May 2-3, 6:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 4-5, TBD
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Tomorrow · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Tomorrow · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Tomorrow · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Tomorrow · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Tomorrow · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Tomorrow · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Tomorrow · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Tomorrow · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Tomorrow · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Tomorrow · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
May 5, 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tyler Fink
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2019-2020
Team Name
Baldwin-Woodville
Baldwin/Woodville
Randolph Southern
WI
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
W
Replay
DEC 4-1
R. Koenig
Prairie du Chien
WIAA Team State
D2/D3 - Semi-Finals (Sat 10:00am.)
132
02/25
W
Replay
DEC 9-4
N. Radtke
River Valley
2023 WIAA Individual State
5ths
D2-132
02/25
L
Replay
DEC 6-2
K. Kelly
Saint Croix Falls
2023 WIAA Individual State
Cons. Semis (Sat. 10:00 a.m.)
D2-132
02/24
W
Replay
DEC 10-5
J. Blaken
Gale-Ett.-Tr./Mel.-Min.
2023 WIAA Individual State
D2/D3 Cons. Round 1 (Fri. 2:45 p.m.)
D2-132
02/24
L
Replay
F 6-3 3:15
C. Bozile
Oconto Falls
2023 WIAA Individual State
D2/D3 Quarters (Fri. 11:15 a.m.)
D2-132
02/24
W
Replay
DEC 11-7
M. Gill
Shoreland Lutheran
2023 WIAA Individual State
D2/D3 Prelim Round 1 (Thurs. 7:15 p.m.)
D2-132
01/30
W
DEC 3-2
W. Schmitt
Saint Croix Central
Amery/Baldwin-Woodville/SCC TRI
Round 1
132
01/27
W
DEC 9-4
C. Finch
Tomah
Whitetail Shootout
Round 1 (4 Team)
132
01/27
W
TF 17-1 5:30
Z. Holden
Glenwood City
Whitetail Shootout
Finals (2 Team)
132
01/27
L
DEC 5-4
T. Moelter
River Falls
Whitetail Shootout
Round 2 (4 Team)
132
01/21
L
DEC 7-5
L. Vick
Waconia
East Ridge Ruckus
1st Place
132
01/21
W
DEC 11-4
C. Peterson
Maple Grove
East Ridge Ruckus
Round 4: Semi`s
132
01/21
W
F 6-3 3:32
R. Aamold
Waconia
East Ridge Ruckus
Round 2
132
01/11
W
TF 17-2 3:19
J. Longsdorf
River Falls
B-W Triangular 01-10-2023
Round 3 (3 Team)
132
01/11
W
F 4-1 0:57
C. Anderson
Prescott
B-W Triangular 01-10-2023
Round 1 (3 Team)
132
01/07
W
MD 9-1
K. Schumacher
Port Washington
The Duffy
Placement Matches (16 Man)
132
01/07
W
F 11-1 4:56
B. Toledo
Burlington
The Duffy
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
01/07
W
F 9-1 1:59
T. Bell
Ozaukee
The Duffy
2nd Wrestleback (16 Man)
132
01/06
L
DEC 5-4
B. Bastien
Luxemburg-Casco
The Duffy
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/06
W
F 4-1 1:01
M. Seifert
Plymouth
The Duffy
Round 1 (16 Man)
132
12/11
W
DEC 7-5
J. Salas
Simley
Eau Claire North Husky Invite 2022
3rd Place
138
12/10
L
F 2-0 1:05
G. Clark
Kaukauna
Eau Claire North Husky Invite 2022
Varsity Round 3
138
12/10
W
MD 10-2
E. Dobbs
Viroqua
Eau Claire North Husky Invite 2022
Quarter Finals
138
12/10
W
F 11-1 2:28
D. Klefstad
Chetek-Weyer./Prairie Farm
