Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Womens National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Jul 6-7, 12:00 PM UTC
Bison Duals
Jul 11-13, 6:30 PM UTC
U20 Pan-American Championships
Jul 13-20, 3:00 PM UTC
USMC/USAW 16U and Junior Nationals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Blake anderson
Results
High School Results
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
Replay
F 2-0 0:40
E. Mabry
Vandalia
IHSA Boys Individual State Finals
Quarters & 1st WB (16 Man)
1A 113
02/15
L
Replay
TF 21-4 1:46
D. Eimer
Stanford (Olympia)
IHSA Boys Individual State Finals
Round 1 (16 Man)
1A 113
02/10
L
F 5-0 1:11
C. Morris
Coal City
IHSA 1A Sectional @ Chicago (C.Hope Academy)
1st & 3rd (16 Man)
113
02/10
W
F 10-7 2:51
D. Oman
Chicago (De La Salle)
IHSA 1A Sectional @ Chicago (C.Hope Academy)
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
02/10
W
F 10-3 3:46
J. Pawlowski
Chicago (Rickover Naval Academy)
IHSA 1A Sectional @ Chicago (C.Hope Academy)
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
02/09
W
F 9-1 2:52
D. Farmer
Chicago (Perspectives/Leadership)
IHSA 1A Sectional @ Chicago (C.Hope Academy)
Round 1 (16 Man)
113
02/03
L
F 14-3 1:44
C. Morris
Coal City
IHSA 1A Regional @ Wilmington
1st Place
113
02/03
W
MD 14-5
B. Williams
Clifton (Central)
IHSA 1A Regional @ Wilmington
Semis and WB3
113
01/28
L
DEC 14-11
C. Flores
Hoopeston (H. Area)
Peotone @ Hoopeston (H. Area)
Round 1
106
01/27
W
TF 19-3 5:37
S. Hall
Roxana
2024 Rich Lovellette Invitational
7TH, 5TH, 3RD PLACE MATCHES
106
01/27
W
F 7-1 1:59
P. Groves
Cumberland
2024 Rich Lovellette Invitational
Semi finals
106
01/27
W
F 4-0 1:12
G. Piazza
Auburn
2024 Rich Lovellette Invitational
QFWB Saturday Morning
106
01/27
L
F 11-3 2:40
M. Philpot
Vandalia
2024 Rich Lovellette Invitational
Round 3 Friday
106
01/26
W
F 4-1 1:17
C. Buzick
Litchfield-Mt. Olive
2024 Rich Lovellette Invitational
Round 2 Friday
106
01/20
W
F 2-0 1:19
O. Bollino
Herscher
2024 ICE Conference
Placement Matches (8 Man)
106
01/20
L
F 4-1 1:09
O. Petersen
Coal City
2024 ICE Conference
Semis & 1st WB (8 Man)
106
12/19
W
F 0-0
J. Grissom
Lutheran HS Westland
25th Walther Christian (Hoger/Tuomi) Invitational
Cons. Round 5
113
12/19
W
F 0-0
J. Pawlowski
Chicago (Rickover Naval Academy)
25th Walther Christian (Hoger/Tuomi) Invitational
Cons. Round 4
113
12/19
L
F 0-0
I. Khater
Norridge (Ridgewood)
25th Walther Christian (Hoger/Tuomi) Invitational
Champ. Round 2
113
12/19
W
F 0-0
J. Deschner
Lutheran Northwest HS (Rochester Hills)
25th Walther Christian (Hoger/Tuomi) Invitational
Champ. Round 1
113
12/18
W
F 6-3 2:57
J. Grissom
Lutheran HS Westland
25th Walther Christian (Hoger/Tuomi) Invitational
Cons. 3rd
113
12/12
L
F 0-0 2:50
I. Khater
Norridge (Ridgewood)
25th Walther Christian (Hoger/Tuomi) Invitational
Semifinals
113
12/08
L
F 0-0
S. Conner
Ottawa (Marquette)
Yorkville Christian/Ottawa Marquette/Peotone Tri
Round 1
106
12/08
L
MD 16-4
N. Pollett
Streator (Twp.)
ICE: Manteno, Coal City, Streator, Peotone
Round 1
113
12/02
L
DEC 12-6
N. Harris
Morton
McLaughlin Classic
Round 3 (Quarters & 2nd WB`s)
106
12/02
L
MD 12-2
R. Macellaio
Wheaton (North)
McLaughlin Classic
Round 2 (Champ R2 & 1st WB`s)
106
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024