Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Daniel Costello
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
(Chicago) Brother Rice
Brother Rice
Chicago (Brother Rice)
Mustang WC
Mustang Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/23
W
Replay
F 2-0 1:25
B. Brown
Washington
IHSA Dual Team State Finals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
175
02/23
L
Replay
F 6-0 5:24
J. Hay
Chatham (Glenwood)
IHSA Dual Team State Finals
Finals (8 Team)
175
02/23
W
Replay
F 7-0 3:04
C. Hillard
Mahomet (M.-Seymour)
IHSA Dual Team State Finals
Quarterfinals (8 Team)
175
02/17
L
Replay
F 6-3 3:14
K. Combs
Woodstock (North)
IHSA Boys Individual State Finals
Placement Matches (16 Man)
2A 175
02/17
L
Replay
F 9-0 5:20
Z. Hulet
Washington
IHSA Boys Individual State Finals
4th Wrestleback (16 Man)
2A 175
02/17
W
Replay
DEC 8-5
G. Schreiber
Normal (Community West)
IHSA Boys Individual State Finals
Semis & 3rd WB (16 Man)
2A 175
02/16
W
Replay
DEC 7-0
M. Randall
Mt. Vernon (H.S.)
IHSA Boys Individual State Finals
2nd Wrestleback (16 Man)
2A 175
02/16
L
Replay
MD 15-3
P. IV
Danville (H.S.)
IHSA Boys Individual State Finals
Quarters & 1st WB (16 Man)
2A 175
02/15
W
Replay
F 7-2 5:52
P. Gilboy
Oak Park (Fenwick)
IHSA Boys Individual State Finals
Round 1 (16 Man)
2A 175
02/10
W
F 2-0 0:47
A. Esparza
Midlothian (Bremen)
IHSA 2A Sectional @ Darien (Hinsdale South)
3rd Place
175
02/10
W
TF 17-0 4:48
J. Bansley
Chicago (St. Rita)
IHSA 2A Sectional @ Darien (Hinsdale South)
4th Wrestleback (16 Man)
175
02/10
W
F 8-0 1:03
A. Correa
Chicago (Back of the Yards)
IHSA 2A Sectional @ Darien (Hinsdale South)
3rd WB (16 Man)
175
02/10
W
F 2-0 0:43
D. Vasquez
Chicago (Hancock)
IHSA 2A Sectional @ Darien (Hinsdale South)
2nd Wrestleback (16 Man)
175
02/10
L
F 10-5 4:41
M. O`Connor
New Lenox (Providence Catholic)
IHSA 2A Sectional @ Darien (Hinsdale South)
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
02/03
W
F 6-0 0:47
j. bansley
Chicago (St. Rita)
IHSA 2A Regional @ Evergreen Park
Placement Matches
175
02/03
W
F 8-0 0:50
D. Nutall
Chicago (Morgan Park)
IHSA 2A Regional @ Evergreen Park
Semis and WB3
175
02/01
W
TF 16-0
E. Weldon
Chicago (St. Ignatius)
Chicago (St. Ignatius) @ Chicago (Brother Rice)
Round 1
175
02/01
W
F 0-0
P. Gilboy
Oak Park (Fenwick)
Notre Dame College Prep Quad
Round 1
175
02/01
L
DEC 7-6
V. Testa
Aurora (Marmion Academy)
CCL Duals @ Marmion Academy
Round 1
175
01/31
W
TF 18-2
A. Retzloff
Penn
Chicago (Brother Rice) @ Penn
Round 1
175
01/25
L
F 0-0
M. O`Connor
New Lenox (Providence Catholic)
CCL Duals @ Br. Rice
Round 1
175
01/23
W
F 0-0
S. Tantchev
Chicago (Taft)
Chicago (Taft) @ Chicago (Brother Rice)
Round 1
175
01/20
W
DEC 1-0
J. Hernandez
De La Salle
Chicago Catholic League Championships Vr
Place Matches 3rd and 5th
175
01/20
L
F 15-4 2:29
C. Kelly
(Chicago) Mt Carmel
Chicago Catholic League Championships Vr
Semis and WBs ALL
175
01/20
W
MD 13-4
P. Gilboy
Fenwick
