Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Today · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
RILEY ZEGLIN
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2015-2016
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/05
W
DEC 7-5
B. Pauwels
Moline
Pekin JV Invitational
Placement Matches (16 Man)
126
12/28
L
MD 23-13
N. Kozanecki
---
Don Flavin Invitational
Quarterfinals (8 Team)
132
12/28
L
MD 16-5
I. Gayten-Riley
St. Rita
Don Flavin Invitational
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
126
12/22
W
TF 20-4 2:35
D. Gatheright
Davenport Central
Muddy Water Duals
Round 1 (10 Team)
126
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/20
W
F 2-0 1:46
N. Downing
Davenport West
Bettendorf JV Tournament
Fifth Place
126
01/20
W
F 9-1 1:45
D. Ciufuentes
Moline
Bettendorf JV Tournament
Round 4
126
01/20
W
DEC 4-0
N. Matthys
Bettendorf
Bettendorf JV Tournament
Round 3
126
01/20
W
F 2-0 1:32
B. Mess
North Scott
Bettendorf JV Tournament
Round 2
126
01/20
L
DEC 9-5
K. Ruggles
Bettendorf
Bettendorf JV Tournament
Round 1
126
01/06
W
F 11-8 5:13
B. Duvendack
Normal West
Pekin JV Invitational
Placement Matches (16 Man)
126 lbs
01/06
W
F 4-4 3:03
D. Harris
Normal West
Pekin JV Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
126 lbs
01/06
W
F 7-0 3:01
D. George
Limestone
Pekin JV Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
126 lbs
12/28
L
MD 9-1
P. Devereaux
Glenbard West
DeKalb Orange and Black
Round 6
126
12/28
L
DEC 7-3
j. cruz
---
DeKalb Orange and Black
Round 5
126
12/28
W
MD 13-3
D. Donahue
DeKalb
DeKalb Orange and Black
Round 3
126
12/23
W
F 4-0 3:17
S. Schroeder
Davenport North
Muddy Water Duals
Round 2 (10 Team)
126
12/23
L
MD 12-2
T. Cole
Bettendorf-Morningstar-River
Muddy Water Duals
Round 1 (10 Team)
126
12/23
L
DEC 6-2
J. Harrington
Pleasant Valley
Muddy Water Duals
Round 3 (10 Team)
126
12/23
W
F 10-6 3:03
R. Bogan
Davenport Central
Muddy Water Duals
Round 4 (10 Team)
126
10/28
L
F 5-0 1:58
T. Swain
Vandalia WC
USAW Preseason Nationals - HS Boys
R4 - Champ & WB (128, 64, & 32)
132
10/28
L
F 2-0 1:22
J. Carson
---
USAW Preseason Nationals - HS Boys
R2
132
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
L
DEC 7-5
B. Boyles
---
IWCOA 2017 W Reg Morrison
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
02/26
L
DEC 8-4
H. Aldrich
United
IWCOA 2017 W Reg Morrison
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/21
L
DEC 7-2
K. Castro
Bettendorf
Bettendorf JV Tournament
First Place
120
01/21
W
F 5-10 3:40
b. lee
---
Bettendorf JV Tournament
Round 4
120
01/21
W
F 4-0 3:39
G. Salas
---
Bettendorf JV Tournament
Round 2
120
01/21
W
F 2-0 1:18
E. Gingerich
West Liberty
Bettendorf JV Tournament
Round 1
120
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/23
L
MD 9-0
M. Myers
---
Bettendorf JV Tournament
First Place
106
01/23
W
F 7-4 2:52
H. Stoll
Wilton
Bettendorf JV Tournament
Round 4
106
01/23
W
MD 10-0
M. Packard
Bettendorf
Bettendorf JV Tournament
Round 2
106
01/23
W
F 2-0 0:19
T. Dennis
Rock Island
Bettendorf JV Tournament
Round 1
106
01/08
L
F 0-0 2:54
K.
---
Rock Island @ Moline
Round 1
106
12/29
L
F 0-0 5:44
R. Corbin
West Aurora
DeKalb Orange/Black Fr/Soph Tournament
Placement Matches (16 Man)
106
12/29
W
F 0-0 1:33
B. Miller
Hononegah
DeKalb Orange/Black Fr/Soph Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
12/29
W
F 0-0 0:54
J. Etes
Rochelle
DeKalb Orange/Black Fr/Soph Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
106
12/29
W
F 0-0 1:26
A. Silva
Rochelle
DeKalb Orange/Black Fr/Soph Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
12/29
L
DEC 4-2
G. Polski
Naperville North
DeKalb Orange/Black Fr/Soph Tournament
Round 1 (16 Man)
106
11/28
L
F 12-0 4:56
J. Fore
Rochelle
Rockford East Freshmen Invitational
Cons Round 3
113
11/28
W
F 2-0 1:01
R. Valladares
Huntley
Rockford East Freshmen Invitational
Semis & 2nd Consolation
113
11/28
L
F 9-1 4:22
J. Rydberg
---
Rockford East Freshmen Invitational
Round 1 (16 Man)
113
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024