May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
May 10-11, 3:00 PM UTC
Western Regional Championships
May 10-12, 6:00 PM UTC
Northern Plains Regional Championships
Today · 2:00 PM UTC
2024 TX-USAW State FS and GR
Today · 3:00 PM UTC
NC Beach National & World Team Qualifier
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 10-11, 2:00 PM UTC
Calemax Invite1
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jake Trenary
Results
Videos
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
Replay
DEC 5-0
A. Willms
Clarion-Goldfield-Dows
IHSAA State Championships
Round 4: Quarters & 3rd WB
2A-215
02/15
W
Replay
DEF 0-0 0:01
L. Kooima
Western Christian
IHSAA State Championships
Round 3: 2nd WB
2A-215
02/14
L
Replay
DEC 3-2 UTB
R. Schaefer
Assumption, Davenport
IHSAA State Championships
Round 2: 2nd Round & 1st WB
2A-215
02/14
W
Replay
MD 8-0
J. Brouwer
AP-GC
IHSAA State Championships
Round 1: 1st Round
2A-215
02/10
W
DEC 6-3
T. Dieren
Central Lyon/George-Little Rock
IHSAA 2A District 2 @ Estherville LC
Placement (12 Man)
215
02/10
W
DEC 6-5
G. Goche
Algona
IHSAA 2A District 2 @ Estherville LC
Semis & WB (12 Man)
215
02/03
W
F 2-0 1:48
A. Heitland
AGWSR
Cougar Invite (AGWSR)
Round 3 (4 Man)
215
02/03
W
F 2-0 0:24
B. Halvorson
Saint Ansgar
Cougar Invite (AGWSR)
Round 1 (4 Man)
215
02/02
W
F 4-0 3:08
P. Stearns
Garner-Hayfield/Ventura
Nevada vs Clear Lake, GHV & South Tama
Round 1
215
02/02
W
F 2-0 0:35
I. Harrington
Nevada
Nevada vs Clear Lake, GHV & South Tama
Round 1
215
02/01
L
MD 12-4
G. Bridgewater
South Tama County
Nevada vs Clear Lake, GHV & South Tama
Round 1
215
01/26
W
F 4-5 4:28
W. Hanna
Lake Mills
Lake Mills @ Clear Lake
Round 1
215
01/20
L
DEC 9-2
A. Willms
Clarion-Goldfield-Dows
NCC Varsity Boy Tournament
Placement Matches (8 Man)
215
01/20
W
F 0-0 1:58
G. Goche
Algona
NCC Varsity Boy Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
215
01/20
W
F 0-0 1:37
E. Estlund
Webster City
NCC Varsity Boy Tournament
Quarterfinals (8 Man)
215
01/17
W
F 2-0 0:15
J. Hauser
Mason City
Waterloo East, Clear Lake @Mason City
Round 1
215
01/17
W
F 2-0 0:36
C. Scoggin
Waterloo East
Waterloo East, Clear Lake @Mason City
Round 1
215
01/12
W
DEC 6-1
G. Goche
Algona
Algona/Clear Lake/ Hampton
Round 1
215
01/11
W
F 5-0 1:46
S. Heilskov
Hampton-Dumont-CAL
Algona/Clear Lake/ Hampton
Round 1
215
01/06
W
DEC 5-1
H. Kollasch
algona
Clear Lake Invitational
Placement Matches (8 Man)
215
01/06
W
F 2-0 0:41
N. Saxton
Emmetsburg
Clear Lake Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
215
01/05
W
F 2-0 0:19
E. Kunert
Humboldt
Clear Lake/CGD/Humboldt/RS
Round 1
215
01/05
W
F 2-0 0:35
J. Pohlman
Clarion-Goldfield-Dows
Clear Lake/CGD/Humboldt/RS
Round 1
285
01/05
W
F 3-0 4:55
J. Kadolph
Roland-Story
Clear Lake/CGD/Humboldt/RS
Round 1
215
12/20
W
F 8-8 5:03
T. Bailey
Iowa Falls-Alden
IFA/Clear Lake/St. Ed`s
Round 1
215
12/15
W
F 2-0 0:34
J. Helmrichs
Waterloo East
2023 Battle of Waterloo - Boys
Round 2 (4 Team)
215
12/15
W
MD 13-2
D. Farrell
Denver
2023 Battle of Waterloo - Boys
Round 3 (4 Team)
215
12/15
L
F 4-3 3:30
D. Campbell
Cedar Falls
2023 Battle of Waterloo - Boys
Finals (8:00 PM)
285
12/15
L
DEC 3-0
I. Ferguson
Lisbon
2023 Battle of Waterloo - Boys
Semis & 1st Wrestleback (6:00 PM)
215
12/15
L
F 4-7 3:48
M. Allen
Clarion-Goldfield-Dows
2023 Battle of Waterloo - Boys
Round 1 (4 Team)
215
12/15
W
F 2-0 1:41
E. Estlund
Webster City
Webster City @ Clear Lake
Round 1
215
12/09
L
F 0-0 2:53
M. Grider
Ankeny Centennial
Ankeny Centennial Duals - Boys
Round 2 (8 Team)
215
12/09
W
F 2-3 5:01
S. Norris
Des Moines Roosevelt
Ankeny Centennial Duals - Boys
Placement Matches (8 Team)
215
12/09
W
F 2-0 1:39
Z. Reid
Park Hill South
Ankeny Centennial Duals - Boys
Round 1 (8 Team)
215
12/09
W
F 2-0 0:43
D. Holman
ADM
Ankeny Centennial Duals - Boys
Round 3 (8 Team)
285
12/09
W
F 4-5 0:56
B. Bogseth
JV All Stars
Ankeny Centennial Duals - Boys
Cross Bracket (8 Team)
215
12/04
L
F 5-4 7:00
T. Peach
Iowa Valley, Marengo
Jesup Dual Tournament
Round 1
215
12/03
W
F 0-0 0:36
C. Hoeft
Central Springs
Jesup Dual Tournament
Round 1
215
12/02
L
F 5-5 4:54
A. Heitland
AGWSR
Jesup Dual Tournament
Round 1
215
12/02
W
F 2-0 1:19
M. Franklin
Regina, Iowa City
Jesup Dual Tournament
Round 1
285
12/02
W
F 2-0 0:33
W. Stroeder
Jesup
Jesup Dual Tournament
Round 1
215
11/29
L
F 6-2 3:48
G. McCumber
NH/TV
Central Elkader/Clear Lake/South Winn @ NH/TV
Round 1
285
11/29
L
DEC 5-4
P. Timp
South Winneshiek
Central Elkader/Clear Lake/South Winn @ NH/TV
Round 1
215
11/21
W
F 2-0 1:22
M. Orchard
Clear Lake
Clear Lake
Round 1
215
Related Content
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020