Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 5:00 AM UTC
Asian Olympic Qualifiers
Tomorrow · 2:00 PM UTC
Union-Fargo Qualifer Freestyle/Greco
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Olympic Trials Watch Party
Tomorrow · 7:00 PM UTC
Utah Freestyle/Greco State
Tomorrow · 11:00 PM UTC
ID Freestyle & Greco Championships
Apr 20-22, 1:00 AM UTC
OWA State Championships 2024
Apr 20-21, 12:00 PM UTC
East Region MAWA Championships
Apr 20, 1:00 PM UTC
Reverence Ironman National Team
Apr 20, 2:00 PM UTC
Charles City FS/GR
Apr 20-21, 3:00 PM UTC
CA Kids/Cadets/ Jr Gr FS
Apr 20-21, 3:00 PM UTC
Aztec Warrior Championships
Apr 24-28, 5:00 PM UTC
US Open Wrestling Championships
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
Tyrant Poseidon Duals
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
Ohio Tournament of Champions
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Vincenzo Testa
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2019-2020
2017-2018
2014-2015
Team Name
Aurora (Marmion Academy)
Gomez Wrestling Academy (GWA)
Marmion
Marmion Academy
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/10
W
Replay
DEC 8-3
P. Peradotti
Naperville Central
IWCOA FroshSoph & Girls 2024 State
Semi`s
175
03/10
W
Replay
F 9-2 2:37
K. Span
Rich
IWCOA FroshSoph & Girls 2024 State
Quarters
175
03/03
W
DEC 9-3
P. Peradotti
Naperville Central
IWCOA 2024 WC Sect Naperville Central
Semis & 3rd WB (16 Man)
175
03/03
W
TF 17-1 1:22
J. Haro
Glenbard East
IWCOA 2024 WC Sect Naperville Central
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
02/24
W
F 8-0 2:17
F. Anaya
West Aurora
IWCOA 2024 WC Reg Glenbard South
1st & 3rd (16 Man)
175
02/24
W
F 17-5 1:55
S. Myo
Glenbard West
IWCOA 2024 WC Reg Glenbard South
Semis & 3rd WB (16 Man)
175
02/24
W
F 8-2 1:40
L. Pretkelis
Waubonsie Valley
IWCOA 2024 WC Reg Glenbard South
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
02/24
W
F 15-3 1:44
J. Allen
Yorkville Christian
IWCOA 2024 WC Reg Glenbard South
Round 1 (16 Man)
175
02/21
L
F 19-5 3:42
C. Kelly
Chicago (Mt. Carmel)
IHSA 3A Team Sectional @ Downers Grove (South)
Semifinals (4 Team)
175
02/10
L
MD 16-5
R. Ericksen
Chicago (Marist)
IHSA 3A Sectional @ Hinsdale (Central)
4th Wrestleback (16 Man)
175
02/10
W
DEC 11-7
N. Brockie
Villa Park (Willowbrook)
IHSA 3A Sectional @ Hinsdale (Central)
QTR WB
175
02/10
W
F 6-0 3:11
A. Alomari
Orland Park (Sandburg)
IHSA 3A Sectional @ Hinsdale (Central)
2nd Wrestleback (16 Man)
175
02/10
L
F 15-4 2:51
C. Kelly
Chicago (Mt. Carmel)
IHSA 3A Sectional @ Hinsdale (Central)
Quarters & 1st WB (16 Man)
175
02/09
W
F 9-1 2:25
G. Hernandez
Aurora (East)
IHSA 3A Sectional @ Hinsdale (Central)
Round 1 (16 Man)
175
02/03
L
M FOR 7-2
S. Obaidi
Wheaton (W. Warrenville South)
IHSA 3A Regional @ Glen Ellyn (Glenbard West)
1st Place
175
02/03
W
MD 17-9
N. Brockie
Villa Park (Willowbrook)
IHSA 3A Regional @ Glen Ellyn (Glenbard West)
Semis and WB1
175
02/03
W
F 2-0 0:57
A. Bargiel
Glen Ellyn (Glenbard West)
IHSA 3A Regional @ Glen Ellyn (Glenbard West)
Quarterfinals
175
02/01
W
DEC 7-6
d. costello
Chicago (Brother Rice)
CCL Duals @ Marmion Academy
Round 1
175
01/25
L
F 0-0 3:22
C. Kelly
Chicago (Mt. Carmel)
CCL Duals
Round 1
175
01/14
W
F 4-5 3:44
Z. Hulet
Washington
Clint Arlis Invitational
3rd Place Matches (16 Man)
175
01/13
W
F 8-2 3:03
J. Strauss
Algonquin (Jacobs)
Clint Arlis Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
175
01/13
W
TF 18-3 3:25
R. Nicholson
Downers Grove (North)
Clint Arlis Invitational
3rd WB (16 Man)
175
01/13
W
F 4-1 1:22
D. TERRAZAS
West Chicago (H.S.)
