Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brayan Argueta
Results
High School Results
Team Name
Sheldon-South O`Brien
Sheldon/SO`B
Sheldon/South O`Brien
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 2-0 1:24
P. Murray
Spirit Lake Park
IHSAA 2A District 8 @ Sioux Center
Semis & WB (12 Man)
144
02/10
L
F 7-0 2:50
I. Ramirez
MOC-Floyd Valley
IHSAA 2A District 8 @ Sioux Center
Quarters (12 Man)
144
02/01
L
F 4-1 1:09
L. Yager
Estherville Lincoln Central
ELC / Western Christian / Sioux Center Dual
Round 1
144
01/31
L
F 7-0 1:18
C. Vollmer
Sioux City North
WC/Sheldon/Storm Lake
Round 1
144
01/31
L
F 6-2 3:58
J. Casillas
Storm Lake
WC/Sheldon/Storm Lake
Round 1
144
01/30
L
F 8-5 4:38
C. Colbert
Woodbury Central
WC/Sheldon/Storm Lake
Round 1
144
01/26
L
F 7-0 2:19
T. Schipper
Central Lyon/George-Little Rock
Siouxland Conference Tournament - 2024
Semis & Cons Rnd1 (8 Man)
144
01/25
L
F 2-0 1:09
I. Ramirez
MOC-FV
Siouxland Conference Tournament - 2024
Quarterfinals (8 Man)
144
01/23
L
F 2-0 0:55
K. Moser
West Lyon
Sheldon / West Lyon / West Sioux
Round 1
144
01/23
L
F 2-0 0:30
Z. Finzen
West Sioux, Hawarden
Sheldon / West Lyon / West Sioux
Round 1
150
01/20
L
F 2-0 0:38
N. Larson
Alta/Aurelia
A-A DUAL TOURNAMENT
Round 1
144
01/20
L
F 2-0 3:27
T. Thompson
Manson Northwest Webster
A-A DUAL TOURNAMENT
Round 1
144
01/20
L
F 2-0 1:31
A. Orr
West Monona-Whiting
A-A DUAL TOURNAMENT
Round 1
144
01/17
L
F 4-0 1:19
M. Gant
Hinton
SHS/Hinton/Westwood/A-W
Round 1
144
01/16
L
F 4-0 0:40
J.
Akron-Westfield
SHS/Hinton/Westwood/A-W
Round 1
144
01/16
L
F 2-0 0:33
J. Berg
Westwood, Sloan
SHS/Hinton/Westwood/A-W
Round 1
144
01/12
L
F 2-0 0:50
K. Julius
Sibley-Ocheyedan
S-O / Okoboji / Sheldon
Round 1
144
01/12
L
F 7-1 1:58
D. Wittrock
Okoboji/HMS
S-O / Okoboji / Sheldon
Round 1
144
01/06
L
F 12-2 1:29
C. Reisz
Logan-Magnolia
Sheldon Orab Duals
Round 1 (6 Team)
144
01/06
L
F 0-0 1:02
Z. Griffin
Sioux Central
Sheldon Orab Duals
Round 5 (6 Team)
144
01/06
L
F 5-2 4:38
J. Casillas
Storm Lake
Sheldon Orab Duals
Round 3 (6 Team)
144
01/06
L
F 2-0 0:23
T. Arnold
Tracy-Milroy-Balaton
Sheldon Orab Duals
Round 4 (6 Team)
144
12/16
L
F 2-0 1:03
M. Malausky
Cherokee
Paul Fuhrman Wrestling Tournament
Semis and WB (1pig tail or 2 full)
150
12/16
L
F 2-0 1:13
G. Morphew
North Union
Paul Fuhrman Wrestling Tournament
Quarters
150
12/15
L
F 2-0 0:50
L. Siebrecht
Boyden-Hull/Rock Valley
SHS/BHRV/Sioux Center
Round 1
150
12/15
L
F 2-0 1:40
K. Hooyer
Sioux Center
SHS/BHRV/Sioux Center
Round 1
150
12/13
L
F 8-0 3:02
A. Ponce
Cherokee, Washington
SBL/Sheldon/Denison/Cherokee
Round 1
144
12/13
W
F 5-1 2:45
M. MinThu
Denison-Schleswig
SBL/Sheldon/Denison/Cherokee
Round 1
144
12/12
L
F 5-0 1:33
D. VanWyhe
Sergeant Bluff-Luton
SBL/Sheldon/Denison/Cherokee
Round 1
144
12/08
L
F 2-0 1:10
J. Wyhe
Central Lyon/George-Little Rock
CLGLR/Sheldon/MOC
Round 1
150
12/08
L
F 2-0 1:40
D.
MOC-Floyd Valley
CLGLR/Sheldon/MOC
Round 1
144
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022