Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Raul Perez
Results
High School Results
Team Name
CLAREMORE
Claremore
Claremore Boys
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
Replay
TF 15-0 4:00
J. Patty
CHICKASHA
OSSAA Boys State Championships
Cons. Semis (10 Man)
5A-113
02/23
W
Replay
DEC 15-14
B. Taber
SHAWNEE
OSSAA Boys State Championships
1st WB
5A-113
02/23
L
Replay
F 14-4 4:52
C. Wiley
CARL ALBERT
OSSAA Boys State Championships
Quarters (10 Man)
5A-113
02/17
L
DEC 6-2
C. Peper
SAPULPA
OSSAA 5A East Regionals
1st Place
113
02/16
W
F 5-3 1:39
J. Worledo
GLENPOOL
OSSAA 5A East Regionals
Semis
113
02/16
W
F 10-7 4:14
Z. Jackson
EDISON PREP
OSSAA 5A East Regionals
Quarters
113
02/16
W
F 2-0 1:31
K. Barnard
GROVE
OSSAA 5A East Regionals
Round 1 (16 Man)
113
02/09
W
Replay
F 5-0 1:37
K. Barnard
GROVE
OSSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
113
02/09
W
Replay
DEC 5-2
L. Kerr
COWETA
OSSAA State Dual Championships
Semifinals (8 Team)
113
01/26
L
DEC 10-3
T. Messick
Vinita
Pryor Doug Rial Tournament
Semis & 5th WB (32 Man)
113
01/26
W
F 0-2 1:14
A. Havens
SKIATOOK
Pryor Doug Rial Tournament
4th Wrestleback (32 Man)
113
01/26
L
F 2-0 1:01
J. Jones
SKIATOOK
Pryor Doug Rial Tournament
Quarters & 3rd WB (32 Man)
113
01/26
W
DEC 4-3
T. Lee
JAY
Pryor Doug Rial Tournament
Round 2 Champ & WB (32 Man)
113
01/13
W
F 2-0 0:45
E. Gregory
Grove
Wagoner JH Tournament 2024
Placement Matches
112
01/13
W
F 2-0 0:36
C. Ketiku
Bartlesville
Wagoner JH Tournament 2024
Cons. Semis
112
01/13
L
MD 16-2
A. Jalajel
Coweta
Wagoner JH Tournament 2024
Semis & 2nd WB
112
01/13
W
F 2-0 1:17
G. Whitaker
Sperry
Wagoner JH Tournament 2024
Quarters & 1st WB
112
01/13
W
F 7-0 3:03
C. Miller
Ft. Gibson
Wagoner JH Tournament 2024
Round 5 (24 Man)
112
01/12
W
F 4-0 0:36
E. Boulware
Catoosa
Wagoner JH Tournament 2024
Round 3 (24 Man)
112
01/12
W
F 2-0 0:47
W. Little
Kiefer
Wagoner JH Tournament 2024
Round 1 (24 Man)
112
01/10
W
F 0-0
a. estrada
EAST CENTRAL
CLAREMORE vs. EAST CENTRAL
Round 1
113
12/15
W
F 2-4 2:30
L. Axelson
Chanute
Donnie Morgan Memorial Dual Tournament
Round 1
113
12/15
L
DEC 6-2
Z. Hibbert
Logan-Rogersville
Donnie Morgan Memorial Dual Tournament
Round 8
113
12/15
W
F 2-0 0:49
W. Woodall
Skiatook
Donnie Morgan Memorial Dual Tournament
Round 3
113
12/15
W
F 4-2 2:30
J. Harrison
Norman North
Donnie Morgan Memorial Dual Tournament
Round 7
113
12/15
W
F 2-0 1:34
N. Houseman
Grove
Donnie Morgan Memorial Dual Tournament
Round 9
113
12/11
W
F 0-0
H. Epple
BISHOP KELLEY
BISHOP KELLEY @ CLAREMORE
Round 1
113
12/09
L
F 0-0 3:06
P. George
Republic
Bentonville West Invitational
6th Wrestleback (32 Man)
113
12/09
W
F 2-0 1:42
C. Saporito
Columbus HS
Bentonville West Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
113
12/09
W
F 2-0 3:03
T. Enyart
CLAREMORE
Bentonville West Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
113
12/09
L
MD 10-2
L. Miller
Gravette
Bentonville West Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
113
12/09
W
F 5-0 1:05
E. Robinson
Bentonville West
Bentonville West Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
113
12/02
L
F 4-2 2:48
E. Stahler
Stillwater Boys
Sand Springs (Girls & Boys) Jr High 2023
placement matches 5th-24th
112
12/02
L
F 2-0 0:59
A. Scott
Sapulpa Boys
Sand Springs (Girls & Boys) Jr High 2023
Con - Semi
112
12/02
L
F 7-0 2:40
A. Jalajel
Coweta Boys
Sand Springs (Girls & Boys) Jr High 2023
Semis & 1st round of cons of 8-man
112
12/02
W
MD 10-2
E. Stahler
Stillwater Boys
Sand Springs (Girls & Boys) Jr High 2023
Quarterfinals
112
12/01
W
MD 13-5
L. Sumagpang
Miami Boys
Sand Springs (Girls & Boys) Jr High 2023
round 5
112
12/01
W
F 2-0 1:00
D. Davis
Owasso Boys
Sand Springs (Girls & Boys) Jr High 2023
round 4
112
12/01
W
F 3-2 1:56
A. Scott
Sapulpa Boys
Sand Springs (Girls & Boys) Jr High 2023
round 2
112
12/01
W
F 2-0 1:44
E. Hillis
Cleveland Boys
Sand Springs (Girls & Boys) Jr High 2023
round 1
112
11/29
W
F 2-0 1:34
L. Pulsifer
BARTLESVILLE
CLAREMORE @ BARTLESVILLE
Round 1
113
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024