Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jack Higgins
Results
High School Results
Team Name
Alpharetta
Averett
Torrey Pines
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
M FOR 0-0
J. Moore
St Augustine
San Diego Freshmen County Championships
Placement Matches (16 Man)
144
02/03
L
M FOR 0-0
K. Andre
Mira Mesa
San Diego Freshmen County Championships
4th Wrestleback (16 Man)
144
02/03
L
M FOR 11-2
K. Bedsole
Helix Charter
San Diego Freshmen County Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
144
02/03
W
FOR 0-0
M. Walrath
Johns Creek
GHSA Class 6A Region 7
Placements
132
02/03
L
DEC 14-7
A. Choi
Roanoke College
Southeast Futures Championships presented by USMC
Semis & 3rd WB (16 Man)
141
02/03
L
F 7-4 3:34
T. Gibbons
Roswell
GHSA Class 6A Region 7
Consi Semi
132
02/03
W
F 5-0 1:51
A. Fates
La Jolla
San Diego Freshmen County Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
144
02/03
L
F 9-2 2:44
T. Svetanant
Washington & Lee
Southeast Futures Championships presented by USMC
Quarters & 1st WB (16 Man)
141
02/03
L
F 2-0 1:13
C. Brickley
Lassiter H.S.
GHSA Class 6A Region 7
Semis and WB1
132
02/03
W
DEC 11-10
K. Andre
Mira Mesa
San Diego Freshmen County Championships
Round 1 (16 Man)
144
01/27
L
F 14-2 2:46
R. Ahmedov
Forsyth Central
Burnt Mountain Classic 2024
Quarters & Conso 3
132
01/27
W
F 4-2 2:32
A. Willingham
Chattooga
Burnt Mountain Classic 2024
2nd Wrestleback (32 Man)
132
01/26
L
TF 19-2 3:36
A. Nash
Jasper
Burnt Mountain Classic 2024
Round of 16 & WB1 (32 Man)
132
01/26
W
F 2-0 0:56
J. Foster
West Hall
Burnt Mountain Classic 2024
Round of 32 (32 Man)
132
01/20
L
Replay
MD 14-3
K. Bedsole
Helix
Frosh SoCal Championships
Round 4
144
01/20
L
Replay
F 4-1 0:44
J. Malinconico
Poway
Frosh SoCal Championships
Round 3
144
01/20
W
Replay
F 2-9 3:00
J. Dang
Lakeside
Frosh SoCal Championships
Round 2
144
01/20
W
Replay
F 5-1 1:40
D. Brown
Mission Hills
Frosh SoCal Championships
Round 1
144
01/13
L
F 0-0 0:57
T. Day
Poway
2024 John Bright Memorial Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
146
01/13
W
F 0-0 1:00
A. Paner
San Pasqual
2024 John Bright Memorial Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
146
01/13
L
F 0-0 0:40
N. Kaminis
Rancho Bernardo
2024 John Bright Memorial Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
146
01/13
W
F 0-0 2:00
T. Cheesbrough
Granite Hills (El Cajon)
2024 John Bright Memorial Tournament
Round 1 (16 Man)
146
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024