Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ethan Senner
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Askren Wrestling Academy
Pewaukee Youth Wrestling
Pewaukee Youth Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/16
L
F 15-4 2:44
M. Cartwright
Whitewater Youth Wrestling
WWF Kids Folkstyle Sauk Prairie Qual.
Round 7
105
03/16
L
F 2-0 0:25
S. Fahey
Oregon Youth Wrestling
WWF Kids Folkstyle Sauk Prairie Qual.
Round 5
105
02/18
L
F 4-0 0:59
S. Kyne
Mukwonago Wrestling Club
Southside Lutheran WC youth tournament
Round 3 (4 Man)
100-107
02/18
L
F 2-0 0:25
A. Roddy
Oak Creek Attack Wrestling Club
Southside Lutheran WC youth tournament
Round 2 (4 Man)
100-107
02/18
L
DEC 11-9
L. Stratton
Nicolet Knights Wrestling Club
Southside Lutheran WC youth tournament
Round 1 (4 Man)
100-107
02/11
L
DEC 5-2
T. Fochs
Kewaskum WC
Kewaskum Battle for the Belt
round 4
98-102
02/11
L
F 2-0 1:00
K. Dunham
Kimberly
Kewaskum Battle for the Belt
round 3
98-102
02/11
L
DEC 9-4
L. Stratton
Nicolet Knight WC
Kewaskum Battle for the Belt
round 2
98-102
01/28
L
F 8-6 5:01 SV
V. Gomez
Wisconsin
2024 Pewaukee Youth Classic
Round 3 (4 Man)
101-107
01/28
W
DEC 14-8
E. Demos
Askren Wrestling Academy
2024 Pewaukee Youth Classic
Round 2 (4 Man)
101-107
01/28
L
F 9-2 2:07
B. Baumann
Mukwonago Wrestling Club
2024 Pewaukee Youth Classic
Round 1 (4 Man)
101-107
01/20
L
F 2-0 0:55
J. Villarreal
Oak Creek Attack Wrestling Club
Sussex Sabercats `Tear It Up` Tournament
Round 4 (5 Man)
95-104
01/20
L
F 13-1 2:15
T. Zelechowski
Askren Wrestling Academy
Sussex Sabercats `Tear It Up` Tournament
Round 3 (5 Man)
95-104
01/20
L
MD 9-0
A. Schulz
Wisconsin
Sussex Sabercats `Tear It Up` Tournament
Round 2 (5 Man)
95-104
01/20
L
FOR 0-0
N. Senner
Askren Wrestling Academy
Sussex Sabercats `Tear It Up` Tournament
Round 1 (5 Man)
95-104
12/23
L
F 2-0 0:36
B. Slabaugh
Harlem Huskies WC
Andy Heine Memorial Tournament
Round 3
101-110
12/23
L
F 8-0 0:53
C. Loveland
Milton Monsters Wrestlng Club
Andy Heine Memorial Tournament
Round 2
101-110
12/23
L
F 5-0 1:17
M. Cartwright
Whitewater Wrestling Club
Andy Heine Memorial Tournament
Round 1
101-110
12/16
W
F 0-0
N. Senner
Askren Wrestling Academy
WYSO Youth Wrestling Tournament
Round 3 (4 Man)
Bracket49
12/16
W
MD 9-1
P. Longley
Panthers
WYSO Youth Wrestling Tournament
Round 2 (4 Man)
Bracket49
12/16
L
MD 9-0
T. Bancroft
MGM Silver Spartans
WYSO Youth Wrestling Tournament
Round 1 (4 Man)
Bracket49
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/29
W
DEC 11-8
S. Hartlaub
Beloit Spartans
Pewaukee Classic Youth Tournament
Round 3 (4 Man)
90-97
01/29
L
MD 15-2
C. Mierzwinski
Askren Wrestling Academy
Pewaukee Classic Youth Tournament
Round 2 (4 Man)
90-97
01/29
L
F 4-1 2:33
C. Johnson
Kettle moraine wrestling
Pewaukee Classic Youth Tournament
Round 1 (4 Man)
90-97
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024