Apr 24-28, 5:00 PM UTC
US Open Wrestling Championships
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
Ohio Tournament of Champions
Apr 27-28, 12:00 PM UTC
North Region MAWA Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 1:30 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-3, 4:00 PM UTC
2024 Alaska USAW State Folkstyle Champio
May 4, TBD
ISWA Freestyle State
May 4, TBD
2024 Missouri USA Girls Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
May 4-5, 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
May 4-5, 12:30 PM UTC
Ultimate Club Girls Freestyle Duals
May 4, 1:00 PM UTC
Tennessee Iron Man
May 4-5, 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
May 4-5, 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
May 4, 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
May 4-5, 1:00 PM UTC
MN/USA 6U-16U, Junior, Girls State FS/GR
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Andrew Lewis
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Team Name
Connor McDonald Wrestling Acad
McDonald Wrestling Academy
Mcdonald Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/21
L
FOR 0-0
W. O?Brien
Black sheep
1st Annual Just Mentoring Spring Beast
Round 5 (5 Man)
50-50 A
04/21
L
MD 14-0
E. Minelli
Minsink
1st Annual Just Mentoring Spring Beast
Round 2 (5 Man)
50-50 A
03/09
L
MD 13-0
N. Bonis
Northern Delaware Wrestling Ac
2024 Delaware Kids State Championships
Round 1 (16 Man)
50
02/10
W
F 2-0 0:49
J. Emory
Henlopen Hammers
King of the Forest
Round 3 (4 Man)
49
02/10
W
F 2-0 0:24
M. Jr.
St.Elizabeths
King of the Forest
Round 2 (4 Man)
49
02/10
W
MD 9-1
L. Medina
Colonial Pride
King of the Forest
Round 1 (4 Man)
49
02/04
L
F 15-2 2:11
K. Scott
Dover Bandits
Judgement Day
2nd Wrestleback (16 Man)
50
02/04
W
F 14-2 2:18
S. Rowlands
Smyrna
Judgement Day
Quarters & 1st WB (16 Man)
50
02/04
L
TF 16-1 2:12
C. Chilcote
Navy Junior Wrestling
Judgement Day
Round 1 (16 Man)
50
01/14
W
F 7-0 1:31
C. Armstrong
Sussex Central
JR. War on the Shore - 2024
Round 5 (5 Man)
47-50
01/14
W
F 4-1 0:37
H. Glavich
Junior Seahawks Wrestling Club
JR. War on the Shore - 2024
Round 4 (5 Man)
47-50
01/14
W
F 2-0 0:27
J. Donoway
Junior Seahawks Wrestling Club
JR. War on the Shore - 2024
Round 3 (5 Man)
47-50
01/14
W
MD 18-4
M. Tatum
Mat Ratz
JR. War on the Shore - 2024
Round 2 (5 Man)
47-50
01/06
W
DEC 6-4
A. Krantz
Northern Delaware Wrestling Ac
10th Camp Barnes Wrestling Classic
Round 2 (4 Man)
50
01/06
W
F 2-2 0:19
E. Marroquin
Smyrna Little Wrestlers
10th Camp Barnes Wrestling Classic
Round 1 (4 Man)
50
01/06
W
DEC 9-2
O. Breeding
Laurel Wrestling Club
10th Camp Barnes Wrestling Classic
Round 3 (4 Man)
50
12/31
L
MD 14-4
J. Haddock
Henlopen Hammers
New Year`s Brawl
1st & 3rd (16 Man)
47
12/31
W
F 8-12 2:32
L. Melson
Milford lil Bucs
New Year`s Brawl
4th Wrestleback (16 Man)
47
12/31
L
F 2-0 0:49
C. Kirwan
Kent County Junior Wrestling
New Year`s Brawl
Semis & 3rd WB (16 Man)
47
12/31
W
FOR 0-0
C. Davis
Team Smyrna
New Year`s Brawl
Quarters & 1st WB (16 Man)
47
12/31
W
F 2-0 0:18
A. Kerr
Glen mills
New Year`s Brawl
Round 1 (16 Man)
47
12/10
L
F 2-0 0:15
C. Moore
McDonald Wrestling Academy
Buccaneer Holiday Classic
4th Wrestleback (16 Man)
50
12/10
L
F 8-8 2:38
K. Scott
Dover Bandits
Buccaneer Holiday Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
50
12/10
W
F 2-0 0:17
S. Thomason
Smyrna little wrestlers
Buccaneer Holiday Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
50
12/02
L
F 2-0 0:29
C. Conner
Kent County Jr. Wrestling
2023 Smyrna Little Wrestlers Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
50
12/02
L
TF 19-4 3:00
I. Molesi
Dover Bandits
2023 Smyrna Little Wrestlers Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
50
12/02
W
F 6-2 1:25
E. Marroquin
Smyrna Little Wrestlers
2023 Smyrna Little Wrestlers Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
50
12/02
W
F 2-0 0:37
C. McCormick
Delmarva wrestling club
2023 Smyrna Little Wrestlers Tournament
Round 1 (16 Man)
50
11/25
L
F 6-0 1:25
I. Molesi
Dover Bandits
Red Lion Kickoff Classic
1st & 3rd (16 Man)
50
11/25
W
DEC 11-7
A. Simmons
North East Jr. Wrestling
Red Lion Kickoff Classic
4th Wrestleback (16 Man)
50
11/25
L
F 2-0 0:25
C. Conner
Kent County Junior Wrestling
Red Lion Kickoff Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
50
11/25
W
F 7-7 2:13
C. Jennings
North East Jr. Wrestling
Red Lion Kickoff Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
50
11/25
W
F 2-0 0:11
G. Hanna
North East Jr Wrestling
Red Lion Kickoff Classic
Round 1 (16 Man)
50
10/15
W
F 11-0 1:13
J. Krygier
Team Smyrna
2023 Tiger Takedown
2nd Wrestleback (8 Man)
45
10/15
L
F 11-1 1:00
A. Klerlein
UQA Lions
2023 Tiger Takedown
Placement Matches (8 Man)
45
10/15
L
F 13-0 1:09
G. McKay
Northern Delaware Wrestling Ac
2023 Tiger Takedown
Semis & 1st WB (8 Man)
45
Related Content
Women's Spotlight
Feb 24, 2022
The Bader Show
Apr 14, 2021
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
2023-24 Ohio State Wrestling
Dec 13, 2023
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023