Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Aiden Gilmer
Results
Videos
High School Results
Team Name
Perry
Perry High
Perry High School
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
TF 16-1 3:51
H. Aung
Stone Mountain
GHSA Class 4A Section B
2nd Wrestleback (16 Man)
138
02/10
L
F 4-1 1:51
A. DAVIS
North Oconee
GHSA Class 4A Section B
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
02/10
W
FOR 0-0
J. Weaver
Southwest Dekalb
GHSA Class 4A Section B
Round 1 (16 Man)
138
02/03
W
DEC 10-8
L. Ramsey
West Laurens
GHSA Class 4A Region 2
Placements
138
02/03
W
F 2-0 1:24
J. Taylor
Howard
GHSA Class 4A Region 2
Semis and WB3
138
01/19
W
Replay
DEC 9-4
R. Hoffman
Whitewater
GHSA 4A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
2nd Wrestleback (16 Team)
138
01/19
L
Replay
F 2-0 0:24
D. Rivera
North Hall
GHSA 4A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Quarters & 1st WB (16 Team)
138
01/19
L
Replay
DEC 7-1
C. Connolly
Lovett School
GHSA 4A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
4th Wrestleback (16 Team)
144
01/19
L
Replay
F 2-0 0:49
W. Vinci
Holy Innocents Episcopal
GHSA 4A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Round 1 (16 Team)
138
01/19
W
Replay
DEC 5-1
B. Johnson
West Laurens
GHSA 4A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Semis & 3rd WB (16 Team)
138
01/12
W
DEC 3-2
B. Johnson
West Laurens
GHSA 4A Region 2 Duals
Round 5 (6 Team)
138
01/12
W
F 6-2 3:09
J. Taylor
Howard
GHSA 4A Region 2 Duals
Round 2 (6 Team)
138
01/12
W
F 2-0 1:03
T. Maxwell
Westside, Macon
GHSA 4A Region 2 Duals
Round 4 (6 Team)
138
01/12
W
F 2-0 1:56
A. Sanford
Baldwin
GHSA 4A Region 2 Duals
Round 1 (6 Team)
138
12/30
W
DEC 7-4
R. Wright
Dublin
The Raider Invitational
Round 5
138
12/30
L
F 10-2 2:29
L. Woodard
East Coweta HS
The Raider Invitational
Round 4
138
12/29
W
FOR 0-0
J. Villalon
Irwin County
The Raider Invitational
Round 3
138
12/29
L
F 6-1 4:40
W. Carey
East Coweta HS
The Raider Invitational
Round 2
138
12/29
L
F 8-2 1:02
M. Persons
Columbus
The Raider Invitational
Round 1
138
12/23
L
F 7-2 3:36
A. Herendeen
Cairo
Allstate Wildcat Invitational
Placement Matches (8 Man)
138
12/23
L
MD 12-1
A. Ghanem
Veterans
Allstate Wildcat Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
138
12/23
L
F 2-0 0:40
I. Stephens
Lowndes HS
Allstate Wildcat Invitational
Quarterfinals (8 Man)
138
12/16
L
DEC 9-4
R. Douge
Houston County
Perry Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
138
12/16
L
F 0-2 2:33
B. Johnson
West Laurens
Perry Invitational
Round 1 (16 Man)
138
12/15
W
DEC 8-4
R. Douge
Houston County
Perry Invitational (Duals)
Round 2 (8 Team)
138
12/15
L
DEC 6-2
C. Stripling
Emanuel
Perry Invitational (Duals)
Round 1 (8 Team)
138
12/15
L
F 0-6 5:24
B. Johnson
West Laurens
Perry Invitational (Duals)
Round 3 (8 Team)
138
12/15
L
F 4-0 1:53
A. Ghanem
Veterans
Perry Invitational (Duals)
Placement Matches (8 Team)
138
12/09
L
F 7-0 2:24
M. Gaskins
Thomas County Central
Hornet Classic
SEMIS
138
12/09
L
F 4-0 2:54
M. Pierce
Irwin
Hornet Classic
SEMIS
138
12/09
W
F 11-1 5:40
D. Gaines
Valdosta
Hornet Classic
Quarters (12 Man)
138
12/02
L
F 2-3 3:00
C. Waddell
Upson-Lee
King of The County
Placement (16 Man)
138
12/02
W
F 5-2 3:22
M. Outman
Harris County
King of The County
Semis & WB (16 Man)
138
12/02
L
F 3-2 3:19
T. Bennett
Hardaway
King of The County
Round 3 (16 Man)
138
12/02
L
F 6-1 3:01
B. Petras
Mcintosh
King of The County
Round 2 (16 Man)
138
12/02
W
F 4-2 3:40
R. Douge
Houston County
King of The County
Round 1 (16 Man)
138
11/21
W
M FOR 0-0
T. Hale
Harlem
Battle in the Briar Patch
Placement Matches (16 Man)
138
11/21
L
MD 12-3
C. Hartrum
Oglethorpe County
Battle in the Briar Patch
Round 4 (16 Man)
138
11/21
L
F 2-0 0:47
J. Smith
East Jackson
Battle in the Briar Patch
Round 3 (16 Man)
138
11/21
L
DEC 3-1
J. Coats
Putnam County
Battle in the Briar Patch
Round 1 (16 Man)
138
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023