Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
Tomorrow · 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kellen Kelly
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2019-2020
Team Name
Saint Croix Falls
St. Croix Falls
Team Wisconsin
WI
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/01
W
Replay
DEC 8-3
J. Perkins
Prairie du Chien
WIAA Team State
D2/D3 - Semi-Finals (Sat 10:00am.)
144
02/25
L
Replay
DEC 2-1
O. Seffrood
Darlington/Black Hawk
2024 WIAA Individual State
Championship (Sat 5:00 p.m.)
D2-144
02/24
W
Replay
DEC 9-2
B. Dorshorst
Lodi
2024 WIAA Individual State
Semis (Fri. 7:00 p.m.)
D2-144
02/23
W
Replay
DEC 5-1
D. Hird
Prairie du Chien
2024 WIAA Individual State
D2/D3 Quarters (Fri. 11:15 a.m.)
D2-144
02/17
W
MD 16-2
G. Monicken
Baldwin-Woodville
WIAA D2 Sect A @ Tomahawk
1st & 3rd (8 Man)
144
02/17
W
MD 10-2
M. Kostrzak
Saint Croix Central
WIAA D2 Sect A @ Tomahawk
Semis (8 Man)
144
02/17
W
TF 15-0 4:42
Z. Zehner
Tomahawk
WIAA D2 Sect A @ Tomahawk
Quarterfinals (8 Man)
144
02/13
W
F 2-0 1:07
E. Kautzer
Neillsville/Greenw./Loyal
WIAA D2 Team Sect A @ Somerset
Semifinals (4 Team)
144
02/13
W
TF 18-3 4:53
C. Woehrman
Saint Croix Central
WIAA D2 Team Sect A @ Somerset
Finals (4 Team)
144
02/13
W
F 0-0
R. Freshour
Rockford
Hutch, Delano, Rockford, SCF Quad
Round 1
145
02/10
W
MD 10-0
G. Monicken
Baldwin-Woodville
WIAA D2 Reg AI @ St. Croix Falls
Placement (16 Man)
144
02/10
W
F 5-0 2:21
M. Kostrzak
Saint Croix Central
WIAA D2 Reg AI @ St. Croix Falls
Semis & 3rd WB (16 Man)
144
02/10
W
F 2-0 0:53
J. Kuehlman
Hayward/Northwood
WIAA D2 Reg AI @ St. Croix Falls
Quarters & 1st WB (16 Man)
144
02/03
W
MD 14-4
T. White
Chetek-Weyerhaeuser/Prairie Farm
2024 Heart O North Conference Tournament
Round 7 - 1st & 3rd Place
144
02/03
W
F 7-0 2:36
P. Schroeder
Spooner/Webster
2024 Heart O North Conference Tournament
Round 4 - Semis & Cons Semis
144
02/03
W
F 2-0 0:25
B. Bergquist
Superior
2024 Heart O North Conference Tournament
Round 2 - Quarterfinals & Cons Rd 1
144
01/21
W
DEC 4-2 SV
E. Sylvester
Totino Grace
St Croix Falls Wrestling Classic
1st Place
144
01/20
W
MD 11-0
A. Eilertson
Hudson
St Croix Falls Wrestling Classic
Semis
144
01/20
W
F 4-1 0:58
H. Bolling
Ogilvie
St Croix Falls Wrestling Classic
Round 2
144
01/20
W
F 2-0 1:02
N. Blaiser
Pine City
St Croix Falls Wrestling Classic
Round 1
144
01/19
W
F 0-0 3:20
N. Vasquez
Cumberland
Saint Croix Falls @ Cumberland
Round 1
144
01/12
W
F 0-0
L. Villaverede
Ashland
Cameron Quad
Round 1
150
01/12
W
F 11-6 3:39
J. Buckholtz
Hayward/Northwood
Cameron Quad
Round 1
150
01/12
W
F 2-0 0:42
C. Daniells
Cameron
Cameron Quad
Round 1
150
01/05
W
F 2-0 1:24
B. Beyer
Delano
Hutch, Delano, Rockford, SCF Quad
Round 1
145
01/05
W
F 2-0 1:16
C. Tews
Hutchinson
Hutch, Delano, Rockford, SCF Quad
Round 1
145
12/30
W
DEC 3-2
W. Penn
Ellsworth
Northern Badger Wrestling Classic - Boys
1st Place
144
12/29
W
MD 10-1
M. Kostrzak
St. Croix Central
Northern Badger Wrestling Classic - Boys
Round H - Semi Finals
144
12/29
W
F 3-2 0:59
T. Campeau
Osceola
Northern Badger Wrestling Classic - Boys
Round F - Quarterfinals
144
12/28
W
F 2-0 1:40
G. Holden
Unity
Northern Badger Wrestling Classic - Boys
Round C
144
12/28
W
F 2-0 0:43
D. Grayson
Menomonie
Northern Badger Wrestling Classic - Boys
Round A
144
12/13
W
F 9-0 3:33
C. Valentine
Barron
Barron @ Saint Croix Falls
Round 1
150
12/09
W
DEC 7-4
J. Jobe
Grand Rapids
Paul Bunyan Wrestling Tournament 2023
5th
152
12/09
L
DEC 6-5
D. May
Becker
Paul Bunyan Wrestling Tournament 2023
Consol. Semi`s / 7th place
152
12/09
W
DEC 5-1
T. Moe
Frazee
Paul Bunyan Wrestling Tournament 2023
Consol: Round 4
152
12/09
W
MD 13-0
A. Newby
Bemidji
Paul Bunyan Wrestling Tournament 2023
Round 3: Consol.
