class 3A Area 7
Placements
120
02/03
W
F 13-6 4:29
D. Tolbert
Pickens
GHSA Class 3A Area 7
Consi Semi
120
02/03
L
F 6-6 2:45
H. Smith
White County
GHSA Class 3A Area 7
Semis and WB3
120
01/27
L
F 0-2 3:40
M. Fleming
Paulding County
Burnt Mountain Classic 2024
4th Wrestleback (32 Man)
120
01/27
L
MD 9-1
K. Samuels
Jasper
Burnt Mountain Classic 2024
Quarters & Conso 3
120
01/26
W
F 6-1 1:46
C. Tribble
Heritage-Catoosa
Burnt Mountain Classic 2024
Round of 16 & WB1 (32 Man)
120
01/19
L
Replay
F 5-9 2:43
D. Griffin
LaFayette
GHSA 3A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Quarters & 1st WB (16 Team)
120
01/19
L
Replay
DEC 13-6
R. Kaczmarek
Upson Lee
GHSA 3A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Round 1 (16 Team)
120
12/22
W
MD 12-1
W. Hunton
Armuchee High School
3rd Annual Garvin Edwards Hall of Fame
1st & 3rd (16 Man)
120
12/22
W
F 2-0 0:50
L. McClellan
Lebanon High School
3rd Annual Garvin Edwards Hall of Fame
4th Wrestleback (16 Man)
120
12/22
L
F 8-8 3:18
K. McDonald
Chestatee High School
3rd Annual Garvin Edwards Hall of Fame
Semis
120
12/21
W
F 7-1 1:35
J. Addleman
Gordon Lee High School
3rd Annual Garvin Edwards Hall of Fame
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
12/09
W
Replay
F 2-0 0:32
E. Day
Bradley Central
Al Miller Cleveland Duals
Placement (4 Team)
120
12/09
L
F 12-0 2:23
W. Blue
Huntsville
Al Miller Cleveland Duals
Round 1 (4 Team)
120
12/09
W
Replay
TF 19-3 5:55
B. Eaton
Ringgold
Al Miller Cleveland Duals
Semis (4 Team)
120
12/09
W
Replay
MD 10-1
D. Couey
Woodland, Cartersville
Al Miller Cleveland Duals
Round 2 (4 Team)
120
12/09
W
Replay
MD 10-1
J. Gorman
Rossview
Al Miller Cleveland Duals
Round 4 (4 Team)
120
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020