Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Angel Gomez-Perez
Results
High School Results
Team Name
Clarke
Clarke, Osceola
Clarke, Osceola/Murray
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 6-8 2:28
O. Primus
AP-GC
Grinnell Duals 2024
Round 3 (6 Team)
106
02/03
L
F 4-1 1:38
M. Lewis
Des Moines East
Grinnell Duals 2024
Round 1 (6 Team)
106
02/03
L
TF 15-0 2:44
H. Hodina
BGM, Brooklyn
Grinnell Duals 2024
Round 4 (6 Team)
106
02/02
L
F 2-0 1:40
B. Thomas
Central Decatur
Clarke, Central Decatur, Lenox, Saydel
Round 1
106
01/26
L
F 2-0 1:23
K. Gifford
Knoxville
2024 South Central Conference Tournament
Placement Matches (8 Man)
106
01/26
L
F 2-0 1:27
C. McDonald
Centerville
2024 South Central Conference Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
106
01/25
W
F 6-2 3:08
C. Peters
Cardinal Community
2024 South Central Conference Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
106
01/25
L
F 4-1 0:36
G. Pumphrey
Eddyville-Blakesburg-Fremont
2024 South Central Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
106
01/20
L
F 11-0 3:31
K. Carrigan
Riverside, Oakland
John J Harris Invitational
Cons. Round 2
106
01/20
W
F 10-1 1:38
B. Osthoff
Red Oak
John J Harris Invitational
Quarters & WB (32 Man)
106
01/19
L
MD 11-2
H. Hash
Clarinda
John J Harris Invitational
Champ. Round 2 (32 Man)
106
01/17
W
F 15-4 5:16
B. Lahart
Albia
Albia/Cardinal/Clarke/DC
Round 1
113
01/17
L
F 2-0 1:24
T. Ball
Davis County
Albia/Cardinal/Clarke/DC
Round 1
106
01/05
L
F 7-1 0:40
T. Ball
Davis County
SCC Quad
Round 1
106
01/05
L
MD 17-3
L. Anderson
Chariton
SCC Quad
Round 1
106
01/04
L
F 2-0 0:40
C. McDonald
Centerville
SCC Quad
Round 1
106
12/16
L
TF 15-0 2:00
J. Wallukait
Dowling Catholic
Ken Estling Duals
Round 1
106
12/16
L
F 5-0 1:18
C. Fiser
Bondurant-Farrar
Ken Estling Duals
Round 1
106
12/16
L
F 12-3 5:40
A. Dietz
Marion
Ken Estling Duals
Round 1
106
12/15
L
F 2-0 0:50
K. Gifford
Knoxville
DC Quad
Round 1
106
12/15
L
F 4-0 1:12
G. Pumphrey
Eddyville-Blakesburg-Fremont
DC Quad
Round 1
106
12/14
L
F 5-0 1:28
T. Ball
Davis County
DC Quad
Round 1
106
12/08
L
DEC 12-8
K. Henning
ADM
North Polk/ ADM/ Clarke
Round 1
106
12/07
L
F 13-0 2:48
C. Boelman
North Polk
North Polk/ ADM/ Clarke
Round 1
106
12/02
W
F 4-3 1:38
N. Brown
Wayne, Corydon
Coach Riley Invitational
Placement Matches (16 Man)
106
12/02
L
F 10-3 4:00
H. Hash
Clarinda
Coach Riley Invitational
3rd Wrestleback (16 Man)
106
12/02
L
F 7-0 1:45
B. Thomas
Central Decatur
Coach Riley Invitational
Semis & 2nd WB (16 Man)
106
12/01
W
F 2-0 0:42
C. Morelock
Shenandoah
Mt Ayr, Clarke, EM, Shen, SWV
Round 1
106
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024