Eau Claire North Husky Invite 2022
Round 2
138
12/10
W
TF 21-4 4:00
P. Lissner
Medford Area
Eau Claire North Husky Invite 2022
Round 1
138
10/29
L
Replay
DEC 3-2
J. Aguilar
TX
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R7 - WB (128, 64, & 32)
138
10/29
W
Replay
F 2-0 1:17
J. Hanson
IL
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R6 - Champ & WB (128, 64, 32, & 16)
138
10/29
W
Replay
TF 17-1 3:11
A. Ortiz
IL
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R5 - WB (128 & 64)
138
10/29
L
Replay
DEC 9-4
M. Robbins
IA
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
138
10/28
W
Replay
F 8-4 3:59
T. Goldin
GA
Brian Keck Memorial Preseason Nationals
R2
138
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
W
F 6-2 1:19
C. Vollmer
Mondovi
Whitetail Shootout
Round 1 (3 Team)
132
01/28
W
F 11-2 2:40
G. Mattison
Chippewa Falls
Whitetail Shootout
Round 2 (3 Team)
132
01/28
W
DEC 8-4
G. Galang
Wausau West
Whitetail Shootout
Finals (2 Team)
132
01/22
L
F 2-0 1:23
J. Haueter
Apple Valley
East Ridge Ruckus
3rd Place
132
01/22
L
F 9-2 2:36
E. Paulson
Anoka
East Ridge Ruckus
Round 4: Semi`s
132
01/22
W
DEC 8-3
M. Gillette
Chaska-Chan Stormhawks
East Ridge Ruckus
Round 2
132
01/08
L
F 8-3 3:23
C. Delebreau
Luxemburg-Casco
The Duffy
Placement Matches (16 Man)
132
01/08
W
F 11-1 1:59
K. Novak
Plymouth
The Duffy
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
01/07
W
TF 15-0 2:04
L. Colson
Janesville Craig
The Duffy
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
12/11
L
DEC 8-3
k. Schrandt
Simley
Eau Claire North Husky Invite 2021
1st Place
132
12/11
W
DEC 7-6
B. Burzynski
Stanley-Boyd/Owen Withee
Eau Claire North Husky Invite 2021
Varsity Round 3
132
12/11
W
F 10-1 1:29
E. Vlcek
Eau Claire North
Eau Claire North Husky Invite 2021
Quarter Finals
132
12/04
L
F 9-4 5:46
G. Mullen
Park
Lakeville North Panther Invite
1st
132
12/04
W
MD 13-4
M. Gillette
Chaska-Chan Stormhawks
Lakeville North Panther Invite
Semi`s
132
12/04
W
TF 16-1 4:59
J. Bien
Goodhue
Lakeville North Panther Invite
Round 2
132
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/09
W
DEF 0-0
E. Stone
Calumet
2021 Maconaquah Wrestling Invitational
7th Place Matches
138
01/09
L
F 6-0 1:38
D. Ramos-Ridley
Fort Wayne South Side
2021 Maconaquah Wrestling Invitational
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
138
01/09
W
DEC 7-4
S. Pienkowski
Mt. Vernon
2021 Maconaquah Wrestling Invitational
Prelims Round 2
138
01/09
L
F 14-5 4:35
L. Lee
Triton Central
2021 Maconaquah Wrestling Invitational
Quarterfinals (8 Man)
138
01/09
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Wes-Del
2021 Maconaquah Wrestling Invitational
Prelims Round 1
138
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/15
L
F 7-4 3:31
N. Gellerup
Nekoosa/Assumption/Port Edwards
Eau Claire North Husky Invite 2019
3rd Place
113
12/14
L
DEC 7-6
L. Blanchard
Bloomer/Colfax
Eau Claire North Husky Invite 2019
Semi Finals
113
12/14
W
DEC 7-4
R. Ladd
Cameron
Eau Claire North Husky Invite 2019
Quarter Finals
113
12/14
W
DEC 4-0
C. Lejcher
Blair-Taylor
Eau Claire North Husky Invite 2019
Round 2
113
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022