Clint Arlis Invitational
2nd WB (16 Man)
175
01/13
L
DEC 5-3
K. Smith
Rockton (Hononegah)
Clint Arlis Invitational
Quarters (16 Man)
175
12/29
W
F 2-0 0:58
E. Smith
Chatham (Glenwood)
The FLAVIN
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
175
12/29
L
DEF 7-3 5:05
M. Vela
Joliet (Catholic Academy)
The FLAVIN
Round 1 (4 Team)
175
12/29
W
F 12-2 3:49
N. Brown
Elmhurst (IC Catholic)
The FLAVIN
Finals (8 Team)
175
12/29
W
F 8-2 2:22
E. Bator
Lemont (H.S.)
The FLAVIN
Quarterfinals (8 Team)
175
11/23
W
F 0-0
N. Abukhudair
Lockport (Twp.)
Lockport (Twp.) @ Aurora (Marmion Academy)
Round 1
190
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/17
L
DEC 3-2
D. Cheeks
Lafayette Jeff
Carnahan Memorial Invitational 2022
Semis & 3rd WB (16 Man)
170
12/17
W
DEC 3-1
K. Loudermilk
Hebron
Carnahan Memorial Invitational 2022
2nd Wrestleback (16 Man)
170
12/17
L
TF 17-2 3:32
G. Cramblett
St. Paris Graham
Carnahan Memorial Invitational 2022
Round 1 (16 Man)
170
12/09
L
Replay
DEC 6-2
H. Sturgill
Baylor School
Walsh Ironman 2022
ROUND 4
157
12/09
L
Replay
F 11-1 4:59
A. Rinehart
Crown Point
Walsh Ironman 2022
ROUND 2
157
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/08
W
F 10-0 1:35
D. Stribley
Fox Valley WC
Mick Ruettiger Invitational
Final Round
102-106
12/08
W
F 5-0 0:35
N. LaPerna
---
Mick Ruettiger Invitational
Round 2
102-106
12/08
L
DEC 5-3
S. Tenuta
Villa Lombard Cougars
Mick Ruettiger Invitational
Round 1
102-106
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/31
W
MD 14-3
Q. Oker
Greg Gomez Trained
Naperville Wrestling Club Invitational
Final Round
V 84-86
12/31
W
F 2-0 0:39
J. Hayes
Naperville WC
Naperville Wrestling Club Invitational
Round 2
V 84-86
12/31
W
MD 12-2
Q. Nelligan
Panther Wrestling Club
Naperville Wrestling Club Invitational
Round 1
V 84-86
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/18
W
F 2-0 0:13
T. Ruble
Best Trained Wrestling
2015 Flo Tulsa Nationals
2nd Place Match (16 Man)
60
01/18
L
DEC 4-2
L. Arbona
Ponca City
2015 Flo Tulsa Nationals
Placement Matches (16 Man)
60
01/17
W
F 3-0 0:55
J. Ortega
Grandview Wolves
2015 Flo Tulsa Nationals
Semis & 3rd WB (16 Man)
60
01/16
W
DEC 9-2
T. Phillips
Ruff Ryders
2015 Flo Tulsa Nationals
Quarters & 1st WB (16 Man)
60
01/16
W
DEC 7-0
D. Flores
Sand Springs Elementary Wrestling Club
2015 Flo Tulsa Nationals
Round 1 (16 Man)
60
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2023-2024 Season Defense Soap Highlights
Jan 22, 2024
The Bader Show
Apr 14, 2021