Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cohen Bloemers
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/24
L
F 9-2 1:56
G. Walling
Sioux City East
MOC-FV Triad - SBL, Storm Lake, MOC-FV
Round 1
285
01/24
L
DEC 3-0
M. Rangel
Sergeant Bluff-Luton
MOC-FV Triad - SBL, Storm Lake, MOC-FV
Round 1
285
01/24
L
F 2-0 3:59
K. Larson
Storm Lake
MOC-FV Triad - SBL, Storm Lake, MOC-FV
Round 1
285
01/17
L
DEC 1-0
J. Hoag
LeMars
MOC-FV Triad - Spencer, Le Mars, MOC-FV
Round 1
285
01/17
W
DEC 6-5
J. Schipper
Spencer
MOC-FV Triad - Spencer, Le Mars, MOC-FV
Round 1
285
01/12
L
F 7-3 4:58
P. Pottebaum
West Lyon
MOC-FV Triad - Sioux Center, West Lyon, MOC-FV
Round 1
285
01/06
W
F 4-3 3:22
J. Bjich
MMC/RU
West Sioux Invite 2024
Placement Matches (16 Man)
285
01/06
L
F 8-0 3:47
D. Reynolds
Brookings
West Sioux Invite 2024
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
01/06
W
F 0-0 5:57
B. Mora
West Sioux, Hawarden
West Sioux Invite 2024
2nd Wrestleback (16 Man)
285
01/06
L
FOR 0-0
G. Gebhard
West Central
West Sioux Invite 2024
Round 1 (16 Man)
285
12/20
L
F 3-0 2:30
B. Binneboese
Hinton
MOC, Hinton, Sioux Central, SC North Quad
Round 1
285
12/20
L
F 2-0 0:52
C. Witt
Sioux Central
MOC, Hinton, Sioux Central, SC North Quad
Round 1
285
12/20
L
F 0-0 3:28
M. Petite
Sioux City North
MOC, Hinton, Sioux Central, SC North Quad
Round 1
285
12/15
L
F 2-0 1:58
A. Molacek
Estherville Lincoln Central
S-O / MOC / SL / ELC
Round 1
285
12/15
L
F 2-0 1:22
K. Larson
Storm Lake
S-O / MOC / SL / ELC
Round 1
285
12/15
L
F 2-0 0:49
M. Block
Sibley-Ocheyedan
S-O / MOC / SL / ELC
Round 1
285
12/08
L
F 2-0 1:21
S. Christensen
Central Lyon/George-Little Rock
CLGLR/Sheldon/MOC
Round 1
285
12/08
L
F 2-0 0:47
J. Leng
Sheldon/South O`Brien
CLGLR/Sheldon/MOC
Round 1
285
12/04
L
DEC 6-2
D. Pittet
West Monona-Whiting
Lyle Lundren Duals
Round 1
285
12/02
L
F 0-0
A. Molacek
Estherville Lincoln Central
Lyle Lundren Duals
Round 1
285
11/29
L
F 5-1 1:49
C. Comstock
Cherokee, Washington
SSC, MVAO, MOC, CHER Quad
Round 1
285
11/29
L
F 4-0 2:29
J. Pedersen
South Central Calhoun
SSC, MVAO, MOC, CHER Quad
Round 1
285
11/29
L
F 3-0 2:33
J. Henderson
MVAOCOU
SSC, MVAO, MOC, CHER Quad
Round 1
285
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022