152
12/09
W
MD 11-3
K. Woods-Lipscomb
White Bear Lake Area
Paul Bunyan Wrestling Tournament 2023
Round 2: Consol.
152
12/09
L
DEC 6-5
D. May
Becker
Paul Bunyan Wrestling Tournament 2023
Round 1
152
12/08
W
TF 18-3 5:56
D. Klefstad
Chetek-Wey./Pr. Farm
CWPF Tri Dual
Round 1
150
12/02
W
DEC 7-4
J. Marr
Forest Lake
STMA Invitational
Round 5
152
12/02
L
TF 18-3 4:13
C. Carlson
Willmar
STMA Invitational
Round 4
152
12/02
W
TF 22-7 5:55
A. Herbst
Buffalo
STMA Invitational
Round 2
152
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/01
L
Replay
MD 14-1
B. Collins
CO
2023 USA Wrestling Folkstyle Nationals
Rd 9
138
03/31
W
Replay
DEC 7-3
G. Cortez
NV
2023 USA Wrestling Folkstyle Nationals
Cons Rd 8.1 Consol w QF
138
03/31
W
Replay
DEC 3-0
B. Duling
KS
2023 USA Wrestling Folkstyle Nationals
Rd 7
138
03/31
L
Replay
DEC 1-0
D. Grimm
IL
2023 USA Wrestling Folkstyle Nationals
Round 6
138
03/31
W
Replay
F 7-3 2:11
J. Friedrichs
IA
2023 USA Wrestling Folkstyle Nationals
Round 4
138
02/25
W
Replay
DEC 4-2 TB1
C. Bozile
Oconto Falls
2023 WIAA Individual State
3rds
D2-132
02/25
W
Replay
DEC 6-2
T. Fink
Baldwin-Woodville
2023 WIAA Individual State
Cons. Semis (Sat. 10:00 a.m.)
D2-132
02/25
L
Replay
MD 13-2
D. Heiser
Evansville
2023 WIAA Individual State
Semis (Fri. 7:00 p.m.)
D2-132
02/24
W
Replay
DEC 5-1
N. Radtke
River Valley
2023 WIAA Individual State
D2/D3 Quarters (Fri. 11:15 a.m.)
