Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brett Rankin
Results
High School Results
Team Name
Toms River South
Toms River South
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/18
L
MD 10-2
T. Thomas
Toms River East H.S.
NJSIAA District 25
3rd Place
190
02/17
L
DEC 7-0
D. Mortellite
Manchester Township
NJSIAA District 25
Semis (16 Man)
190
02/17
W
F 7-4 3:20
A. Mastrangelli
Toms River North
NJSIAA District 25
Quarters (16 Man)
190
02/10
W
F 6-0 1:41
C. Martin
Pinelands Regional
TR South Quad
Round 1
190
02/10
L
DEC 5-4
S. Cosme
Wall Hs
TR South Quad
Round 1
190
02/05
W
F 2-0 0:47
A. Garyaev
Freehold Borough
Monroe, Toms River South & East Brunswick @Freehold Boro
Round 1
190
02/03
L
F 0-0 1:33
A. Rizvi
Monroe Township
Monroe, Toms River South & East Brunswick @Freehold Boro
Round 1
190
02/01
L
DEC 7-1
T. Thomas
Toms River East H.S.
Toms River East H.S. @ Toms River South
Round 1
190
01/27
L
F 0-0 2:50
K. Niewiadomy
Jackson Liberty
TRS Quad
Round 1
190
01/27
W
F 0-0 2:37
M. Fanelli
Matawan Reg
TRS Quad
Round 1
190
01/27
L
MD 22-9
A. Reyes
Holmdel
TRS Quad
Round 1
190
01/24
W
F 0-0 5:48
R. Olimov
Brick Township
Toms River South @ Brick Township
Round 1
190
01/20
W
F 0-0
O. Uriostegui
Neptune
Ocean Quad
Round 1
190
01/20
W
F 0-0
D. DeNichilo
Barnegat
Ocean Quad
Round 1
190
01/20
L
F 0-0
D. Farina
Ocean Township
Ocean Quad
Round 1
190
01/13
L
DEC 5-4 UTB
M. Abubakar
Carteret
Buc Classic
5th
190
01/13
W
DEC 10-5
R. Monica
Hawthorne
Buc Classic
WB3
190
01/13
W
F 2-0 1:09
K. Farry
Red Bank Regional
Buc Classic
WB2
190
01/13
L
F 2-0 0:56
M. Adelizzi
Middle Township
Buc Classic
QTF and Pigtail WB
190
01/13
W
TF 15-0 4:25
D. Inestroza
South Brunswick
Buc Classic
Prelims and wb1 on 32 (no matches)
190
01/11
L
F 0-0 0:55
H. Ludington
Brick Memorial
Brick Memorial @ Toms River South
Round 1
190
12/30
L
DEC 3-0
T. Hynes
Point Pleasant Boro
Walter Woods Holiday Tournament
WB3
190
12/30
W
F 6-2 2:50
A. Dilone
Watchung Hills
Walter Woods Holiday Tournament
WB2
190
12/30
L
F 4-2 2:58
N. Mammeri
Manasquan
Walter Woods Holiday Tournament
QTF and Pigtail WB
190
12/27
W
DEC 8-3
J. Farrior
Sterling
Ronald Bond Tournament
Champ. Round 5
190
12/27
L
F 0-0
J. Brennan
Eastern
Ronald Bond Tournament
Champ. Round 2
190
12/18
L
DEC 5-2
C. Lamothe
Pennsauken
Ronald Bond Tournament
Round 1
190
12/16
W
F 2-0 4:53
A.
Haddonfield High Schol
Ronald Bond Tournament
Champ. Round 3
190
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024