Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Angel Gomez-Perez
Results
High School Results
Team Name
Clarke
Clarke, Osceola
Clarke, Osceola/Murray
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 6-8 2:28
O. Primus
AP-GC
Grinnell Duals 2024
Round 3 (6 Team)
106
02/03
L
F 4-1 1:38
M. Lewis
Des Moines East
Grinnell Duals 2024
Round 1 (6 Team)
106
02/03
L
TF 15-0 2:44
H. Hodina
BGM, Brooklyn
Grinnell Duals 2024
Round 4 (6 Team)
106
02/02
L
F 2-0 1:40
B. Thomas
Central Decatur
Clarke, Central Decatur, Lenox, Saydel
Round 1
106
01/26
L
F 2-0 1:23
K. Gifford
Knoxville
2024 South Central Conference Tournament
Placement Matches (8 Man)
106
01/26
L
F 2-0 1:27
C. McDonald
Centerville
2024 South Central Conference Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
106
01/25
W
F 6-2 3:08
C. Peters
Cardinal Community
2024 South Central Conference Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
106
01/25
L
F 4-1 0:36
G. Pumphrey
Eddyville-Blakesburg-Fremont
2024 South Central Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
106
01/20
L
F 11-0 3:31
K. Carrigan
Riverside, Oakland
John J Harris Invitational
Cons. Round 2
106
01/20
W
F 10-1 1:38
B. Osthoff
Red Oak
John J Harris Invitational
Quarters & WB (32 Man)
106
01/19
L
MD 11-2
H. Hash
Clarinda
John J Harris Invitational
Champ. Round 2 (32 Man)
106
01/17
W
F 15-4 5:16
B. Lahart
Albia
Albia/Cardinal/Clarke/DC
Round 1
113
01/17
L
F 2-0 1:24
T. Ball
Davis County
Albia/Cardinal/Clarke/DC
Round 1
106
01/05
L
F 7-1 0:40
T. Ball
Davis County
SCC Quad
Round 1
106
01/05
L
MD 17-3
L. Anderson
Chariton
SCC Quad
Round 1
106
01/04
L
F 2-0 0:40
C. McDonald
Centerville
SCC Quad
Round 1
106
12/16
L
TF 15-0 2:00
J. Wallukait
Dowling Catholic
Ken Estling Duals
Round 1
106
12/16
L
F 5-0 1:18
C. Fiser
Bondurant-Farrar
Ken Estling Duals
Round 1
106
12/16
L
F 12-3 5:40
A. Dietz
Marion
Ken Estling Duals
Round 1
106
12/15
L
F 2-0 0:50
K. Gifford
Knoxville
DC Quad
Round 1
106
12/15
L
F 4-0 1:12
G. Pumphrey
Eddyville-Blakesburg-Fremont
DC Quad
Round 1
106
12/14
L
F 5-0 1:28
T. Ball
Davis County
DC Quad
Round 1
106
12/08
L
DEC 12-8
K. Henning
ADM
North Polk/ ADM/ Clarke
Round 1
106
12/07
L
F 13-0 2:48
C. Boelman
North Polk
North Polk/ ADM/ Clarke
Round 1
106
12/02
W
F 4-3 1:38
N. Brown
Wayne, Corydon
Coach Riley Invitational
Placement Matches (16 Man)
106
12/02
L
F 10-3 4:00
H. Hash
Clarinda
Coach Riley Invitational
3rd Wrestleback (16 Man)
106
12/02
L
F 7-0 1:45
B. Thomas
Central Decatur
Coach Riley Invitational
Semis & 2nd WB (16 Man)
106
12/01
W
F 2-0 0:42
C. Morelock
Shenandoah
Mt Ayr, Clarke, EM, Shen, SWV
Round 1
106
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020