D2-132
01/25
W
F 2-0 1:01
C. Roscoe
Ladysmith
Barron Dual
Round 1
132
01/24
W
F 2-0 0:30
D. Paul
Barron
Barron Dual
Round 1
132
01/21
W
DEC 4-3
S. Bethke
Stillwater
2023 St. Croix Falls Wrestling Classic
1st and 3rd Place Round
132
01/21
L
TF 21-6
T. Wells
Princeton
2023 St. Croix Falls Wrestling Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
01/21
W
DEC 5-1
T. Moelter
River Falls
2023 St. Croix Falls Wrestling Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/14
W
MD 10-2
B. Brennan
Prior Lake
Elk River Invite
1st Place
132
01/14
W
MD 10-0
T. Krueger
Eagan
Elk River Invite
Semis and RR 2
132
01/14
W
F 2-0 0:52
T. Barnstorf
Proctor-Hermantown
Elk River Invite
Quarters and RR 1
132
01/13
W
F 7-0 1:51
D. Klefstad
Chetek-Wey./Pr. Farm
Chetek-Wey./Pr. Farm @ Saint Croix Falls
Round 1
132
12/10
W
F 8-0 5:15
A. Salas
Simley
Eau Claire North Husky Invite 2022
5th Place
132
12/10
W
DEC 3-2
B. Burzynski
Stanley-Boyd
Eau Claire North Husky Invite 2022
4 Man Pool - 5th & 7th
132
12/10
L
F 13-3 6:00
C. Weiler
Auburndale
Eau Claire North Husky Invite 2022
Quarter Finals
132
12/10
W
F 5-0 1:32
B. Lammers
Rice Lake
Eau Claire North Husky Invite 2022
Round 2
132
10/29
L
Replay
DEC 7-2 UTB
G. Albers
MN
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R7 - WB (128, 64, & 32)
132
10/29
W
Replay
DEC 6-5
J. Alden
NE
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R6 - Champ & WB (128, 64, 32, & 16)
132
10/29
W
Replay
DEC 8-4
G. Johnson
IL
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R5 - WB (128 & 64)
132
10/29
L
Replay
DEC 7-5
L. Smith
AZ
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
132
10/28
W
Replay
F 9-1 3:08
L. Nelson
NC
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R2
132
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
W
DEC 4-1
K. Johnson
Cameron
WIAA D3 Sect. A @ Saint Croix Falls
2nd Place Match (8 Man)
113
02/19
W
F 0-0 1:00
M. Strasser
Durand
WIAA D3 Sect. A @ Saint Croix Falls
1st & 3rd (8 Man)
113
02/19
W
F 0-0 1:16
J. Wood
Phillips
WIAA D3 Sect. A @ Saint Croix Falls
1st Wrestleback (8 Man)
113
02/19
L
DEC 8-2
I. Radintz
Glenwood City
WIAA D3 Sect. A @ Saint Croix Falls
Semis (8 Man)
113
02/19
W
F 0-0 1:33
B. Johnson
Whitehall
WIAA D3 Sect. A @ Saint Croix Falls
Quarterfinals (8 Man)
113
01/22
L
DEC 3-2
L. Anderson
Amery
2022 St. Croix Falls Wrestling Classic
1st and 3rd Place Round
113
01/22
W
F 0-0 0:37
B. Plomedahl
West Salem/Bangor
2022 St. Croix Falls Wrestling Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
01/22
W
DEC 10-3
J. Longsdorf
River Falls
2022 St. Croix Falls Wrestling Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
12/11
W
F 15-1 2:36
C. Sterba
New Richmond
Eau Claire North Husky Invite 2021
5th Place
113
12/11
W
F 13-4 1:35
C. Olson
Menomonie
Eau Claire North Husky Invite 2021
4 Man Pool - 5th & 7th
113
12/11
L
MD 13-5
C. McDowell
Arrowhead
Eau Claire North Husky Invite 2021
Quarter Finals
113
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/15
L
TF 12-2 2:08
O. Black
Team Colorado
2021 Junior National Duals - Freestyle
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
106
06/15
L
F 10-2 1:23
B. Morvari
Minnesota Blue
2021 Junior National Duals - Freestyle
Placement Matches (8 Team)
106
06/15
L
TF 10-0 2:45
J. Blum
Michigan Blue
2021 Junior National Duals - Freestyle
2nd Place Match (8 Team)
106
06/15
W
TF 10-0 0:48
B. Stanley
Ohio Red
2021 Junior National Duals - Freestyle
Placement Matches (8 Team)
106
06/15
L
F 7-6 4:00
N. Knowlton
Illinois JR FS
2021 Junior National Duals - Freestyle
Round 1 (8 Team)
106
06/15
L
TF 17-6 5:45
C. Doolittle
Iowa
2021 Junior National Duals - Freestyle
Round 2 (8 Team)
106
06/15
L
TF 10-0 3:53
J. Oani
California
2021 Junior National Duals - Freestyle
Round 3 (8 Team)
106
01/30
L
F 6-2 2:40
D. Johnson
Cumberland
WIAA D3 Reg. A1 @ Cumberland
1st, 3rd, 5th (8 Man)
106
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/14
W
DEC 7-2
D. Birkaker
Princeton
Yellowjacket Nationals 2019 Midwest Tour
Placement Matches (8 Man)
90
12/14
L
MD 12-2
C. Meudt
Sarbacker Wrestling Academy
Yellowjacket Nationals 2019 Midwest Tour
2nd Wrestleback (8 Man)
90
12/14
W
TF 19-1 3:18
C. Sterba
New Richmond
Yellowjacket Nationals 2019 Midwest Tour
Semis & 1st WB (8 Man)
90
12/14
L
F 4-1 2:32
C. Mcinerney
Upper Level Wrestling
Yellowjacket Nationals 2019 Midwest Tour
Quarterfinals (8 Man)
90
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020