Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kamden Bell
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
DEC 5-2
D. Franco
Wolfforth Frenship
UIL Boys District 2-6A
Round 6 (5th)
132
02/03
L
DEC 11-4
P. Hensley
Fort Worth Chisholm Trail
UIL Boys District 2-6A
Round 5 (Consi Semis)
132
02/03
L
TF 15-0 2:50
D. Riggs
Keller Fossil Ridge
UIL Boys District 2-6A
Round 4 (Semis)
132
02/03
W
F 2-0 0:31
B. Harrell
Keller Timber Creek
UIL Boys District 2-6A
Round 2 (Quarters)
132
01/25
W
F 0-0
F. Miller
Northwest Nelson
Battle for the Belt/Cup
Round 1
132
01/25
W
F 0-0
I. Leon
Northwest
Battle for the Belt/Cup
Round 1
132
01/22
W
F 0-0
D. Franco
Wolfforth Frenship
Wolfforth Frenship @ Northwest Eaton
Round 1
132
01/19
L
DEC 5-2
N. Moreno
Rockwall Heath
Arlington Bowie Invite 2024-Varsity Boys
Round 5
132
01/19
L
MD 17-4
B. Morante
South Grand Prairie
Arlington Bowie Invite 2024-Varsity Boys
Round 2
132
01/13
W
F 2-0 1:17
J. Vance
Grapevine
Northwest Eaton vs. Grapevine
Round 1
132
01/13
L
TF 16-0 2:59
C. Yancey
Azle
Northwest Eaton @ Azle
Round 1
132
01/10
L
F 5-2 2:39
P. Hensley
Fort Worth Chisholm Trail
Fort Worth Chisholm Trail @ Northwest Eaton
Round 1
132
01/06
L
F 3-14 4:14
N. Maldonado
Lubbock High School
South Plains Invite
Placement Matches (16 Man)
132
01/06
L
TF 20-4 2:00
S. Gallegos
Palo Duro High School
South Plains Invite
4th Wrestleback (16 Man)
132
01/06
W
F 5-0 3:33
A. Mai
Borger
South Plains Invite
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
01/06
L
F 16-2 5:00
J. Martinez
Vernon High School
South Plains Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/06
W
F 2-1 0:58
G. Webb
Lubbock Cooper
South Plains Invite
Round 1 (16 Man)
132
12/21
L
F 6-2 3:14
J. Dominguez
Wylie
HP Holiday Duals
Round 1
138
12/21
L
F 4-0 1:51
S. Heck
Keller
HP Holiday Duals
Round 1
138
12/21
W
F 5-0 3:26
J. Coats
Leander
HP Holiday Duals
Round 1
138
12/21
L
F 5-0 1:36
M. Winford
Dallas Highland Park
HP Holiday Duals
Round 1
138
12/16
W
F 2-0 0:34
C. Connell
Dumas
Boys Eagle Duals
Round 1 (6 Team)
132
12/16
W
F 2-0 1:46
B. Harrell
Keller Timber Creek
Boys Eagle Duals
Round 3 (6 Team)
132
12/16
W
F 2-0 0:42
Z. Schovajsa
Lubbock Cooper
Boys Eagle Duals
Round 5 (6 Team)
132
12/02
L
DEC 10-5
L. Parkman
Keller Central
Boys District 2-6A Duals
Finals (2 Team)
132
12/02
W
F 2-0 0:41
H. Alesch
Northwest Nelson
Boys District 2-6A Duals
Round 2 (6 Team)
132
12/02
L
F 10-5 4:18
B. Harrell
Keller Timber Creek
Boys District 2-6A Duals
Round 3 (6 Team)
132
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024