Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Liam Gray
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Team Name
Ringgold
Ringgold High School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
W
F 2-0 0:40
G. Bowen
Coahulla Creek
GHSA Class 3A Area 6
Placements
144
02/03
L
F 15-1 5:15
K. Ellis
Gordon Lee
GHSA Class 3A Area 6
Consi Semi
144
02/03
L
TF 19-2 4:27
K. Carter
Lakeview Ft. Oglethorpe HS
GHSA Class 3A Area 6
Quarters and WB1
144
01/20
W
F 7-0 3:31
J. Hartman
Alpharetta
5th Annual Campbell Spartans Duals
Round 5 (10 Team)
144
01/20
L
TF 18-2 4:45
J. Ivey
River Ridge
5th Annual Campbell Spartans Duals
Round 1 (10 Team)
144
12/28
L
DEC 8-1
E. Davis
Hillgrove
44th Rockmart Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
12/28
W
F 7-2 3:21
A. Adams
Jonesboro
44th Rockmart Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
12/28
L
F 8-0 5:04
G. Whatley
Pepperell
44th Rockmart Invitational
Round 1 (16 Man)
138
12/21
L
Replay
TF 15-0 3:12
A. Sgro
Clay
2023 Knockout Christmas Classic
Round 2 Consi
138
12/21
L
Replay
F 2-0 0:40
M. Miller
New Smyrna Beach Sr H S
2023 Knockout Christmas Classic
Round of 64
138
12/09
L
F 2-0 0:26
T. Rubio
Blackman
Al Miller Cleveland Duals
Round 1 (4 Team)
138
12/09
L
Replay
MD 12-1
B. Congdon
Cleveland
Al Miller Cleveland Duals
Round 3 (4 Team)
138
12/09
L
Replay
F 5-0 0:50
D. Halcomb
Maryville
Al Miller Cleveland Duals
Placement (4 Team)
138
12/09
L
Replay
F 12-1 3:55
B. Berry
Gilmer County
Al Miller Cleveland Duals
Semis (4 Team)
138
12/02
W
F 2-0 1:15
M. Rodriguez
Southeast Whitfield
2023 Dalton Carpet Classic
Round 3 (4 Man)
138A
12/02
L
F 2-0 0:34
J. Weltzin
Thompson High School
2023 Dalton Carpet Classic
Round 2 (4 Man)
138A
12/02
W
F 1-3 2:54
W. Love
Heritage High School
2023 Dalton Carpet Classic
Round 1 (4 Man)
138A
11/18
L
DEC 10-3
M. Eyman
Lakeview Fort Oglethorpe High School
Ringgold Classic
Cons. Round 2 (10 Man)
Boys 138
11/18
L
DEC 8-2
G. Whatley
Pepperell High School
Ringgold Classic
Quarters (10 Man)
Boys 138
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023