Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Today · 3:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 4:00 PM UTC
WSWA Freestyle and Greco State
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Logan Ramsey
Results
High School Results
Team Name
West Laurens
West Laurens 1
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
Replay
DEC 5-3
J. Bailey
Westminster Schools
GHSA State Championships
Cons. Round 1 (16 Man)
4A-138
02/15
L
Replay
MD 14-0
E. Raines
Chestatee
GHSA State Championships
Quarters (16 Man)
4A-138
02/15
W
Replay
TF 17-2 2:56
K. Rodriguez
Westover School
GHSA State Championships
Champ. Round 1 (16 Man)
4A-138
02/10
L
DEC 4-1
A. DAVIS
North Oconee
GHSA Class 4A Section B
Placement Matches (16 Man)
138
02/10
W
F 2-0 0:57
W. Vinci
Holy Innocents Episcopal
GHSA Class 4A Section B
4th Wrestleback (16 Man)
138
02/10
L
DEC 7-0
E. Raines
Chestatee
GHSA Class 4A Section B
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
02/10
W
F 2-0 1:46
A. Martin
Luella
GHSA Class 4A Section B
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
02/10
W
F 11-3 4:53
H. Aung
Stone Mountain
GHSA Class 4A Section B
Round 1 (16 Man)
138
02/03
L
DEC 10-8
A. Gilmer
Perry
GHSA Class 4A Region 2
Placements
138
02/03
W
F 2-0 0:21
J. Searcy
Spalding
GHSA Class 4A Region 2
Semis and WB3
138
02/03
W
F 2-0 1:31
J. Guzman
Westside, Macon
GHSA Class 4A Region 2
Quarters and WB1
138
01/19
L
Replay
MD 11-1
Z. Krauss
Benedictine Military School
GHSA 4A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Round 1 (16 Team)
144
01/19
W
Replay
F 2-0 1:37
M. Smith
Bainbridge
GHSA 4A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Quarters & 1st WB (16 Team)
144
01/19
W
Replay
F 5-0 1:18
C. Grier
Troup
GHSA 4A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
2nd Wrestleback (16 Team)
150
01/19
L
Replay
F 7-4 4:47
J. Rosser
Perry
GHSA 4A STATE DUAL CHAMPIONSHIPS
Semis & 3rd WB (16 Team)
150
01/12
W
F 2-0 1:08
J. Palmer
Perry
GHSA 4A Region 2 Duals
Round 5 (6 Team)
144
12/30
L
F 7-1 3:21
B. Merritt
Irwin County
The Raider Invitational
Placement Matches
144
12/30
W
F 2-0 0:57
R. Prescott
Statesboro
The Raider Invitational
Wrestlebacks
144
12/30
L
F 3-0 5:09
M. Lacy
Columbus
The Raider Invitational
Semis & Consolation
144
12/30
W
F 4-1 1:32
B. Merritt
Irwin County
The Raider Invitational
Quarterfinals
144
12/30
L
TF 17-1 3:45
A. Martin
Jones County
The Raider Invitational
Round 5
144
12/30
W
TF 16-0 2:00
D. Pratt
Montgomery Co Hs
The Raider Invitational
Round 4
144
12/29
W
F 5-0 1:23
S. Huckeba
Jones County
The Raider Invitational
Round 2
144
12/29
W
F 5-1 2:38
M. Gunter
Jeff Davis HS
The Raider Invitational
Round 1
144
11/21
W
FOR 0-0
Z. Ramsey
Ware County
Southern Trojan War
Placement Matches (8 Man)
150 A
11/21
L
F 4-0 3:13
T. Clay
Brunswick
Southern Trojan War
Round 3 (8 Man)
150 A
11/21
L
TF 18-2 6:00
B. Russelburg
Camden County
Southern Trojan War
Round 2 (8 Man)
150 A
11/21
L
DEC 10-5
S. Landrum
Toombs County
Southern Trojan War
Round 1 (8 Man)
150 A
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022