Chicago Catholic League Championships Vr
Semi Final WBs
175
01/20
W
F 7-0 0:59
A. Diaz
St. Laurence
Chicago Catholic League Championships Vr
Quarterfinals ALL & WB (16 man ONLY)
175
01/06
L
TF 17-1 3:40
S. Obaidi
Wheaton Warrenville South
2024 Newbill Wrestling Invitational
Placement Matches (16 Man)
175
01/06
W
DEC 13-6
K. O`Sullivan
Glenbrook North
2024 Newbill Wrestling Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
175
01/06
W
F 0-0 5:56
F. Anaya
West Aurora
2024 Newbill Wrestling Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
01/06
W
TF 16-0 3:59
N. Berger
Lane Tech
2024 Newbill Wrestling Invitational
Round 1 (16 Man)
175
12/27
W
F 2-0 1:40
A. Pickel
(New Lenox) Providence Catholic
ICOPS Invitational 2023
Placement Matches (16 Man)
190
12/27
W
F 2-0 3:38
L. Seigal
(Chicago) Mount Carmel
ICOPS Invitational 2023
Semis & 3rd WB (16 Man)
190
12/27
W
F 9-4 2:36
S. Espinoza
(Chicago) St. Patrick`s
ICOPS Invitational 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
190
12/02
W
F 0-0 2:10
D. Lee
McCutcheon
Harvest Classic
Placement Matches (16 Man)
175
12/02
L
F 0-0 2:14
A. Costello
Hobart
Harvest Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
175
12/02
W
F 2-0 1:07
C. Horner
Perry Meridian
Harvest Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
12/02
W
F 5-0 1:48
S. Crimmins
Lake Central
Harvest Classic
Round 1 (16 Man)
175
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/12
L
Replay
DEC 8-5
I. Barrientos
Bolingbrook Junior Raiders WC
2023 IKWF State Championships
Championship Bouts
164
03/11
W
Replay
F 2-0 1:21
X. Arroyo
Fox Lake WC
2023 IKWF State Championships
Champ Semis & Consolation 4th Round
164
03/11
W
Replay
F 9-0 2:11
I. Garcia
Blackhawk WC
2023 IKWF State Championships
Champ Quarters & Consolation 2nd Round
164
03/10
W
Replay
DEC 7-2
D. Olmstead
Southern Illinois Bulldogs WC
2023 IKWF State Championships
Championship 1st Round
164
03/10
W
Replay
F 0-0 0:28
E. Kurt
Champaign WC
2023 IKWF State Championships
Championship Preliminary
164
01/29
W
F 5-0 1:44
M. Charles
Robbins Jayhawks
2023 Grinch Grappler
Final Round
172-188
01/29
W
F 7-1 1:48
M. Carver
MadDog Wrestling Academy
2023 Grinch Grappler
Round 2
172-188
01/29
W
F 4-1 0:52
A. Kerwin
Reed Custer Jr Panthers
2023 Grinch Grappler
Round 1
172-188
01/08
L
DEC 3-0
J. Chambliss
Storm Youth Wrestling
2023 Bob Jahn Memorial
Final Round
160-172
01/08
W
F 0-0 1:19
M. Davis
Beat the Streets Chicago - Midway
2023 Bob Jahn Memorial
Round 2
160-172
01/08
W
F 2-0 1:34
M. Noth
Izzy Style
2023 Bob Jahn Memorial
Round 1
160-172
01/07
L
DEC 7-2
B. Livdahl
Harvard Wrestling Club
THE Midwest Classic
Placement Matches (16 Man)
176
01/07
W
DEC 4-0
J. Chambliss
Storm youth wrestling
THE Midwest Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
176
01/07
W
F 14-0 3:22
M. Noth
Izzy Style Wrestling
THE Midwest Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
176
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024