picture of Skye Kramlich

High School Results

2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/06
L
DEC 4-1
Bismarck Gamblers
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
113
04/06
W
F 3-4 1:59
Iowa Red
Round 1 (6 Team)
113
03/02
W
MD 11-0
Bison wrestling Club
Round 1
108-118
02/17
W
Kenmare-Bowbells
Placement Matches
107
02/17
L
1-Velva
Quarterfinals
107
02/16
L
Ellendale-Edgeley-Kulm
Placings
107
02/16
L
Velva
3rd WB
107
02/16
W
Kindred
2nd Wrestleback (16 Man)
107
02/15
L
Northern Lights
Quarters
107
02/15
W
F 13-3 5:17
Killdeer
Round 1 (16 Man)
107
02/10
L
DEC 9-5
Lisbon
Placement Round
107
02/10
L
DEC 7-1
Ellendale-Edgeley-Kulm
Consolation Semis(16 Man)
107
02/10
W
F 4-0 1:24
LaMoure-Litchville/Marion
Semis & 3rd WB (16 Man)
107
02/10
W
F 8-1 1:55
Larimore
2nd Wrestleback (16 Man)
107
02/10
L
F 5-0 5:56
Lisbon
Quarters & 1st WB (16 Man)
107
02/10
W
F 9-2 1:04
W. Baker
Northwood
Round 1 (16 Man)
107
02/03
W
F 2-0 0:57
Pembina County North
Finals (2 Team)
107
02/03
L
F 2-0 1:33
Northern Lights
Placement Matches (8 Team)
107
02/03
W
F 2-0 1:03
Larimore
Quarterfinals (8 Team)
107
01/27
L
MD 10-0
H. Weinberger
New Salem-Almont
2024 East-West Tournament
3rd & 5th Place
107
01/27
W
DEC 3-1
Velva
2024 East-West Tournament
Cons Semis & 7th Place
107
01/27
W
DEC 2-1
Lisbon
2024 East-West Tournament
Semis & 3rd WB
107
01/26
W
DEC 8-4
Oakes
2024 East-West Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
107
01/26
L
F 7-6 4:30
Williams County
2024 East-West Tournament
Quarters & WB
107
01/26
W
F 2-0 1:08
Killdeer
2024 East-West Tournament
Round 1 (16 Man)
107
01/20
L
MD 9-0
Bismarck St Mary`s
1st Place
107
01/20
W
M FOR 0-0
Lisbon
Semis/ WB3
107
01/20
W
F 8-2 5:29
Oakes
Quarters/ WB1
107
01/19
W
F 10-2 3:24
H. Ercinck
Lisbon
Round of 16
107
01/19
W
TF 16-1 2:38
Bismarck St Mary`s
Round of 32
107
01/17
W
F 4-1 3:08
Pembina County North
Round 1
107
01/16
L
F 9-0 3:15
Northern Lights
Round 1
107
01/12
W
F 10-0 4:24
Crookston
Round 1
107
01/11
W
F 2-0 1:36
May-Port-CG
Round 1
107
01/07
W
F 0-0 2:40
G. Ramberg
Fertile-Beltrami
3rd and 5th
107
01/07
L
DEC 8-3
Ellendale-Edgeley-Kulm
Cons Semi
107
01/06
W
DEC 2-0
Central Cass
Semis & WB (1st 8, 3rd 16, 5th 32)
107
01/06
W
F 0-0 2:10
Barnesville
WB (2nd 16 & 4th 32)
107
01/06
L
DEC 9-3
South Border
Quarters & WB2
107
01/06
W
DEC 4-1
Deslacs-Burlington
Round of 16 & WB (1st 32)
107
01/05
W
F 0-0
Webster Area
Round of 32
107
12/29
L
DEC 8-4
Ellendale-Edgeley-Kulm
Semis & WB6
107
12/29
W
F 0-2 2:43
West Fargo Sheyenne
WB5
107
12/29
W
DEC 8-4
West Central Area-Ashby-Brandon-Evansville
QTRS & WB4
107
12/29
W
F 2-0 1:17
Stillwater
R3 & WB3
107
12/28
W
F 6-0 2:01
Bismarck Legacy
WB2
107
12/28
L
DEC 7-4
Velva
R2 & WB1
107
12/28
W
F 2-0 1:25
A. Iverson
Fulda-Murray Cty Central
R1
107
12/28
W
F 7-0 2:00
Forest Lake
PRELIM-R1
107
12/20
L
MD 13-5
Velva
Round 1
107
12/20
W
F 2-0 0:57
H. Ercinck
Lisbon
Round 1
107
12/08
W
F 2-0 1:22
J. Combs
Minot
Round 4 (8 Team)
107
12/08
W
F 1-0 4:39
H. Weinberger
New Salem
Round 1 (8 Team)
107
12/08
W
DEC 7-5
D. Jorissen
Central Cass
Round 2 (8 Team)
107
12/02
L
F 0-0 0:48
Northern Lights
Velva Varsity Invitational Tournament 2023
---
107
12/02
W
DEC 6-4
Bowman County/Beach
Velva Varsity Invitational Tournament 2023
Semis
107
12/01
W
F 2-0 0:49
Rugby
Round 1
107
11/28
W
F 5-0 1:52
Oakes
Round 1
107
11/18
W
DEC 12-6
Williston
Round 8
107
11/18
W
F 5-0 1:51
Bishop Ryan
Round 5
107
2022-2023